Netflix op de Ziggo Mediabox XL: werkt het niet goed? Lees deze tips!

  • 30 juni 2017
  • 379 reacties
  • 206839 keer bekeken

Reputatie 7
Lees hier de meest gestelde vragen op de Community over de Netflix op de Mediabox XL. Staat je vraag er niet bij? Open dan je eigen topic!

Netflix start niet op. Wat nu?Heb je de Mediabox XL net opgestart en ben je gelijk doorgegaan naar kanaal 150? Dan kan het zijn dat de Netflix app nog niet klaar voor gebruik is. Wacht dus na het opstarten van de Mediabox XL even een paar minuten voordat je naar kanaal 150 zapt.

Op kanaal 150 krijg ik helemaal geen beeld.
Dan start je Netflix net even iets anders op. Volg de stappen:
  1. Druk op: [Menu]
  2. Ga naar: [Media]
  3. Ga naar: [Apps]
  4. Start: [Netflix]
Ik krijg wel het Netflix icoon te zien, maar hij laadt niet of komt niet verder dan 25%.
  1. Ga naar: www.netflix.com
  2. Log in met je Netflix accountgegevens
  3. Ga naar: [Account instellingen]
  4. Klik op: “Meld je af van alle apparaten
  5. Schakel de Mediabox XL uit en aan met de schakelaar aan de achterzijde
  6. Wacht 5 minuten en log in via [Menu], [Media] en [Apps]


Werkt de Netflix app ook op de Extra Mediabox XL?Nee, dit is om technische redenen niet mogelijk.

Ik krijg blokken in beeld bij de Netflix app.Als je jouw Mediabox XL hebt verbonden met het thuisnetwerk, dan kan dit helaas blokken op de Netflix app veroorzaken. Dit verhelp je door de Mediabox XL uit het thuisnetwerk te halen. Dit doe je als volgt:

  1. Ga naar: [Menu]
  2. Ga naar: [Opties]
  3. Ga naar: [Mijn thuisnetwerk]
  4. Ga naar: [Instellen Thuisnetwerk]
  5. Kies: [Op de Mediabox]
  6. Kies: [Terug] bij Mediabox bibliotheek samenstellen
Controleer daarna de keuze via [
Thuisnetwerkmodus]. Staat deze nu op: ‘
Gateway Modus’? Dan is het gelukt!

Ervaar je nog steeds blokken in beeld? Dan is er iets anders aan de hand. Klik hier voor alle tips & trucs.


Waarom geeft de Netflix app geen (5.1) geluid?De Netflix app zendt standaard Dolby Digital uit in een DD+(Dolby Digital +) formaat. Echter kan het DD+ formaat niet worden uitgestuurd door een optische uitgang en niet op de coaxiaal RCA uitgang. Dat geldt niet alleen voor de Mediabox XL (Horizon), maar voor alle apparatuur met een optische uitgang.

Als je hierop gaat zoeken op het internet, dan kom je deze tekst tegen: "
Optical digital audio (S/PDIF) connections (optical and coax) can’t do DD+ because the S/PDIF protocol is not able to handle this format."

Gelukkig is Netflix DD+ wel beschikbaar op de Mediabox XL, alleen dan op de HDMI uitgang. Je kunt het issue ook simpel oplossen door naar stereo geluid over te schakelen. Dit doe je door tijdens een programma op [
OK] te klikken en dan stereo te selecteren.


Uiteraard blijven we ook werken aan het verbeteren van de Netflix app. Heb je nog vragen? Laat het weten!


Gerelateerde onderwerpen:
Mediabox XL: veelgestelde vragen
Ziggo On Demand: retoursignaal
Laatste kans series Ziggo On Demand. Geen tijd te verliezen!

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

379 Reacties

Dusss... Wanneer komt Netflix weer op de extra mediabox? Ben nu 1 maand klant en heb eigenlijk nu al in alle opzichten spijt van mijn keuze.
Dit topic gaat over de Mediabox XL en voor de extra Mediabox XL is er een speciaal topic geopend voor dit probleem.



@Larstiq Hier meer informatie en een Ziggo moderator die je op de hoogte houdt van de vorderingen, stel hier probleem aan de orde.



https://community.ziggo.nl/apps-op-je-mediabox-98/netflix-app-op-extra-mediabox-xl-weggehaald-24010
Hallo allemaal,



Mijn vriendin en ik kijken met regelmaat naar netflix en Videoland via de Horizonbox XL. Helaas laad de applicatie vaak niet of blijft tijdens het kijken het beeld vaak hangen. De horizonbox is enkel verbonden met een coax kabel. Zou dit probleem verholpen worden met het haperen als ik een UTP kabel trek vanaf mijn modem in de meterkast naar de mediabox? Het lijkt mij dat deze niet aan het streamen is via WIFI.



Heeft iemand meer ervaring met een mediabox die is aangesloten met een UTP kabel?



Tevens als dit gebeurd kijk ik vaak verder via mijn playstation dit werkt vaak wel beter maar soms heeft deze ook wel moeite met streamen! misschien een internet kabel soiso handig?

Groet,



Jeffrey
@JeffreyW



Hier de negatieve resultaten met de Mediabox XL aangesloten met een kabel op je modem:

https://community.ziggo.nl/mag-ik-je-een-tip-geven-91/thuisnetwerk-storing-of-werkt-niet-of-niet-te-installeren-op-mediabox-xl-20580



Je Mediabox XL heeft er helemaal niets aan, want hij heeft een eigen IP adres via de coax kabel en maakt geen verbinding via het modem via een UTP kabel.



Kun je hier je signaalsterkte met een foto plaatsen of een nauwkeurige omschrijving als de box op NPO1 staat?

Druk op de Menuknop van je afstandsbediening.

Ga naar Opties.

Selecteer Diagnostiek en druk op OK.

Klik een paar keer op het pijltje naar beneden totdat je de opties Signaalsterkte en Signaalkwaliteit in beeld ziet.

Wacht even een paar seconden totdat de balk achter de opties wit kleurt.

Je ziet nu of de signaalkwaliteit en signaalsterkte Zwak, Goed of Uitmuntend is.
Nu heb ik speciaal voor de Netflix app de mediablox XL aangevraagd en het werkt niet na een avond prutsen. Hij blijft hangen op het logo en ik kan niet eens inloggen. Ook zie ik niets laden.



Heb de mediabox niet aangesloten op mijn netwerk

De signaalsterkte is gemiddeld en de kwaliteit goed

Maakt niet uit hoe ik de app open

Heb de box al een aantal keer gereset en mijn Netflix account overal uitgelogd



Iemand nog een idee?
@casperglorius



Kun je heel exact aangeven wat de signaalsterkte en signaalkwaliteit is als de box op NPO1 staat?

De box is nogal gevoelig voor te laag en te hoog signaal.



Kun je Netflix niet openen als je via menu apps gaat of juist via kanaal 150?

Probeer de andere mogelijkheid eens?
@Be rt



De app reageert vanuit alle ingangen hetzelfde: laat alleen het Netflix logo zien, verder niets.



De signaal sterkte is medium

En de kwaliteit hoog.



Ik weet niet hoe ik meer exact de signaal sterkte kan zien?
Dan moet een Ziggo moderator maar eens meekijken met jullie, zij kunnen diep in de systemen kijken, advies geven dan wel actie ondernemen, zij komen eens in de paar werkdagen langs in ieder topic.
Reputatie 7
Hi @casperglorius, welkom op de Ziggo Community!



Je hebt de Mediabox XL net voor het weekend ontvangen. In ons systeem stond je nieuwe mediabox nog niet actief. Dit heb ik direct voor je geregeld.



Ik kon je nieuwe mediabox nog niet vinden in het Ziggo netwerk. Staat er op het display van de Mediabox XL ook in het rood offline?
Dag @Folkert Ziggo, heel fijn dat je dat hebt gedaan want Netflix werkt nu! De box lijkt verder ook prima te werken.



Vroeg me alleen nog af hoe ik mijn extra pakket vanwege de Vodafone deal kon activeren. Beetje of topic maar nu ik toch bezig ben...
@casperglorius



In Mijn Ziggo zou je dit kunnen vinden en activeren.

https://www.ziggo.nl/vodafone/gratis-extras/tv-pakket-kiezen
Reputatie 3
Badge +1
De Netflix app werkt bij mij al heel lang niet goed, signaalwaarde staat op goed en kwaliteit op 100%

Soms gaat het dagen goed en andere dagen dan heb ik heel erg last val blokkerig beeld.

De app dan afluiten en opnieuw erin gaan verhelpt dan vaak dat probleem.

Probleem wat wel vrijwel structureel is is dat het eluid om de zoveel tijd even wegvalt met daar soms daarbij een keine hapering in het beeld. Regulier tv kijken is wel prima.

Andere mensen ook dit soortgelijke probleem?
Reputatie 7
Hey @Megapaul. Zonde, je moet natuurlijk wel goed gebruik kunnen maken van alle opties!



Ik quote even uit het eerste bericht in dit topic. Heb je dit al doorgenomen?



Als je jouw Mediabox XL hebt verbonden met het thuisnetwerk, dan kan dit helaas ook in sommige gevallen blokjes bij Netflix veroorzaken. Dit kun je verhelpen door de Mediabox XL uit het thuisnetwerk te halen met de onderstaande stappen:



Ga naar Menu

Ga naar Opties

Ga naar Mijn Thuisnetwerk

Ga naar Instellen Thuisnetwerk

Kies Op de Mediabox

Kies Terug bij Mediabox bibliotheek samenstellen



Controleer daarna bij Thuisnetwerkmodus. Staat deze nu op Gateway Modus? Dan is het gelukt!




We horen graag van je!
Alle tips uit dit topic hebben we geprobeerd, maar tevergeefs. Soms werkt Netflix en/of Videoland via de Mediabox, maar meestal niet. Het is nu al drie maanden, sinds we de mediabox hebben, constant kommer en kwel.



Liefst zouden we de mediabox terugsturen en gewoon weer lekker met de Chromecast kijken. Dat werkt altijd. Iemand daar ervaring met het terugsturen? Hoe gaat Ziggo daarmee om?
Reputatie 7
Badge +28
Hoi @Wilfried78,



Top dat je alle tips al hebt doorgenomen!

Om te kijken of het signaal goed binnenkomt op de Mediabox XL, ben ik benieuwd welke signaalsterkte en -kwaliteit je hebt op NPO1. Je kunt dit bekijken bij Menu > Opties > Diagnostiek en dan een klein beetje naar beneden.



Als je wilt, kun je je abonnement maandelijks aanpassen. In jouw geval moet je dus je abonnement downgraden naar een TV Start abonnement. Je moet dan de Mediabox XL terug sturen en krijg je er een andere ontvanger voor terug. Met die ontvanger kun je dan niet opnemen, of er zit maar 1 tuner in.

Maar wie weet is terug sturen niet nodig als het lukt om de apps toch goed werkend te krijgen! :)



Groet,

Evert
Reputatie 2
Badge
De Netflix app werkt bij mij al heel lang niet goed, signaalwaarde staat op goed en kwaliteit op 100%

Soms gaat het dagen goed en andere dagen dan heb ik heel erg last val blokkerig beeld.

De app dan afluiten en opnieuw erin gaan verhelpt dan vaak dat probleem.

Probleem wat wel vrijwel structureel is is dat het eluid om de zoveel tijd even wegvalt met daar soms daarbij een keine hapering in het beeld. Regulier tv kijken is wel prima.

Andere mensen ook dit soortgelijke probleem?




Ja hoor Megapaul, hier hetzelfde, je bent dus niet te negatief, maar realistisch.

Vooral als de box wat langer aanstaat worden de klachten erger.

Niet alleen bij Netflix, maar ook tijdens gewoon tv kijken.

Gisteren film zitten kijken bij Netflix en plotseling geen geluid meer, na cá één minuut schakelde de box zich uit en starte vrolijk opnieuw op.

Gezellig avondje film dus.

De mediabox is en blijft een onding, helaas snappen ze dat bij Ziggo nog niet echt.

Je krijgt alleen maar lapmiddeltjes in plaats van een structurele oplossing.

De opmerking om alle apparaten af te melden en dan opnieuw aan te melden is ook geen oplossing, maar een lapmiddel.

Op alle andere apparaten blijft Netflix namelijk wel goed werken behalve op de box.

Ligt dus niet aan de aanmelding, maar aan de box.
Als je het thuisnetwerk hebt ingesteld en/of met een UTP kabel aan het modem, dan kun je deze problemen ervaren.



Als je deze niet meer zo hebt, dan kun je zonder problemen de apps gebruiken.

Mochten er dan nog problemen zijn, bel of chat met Ziggo en meld de storingen.

Zo nodig volgt advies of wordt er actie ondernomen.
Reputatie 1
Hier al langere tijd last met Netflix starten vanaf kanaal 150. Via het menu > apps > Netflix app is het geen probleem. Alle stappen in de OP gedaan, signaalsterkte en kwaliteit is perfect. Overige apparaten nergens meer problemen mee.



De mediabox gaat me meer en meer tegenstaan, fijne ervaringen heb ik er niet mee iig. (en dan druk ik me voorzichtig uit ;-))
@lenievb Kun je hier heel exact aangeven wat je signaalsterkte en kwaliteit is.



Signaalsterkte moet ergens in goed staan, in zwak en in uitmuntend (oversturing) kan storingen geven.
Reputatie 1
Beste @Be rt , bedankt voor je reactie. De sterkte staat over "goed" ik zal pogen zo snel mogelijk een foto ervan te maken zodra ik in de gelegenheid ben dit te doen.
Voor diegene die een netwerkkabel tussen hun modem en Mediabox XL hebben en Netflix problemen.

Kun je die er eens tussenuit halen en de box 30 seconden van de stroom en opnieuw opstarten en kijken of Netflix wel goed wert na een minuut of 5 nadat de box is aangegaan?
Reputatie 1
@lenievb Kun je hier heel exact aangeven wat je signaalsterkte en kwaliteit is.



Signaalsterkte moet ergens in goed staan, in zwak en in uitmuntend (oversturing) kan storingen geven.




Heb nog geen foto kunnen maken maar de signalen staan op (bovenste) tussen goed en uitmuntend en de 2e op uitmuntend balk vol.



Wellicht is dat een te sterk signaal? Heb er geen netwerk kabel op aangesloten zitten.
Reputatie 7
Hallo @lenievb,



Ik heb geprobeerd om op afstand je Mediabox XL uitgelezen, die kan ik niet in het netwerk vinden. Staat er toevallig met kleine rode letters 'offline' in het display van de box? Want dat kan verklaren waarom Netflix niet werkt.
Reputatie 1
Hallo @lenievb,



Ik heb geprobeerd om op afstand je Mediabox XL uitgelezen, die kan ik niet in het netwerk vinden. Staat er toevallig met kleine rode letters 'offline' in het display van de box? Want dat kan verklaren waarom Netflix niet werkt.




Dat kan kloppen, hij staat uit. Netflix werkt wel via de app, maar niet via kanaal 150.
Reputatie 1
Badge
Hmmm... Ik heb een modem in bridgemodus en een andere router (Edgerouter-X) ertussen staan. Mediabox stond in netwerk modus, maar erg blokkerig en haperend. Netwerk kabel eraf gehaald en in Gateway mode gezet, maar ook blokkerig/haperend. In beide gevallen geeft de Controleer je netwerk een verbindingssnelheid van > 25 Mbps aan (ik heb Internet Max / 400 Mbps)... alle andere devices (Raspberry, Laptops, Mobiele telefoons zowel Android als iOS, Kodi via HTPC / Libreelec) hebben geen probleem met de Netflix app... enig idee wat het kan zijn?