Ik heb via markplaats een ZIGGO horizon box gekocht. Deze was oorspronkelijk door hem gekocht, maar nog nooit gebruikt, het plastic zat er nog op.
Deze heb ik aangesloten en na de installatie geeft hij de error 1110, met melding dat ik de servicedesk moet bellen.
Ik heb gebeld, en daar gaven ze aan dat deze box dus registered op een ander adres. Daar is dus NIETS aan te doen volgens ZIGGO. Ik heb zelfs de gegevens van de vorige eigenaar.
Volgens de dame van de servicedesk zelfs een gevalletje fraude want deze dingen mogen dus alleen gebruikt worden door de oorspronkelijke eigenaar, overdracht is niet toegestaan bij ZIGGO.
Raar geval lijkt mij want in het verleden kon je deze hardware gewoon kopen van ZIGGO en zijn ze naar mijn mening dus gewoon mijn eigendom dat ik mag verkopen.
Best beantwoord door Huizinga
Goedenavond
De horizonbox oftewel de mediabox XL is nooit te koop geweest, altijd op bruikleenbasis en dus eigendom van Ziggo. De vorige gebruiker had deze nooit mogen verkopen want de box is niet van hem/haar. Hier zijn (of waren in elk geval) ook meerdere waarschuwingen op marktplaats over te vinden.
Ik zou je dus ook willen adviseren de box terug te brengen en je geld terug te halen want Ziggo zal deze, volledig terecht, nooit voor je activeren.
Groeten, Christiaan