Analoge tv gaat uit en iedereen gaat over naar digitaal!

  • 5 maart 2018
  • 481 reacties
  • 151465 keer bekeken

Reputatie 7
Wat staat er te gebeuren?
In de afgelopen 60 jaar is tv-kijken enorm veranderd. Wij zijn van zwart-wit naar kleur gegaan en van antenne naar kabel. Inmiddels kijkt bijna 90% van de Nederlanders al digitaal televisie en kijken wij tv waar en wanneer we willen.

Wanneer gaan we beginnen?
Wij schakelen het analoge signaal niet in één keer af maar doen dit regio voor regio, stap voor stap. Uiteraard word je hier tijdig over ingelicht zodat jij er ook op tijd klaar voor bent!

Maar ik kijk toch al digitaal?
Die kans is heel erg groot! Ongeveer 90% van jullie kijkt al digitaal. Maak je namelijk gebruik van een digitale ontvanger zoals een Mediabox of bijvoorbeeld een CI+ module, dan kijk je digitaal. Er zijn ook tv’s die het werk van een Mediabox of CI+ module doen. Heb je nog een oude tv op je slaapkamer staan, dan wordt het een ander verhaal. Ben je benieuwd of je met jouw tv digitaal kan kijken? Check hier of de tv geschikt is

En als ik analoge tv kijk?
Heb je een tv in huis die niet digitaal proof is? Dan heb je straks dus ineens geen beeld meer. Hier hebben we natuurlijk ook over nagedacht.

Was je voor 1 juli 2018 al Ziggo klant? Dan kun je de Digitale Ontvanger aanschaffen. Deze ontvanger beschikt over een HDMI- en een SCART-aansluiting. Dit apparaatje zorgt ervoor dat ook op jouw tv digitale tv gekeken kan worden.

Ben je na 1 juli 2018 Ziggo klant geworden? Dan kun je een extra mediabox in bruikleen bij ons afnemen, het tv toestel vervangen of een andere geschikte DVB-C mediabox los aanschaffen (zonder smartcard).

Maar wat kost de Digitale Ontvanger dan?
Kom je in aanmerking voor een Digitale Ontvanger, ontvang je de eerste gratis van ons in bruikleen. Heb je er meer nodig, dan vragen we een eenmalige bijdrage van €29,95 per stuk. Ook deze ontvangers worden geleverd in bruikleen. Let wel dat er een maximum aan zit. In totaal mag je maximaal 3 Digitale Ontvangers afnemen. Net als alle andere situaties kun je niet meer dan 5 digitale tv ontvangers hebben. Als voorbeeld:

1. Mediabox XL
2. CI+ Module
3. Digitale Ontvanger
4. Digitale Ontvanger
5. Digitale Ontvanger

Hoe zit het dan met analoge radio?
De analoge radio blijft voorlopig gewoon bestaan. Een leuke bijkomstigheid, je beschikt nu ook over digitale radio via je tv!

De voordelen digitale tv
• 45+ tv-zenders in digitale beeldkwaliteit (en 4 in HD), op alle tv’s in huis
• Meer dan 30 populaire radiozenders
• Standaard inbegrepen bij alle abonnementen van Ziggo

Moet ik thuis nu ook de bekabeling aanpassen?
Een hogere beeldkwaliteit vereist ook het nodige van de bekabeling. Het verstuurde signaal wat zich een weg baant richting je Digitale Ontvanger of tv is gevoeliger voor interferentie. Dit kan leiden tot slecht beeld. Hoe je dit aanpakt lees je hier.
Heb je thuis al coaxkabels met Kabel Keur? Dan zit je zeker goed. Die geven digitale televisie namelijk heel goed door.

Gerelateerde onderwerpen:
Digitale tv instellen op je huidige tv toestel
De afstandsbediening
Foutcodes
Het instellen van de Digitale Ontvanger
Wat kan de Digitale Ontvanger?
Wat nu met je randapparatuur?
Slecht op geen beeld? Klik hier!

481 Reacties

Reputatie 7
Badge +20
Ik begrijp dat de techniek vooruit moet, en dat is goed! , maar erg jammer dat Ziggo voorbijgaat aan het feit dat er ook een groep is, die nu gedwongen worden om nieuwe apparatuur te kopen. Ik begeleid een aantal mensen die de tv aankrijgen, 1-2 en 3 kijken, en dat is het. Om daar een kastje aan te sluiten.... Nee, Dan sta ik daar elke dag om het uit te leggen. Niet iedereen weet wat resolutie betekend als u mij begrijpt.



Dus, daar moet een nieuwe tv komen . En dat, vergt de ook nodige inspanning. Is er ook een overzicht waar staat wanneer welke regio 100% digitaal gaat? Dan kan ik e.e.a wat in gang zetten




Natuurlijk hoeft daar niet noodzakelijk een nieuwe Tv te komen. Als ze nu analoog kijken, en ze de Humax 5500c ontvangen, is het werken daarmee zeer eenvoudig. Eenmaal aangesloten en correct ingesteld is dat denk ik zeer goed te den, maar natuurlijk kan het lastig zijn als de decoder middels HDMI op de Tv is aangesloten en de Tv niet overschakelt naar de juiste ingang, of de laatste ingang onthoud. Maar als eenmaal alles is ingesteld, is het alleen nog een kwestie van inschakelen van de decoder en de afstandsbediening daarbij is zeer gebruiksvriendelijke voor ouderen, met mooie grote toetsen.



En het is ook niet alleen Ziggo welke stopt met het analoge signaal. Caiway was daar veel eerder al mee gestopt en Delta volgt dit straks ook. Ook zijn gaan werken met de Humax, daar echter de 5550c, welke gelijk is aan de 5500c. Het analoge signaal is al zeer lang aanwezig en je kan nou eenmaal niet voorkomen dat men daar een keer vanaf stapt en dat helaas ook wat nare of nadelige gevolgen heeft voor een groep mensen. Natuurlijk is dat altijd triest, maar het is nou eenmaal niet te voorkomen. En ikzelf baal soms ook flink als we weer aan wat nieuws moeten omdat het oude niet meer kan worden gebruikt, of simpelweg niet meer goed werkt. En dat gaat soms wel erg vlot. Niets houd nog waarde... Maar ik denk dat men uiteindelijk blij zal zijn als men digitaal kijkt, want het beeld is absoluut een stuk fraaier.
Reputatie 7
Badge +20
O, daarom ging het zo traag... @Evert96 zat gelijk met mij te plaatsen... Dat kan natuurlijk nooit allemaal gelijk door zo'n dunne kabel 🤓
Reputatie 7
Badge +25
Je moet ook sneller internet nemen @Willem-A😁 😄
Reputatie 7
Badge +28
Haha, toen ik nog een aanpassing wilde doen, lukte dat niet, is me nu helder hoe dat kwam. Jij zat gewoon van mijn internet te snoepen 😉 Maar het advies is na beide reacties in ieder geval duidelijk 🙂
Reputatie 7
Badge +20
Alleen sneller Internet kan natuurlijk nooit werken. Ziggo moet gewoon de kabels vervangen voor dikkere... 🤓 Anders kan dat grote signaal er natuurlijk nooit doorheen... Is toch logisch? Als je een te groot bestand via mail meestuurt, gaat dat ook niet. Kan simpelweg niet door de kabel ... 😏













😜
Reputatie 7
Badge +25
Alleen sneller Internet kan natuurlijk nooit werken. Ziggo moet gewoon de kabels vervangen voor dikkere... 🤓 Anders kan dat grote signaal er natuurlijk nooit doorheen... Is toch logisch? Als je een te groot bestand via mail meestuurt, gaat dat ook niet. Kan simpelweg niet door de kabel ... 😏













😜
ja ruimte gebrek vandaar analoge postpaketjes worden niet meer bezorgt😀 😁 😁
Reputatie 7
Badge +20
Alleen sneller Internet kan natuurlijk nooit werken. Ziggo moet gewoon de kabels vervangen voor dikkere... 🤓 Anders kan dat grote signaal er natuurlijk nooit doorheen... Is toch logisch? Als je een te groot bestand via mail meestuurt, gaat dat ook niet. Kan simpelweg niet door de kabel ... 😏













😜
ja ruimte gebrek vandaar analoge postpaketjes worden niet meer bezorgt😀 😁 😁




Ik had laatst een mail die ook maar steeds niet werd bezorgd bij de geadresseerde. De helpdesk van Ziggo gebeld en zij gaven aan dat er de weinig porto op zat. Dat kan dus ook nog ... 😌 En ze hadden gelijk. Een zegel erbij en voila, meteen in orde !



😜



Maar ik heb die analoge pakjes nooit wat gevonden... De digitale zien er veel beter uit. Dus we moeten gewoon allemaal over op digitaal!
Van enkele zenders zijn zowel een SD variant als een HD variant beschikbaar. Is het mogelijk dat de SD varianten nu ook ongecodeerd toegevoegd worden aan Kabel TV? Denk hierbij bijvoorbeeld aan SBS9, Viceland, 24Kitchen, FOX, ID, XITE en History.



Daarnaast vraag ik me af waarom NPO 1 Extra, NPO 2 Extra, NPO 3 Extra, NPO Zapp Xtra, NPO Nieuws en NPO Politiek gecodeerd doorgegeven worden, terwijl deze gewoon vrij te zien zijn via de site van NPO via https://www.npo.nl/live


Kun je hier s.v.p. ook een antwoord op geven @Lycke Ziggo?
Reputatie 7
Badge +17
Dus eigenlijk wil je het liefste dat Ziggo het hele pakket gewoon gratis aan gaat bieden aan iedereen? 😂
Reputatie 1
@Lycke Ziggo hoi!



Ik heb geprobeerd twee keer de gratis digitale ontvanger te bestellen en beide keer order was geannuleerd.



Op chat word gezegd iets met klant datum te maken.



Kunt u mischien heirin kijken of wat mogelikheid zit?



Alvast bedankt.
Hoi @Evert96,



Bedankt voor je waardevolle reactie. Echter, het niet "automatisch" van de tv op de scart-aansluiting, of het per ongeluk verkeerde afstandbediening gebruiken, icm volume, e.d. ... hmmm, gevoelsmatig gaat toch bij sommige mensen lastig worden. Misschien toch maar even uitproberen met zo'n kastje.
@Bradypus, of ze nu een nieuwe tv met nieuwe afstandsbediening krijgen of een nieuwe humax met nieuwe afstandsbediening, maakt toch niet zo heel veel uit? Beide zijn nieuw voor hen en beide zal dus wennen worden. Het voordeel van de Humax is dat die echt heel makkelijk in gebruik is, een duidelijke afstandsbediening heeft en er zitten grote knoppen op 🙂 Hier een topic over de afstandsbediening met een plaatje ervan :)

Ik zou dan zeker die Humax proberen (de eerste is gratis), later een tv kopen kan altijd nog. Het is dat kastje installeren binnen 5 minuten en klaar. Bovendien zet Ziggo extra monteurs in die die kastjes kosteloos kunnen en willen installeren.



Er is geen planning beschikbaar wanneer welke regio omgezet wordt, maar wanneer een bepaalde regio omgezet gaat worden, dan krijgen de mensen die in die regio wonen daar vooraf een brief of mail over.

Je kunt dan ook hier de postcode en huisnummer in vullen om te kijken of het al aanstaande is.



Groet,

Evert




Hoi Evert96,



Bedankt voor je waardevolle reactie. Echter, het niet "automatisch" van de tv op de scart-aansluiting, of het per ongeluk verkeerde afstandbediening gebruiken, icm volume, e.d. ... hmmm, gevoelsmatig gaat toch bij sommige mensen lastig worden. Misschien toch maar even uitproberen met zo'n kastje.
Ik begrijp dat de techniek vooruit moet, en dat is goed! , maar erg jammer dat Ziggo voorbijgaat aan het feit dat er ook een groep is, die nu gedwongen worden om nieuwe apparatuur te kopen. Ik begeleid een aantal mensen die de tv aankrijgen, 1-2 en 3 kijken, en dat is het. Om daar een kastje aan te sluiten.... Nee, Dan sta ik daar elke dag om het uit te leggen. Niet iedereen weet wat resolutie betekend als u mij begrijpt.



Dus, daar moet een nieuwe tv komen . En dat, vergt de ook nodige inspanning. Is er ook een overzicht waar staat wanneer welke regio 100% digitaal gaat? Dan kan ik e.e.a wat in gang zetten




Natuurlijk hoeft daar niet noodzakelijk een nieuwe Tv te komen. Als ze nu analoog kijken, en ze de Humax 5500c ontvangen, is het werken daarmee zeer eenvoudig. Eenmaal aangesloten en correct ingesteld is dat denk ik zeer goed te den, maar natuurlijk kan het lastig zijn als de decoder middels HDMI op de Tv is aangesloten en de Tv niet overschakelt naar de juiste ingang, of de laatste ingang onthoud. Maar als eenmaal alles is ingesteld, is het alleen nog een kwestie van inschakelen van de decoder en de afstandsbediening daarbij is zeer gebruiksvriendelijke voor ouderen, met mooie grote toetsen.



En het is ook niet alleen Ziggo welke stopt met het analoge signaal. Caiway was daar veel eerder al mee gestopt en Delta volgt dit straks ook. Ook zijn gaan werken met de Humax, daar echter de 5550c, welke gelijk is aan de 5500c. Het analoge signaal is al zeer lang aanwezig en je kan nou eenmaal niet voorkomen dat men daar een keer vanaf stapt en dat helaas ook wat nare of nadelige gevolgen heeft voor een groep mensen. Natuurlijk is dat altijd triest, maar het is nou eenmaal niet te voorkomen. En ikzelf baal soms ook flink als we weer aan wat nieuws moeten omdat het oude niet meer kan worden gebruikt, of simpelweg niet meer goed werkt. En dat gaat soms wel erg vlot. Niets houd nog waarde... Maar ik denk dat men uiteindelijk blij zal zijn als men digitaal kijkt, want het beeld is absoluut een stuk fraaier.




Hoi Willem-A,



Bedankt voor je reactie. Dit heb ik ook getypt op een andere reactie: Het niet "automatisch" van de tv op de scart-aansluiting, of het per ongeluk verkeerde afstandbediening gebruiken, icm volume, e.d. ... hmmm, gevoelsmatig gaat toch bij sommige mensen lastig worden. Misschien toch maar even uitproberen met zo'n kastje.
Reputatie 7
Badge +28
Hoi Evert96,



Bedankt voor je waardevolle reactie. Echter, het niet "automatisch" van de tv op de scart-aansluiting, of het per ongeluk verkeerde afstandbediening gebruiken, icm volume, e.d. ... hmmm, gevoelsmatig gaat toch bij sommige mensen lastig worden. Misschien toch maar even uitproberen met zo'n kastje.


Klopt, dat gaat vast en zeker een keer fout, ik vraag me alleen af of het met een nieuwe tv beter zal gaan. Ik denk het niet, bovendien zitten er aan een nieuwe tv (behoorlijke) kosten, aan zo'n kastje niet :)

Misschien kun je een plakkertje plakken met iets van 'Aan/Uit' erop op de afstandsbediening van de tv? Of iets anders wat jou beter geschikt lijkt om het verschil tussen beide afstandsbedieningen duidelijk te maken 🙂
Reputatie 7
Badge +20
Scart zou ik sowieso niet gebruiken als er een of meer HDMI ingangen op de Tv aanwezig zijn. Dat is toch een stuk fraaier. En soms zal een Tv ook dan overschakelen, maar dan moet deze in staat zijn het binnenkomende signaal te signaleren, daar de Humax niet voorzien is van het CEC protocol. Maar als het echt niet anders kan, en scart is dan een oplossing waarbij de Tv wel de juiste ingang kiest, dan moet je dat natuurlijk doen. Ingesteld op RGB is het beeld dan best goed, maar natuurlijk nooit zo fraai als middels HDMI.
Reputatie 1
Hey all. Wat een discussie hier, zeg! Ik kom snel even wat duidelijkheid brengen.



Elke klant heeft de mogelijkheid gratis een eerste Digitale Ontvanger in bruikleen te bestellen voor een TV die geen Digitale TV via de kabel aankan.





@Lycke Ziggo Kunt u als u tijd krijgt aub zien waarom mijn order is geannuleerd.

Bestelnummer: *****



Alvast Bedankt.
Reputatie 7
Badge +11
Hallo



Het is niet handig om een ordernummer hier te plaatsen! Maar ik heb even gekeken het heeft te maken met de startdatum van uw abonnement. Als deze later is als een bepaalde datum, komt men niet in aanmerking voor een gratis ontvanger., daar uw startdatum 26-04-2018 is .

misschien dat @Lycke Ziggo dit kan beamen.



Teun
Reputatie 1
Hallo



Het is niet handig om een ordernummer hier te plaatsen! Maar ik heb even gekeken het heeft te maken met de startdatum van uw abonnement. Als deze later is als een bepaalde datum, komt men niet in aanmerking voor een gratis ontvanger., daar uw startdatum 26-04-2018 is .

misschien dat @Lycke Ziggo dit kan beamen.



Teun




Bedankt @Teun . Op https://www.ziggo.nl/klantenservice/televisie-radio/digitale-tv/kijken/ in de Veelgestelde vragen -> Hoe zit het met de tweede tv op de slaapkamer of op zolder? is geen vermelding van start datum restricties op dit ontvanger. :(



En bedankt voor de tip over ordernummers. Kan ik nu niet meer verwijderen uit het post, blijkt het
Reputatie 7
Badge +11
Hallo graag gedaan.



gr Teun
Reputatie 7
Hey all. Wat een discussie hier, zeg! Ik kom snel even wat duidelijkheid brengen.



Elke klant heeft de mogelijkheid gratis een eerste Digitale Ontvanger in bruikleen te bestellen voor een TV die geen Digitale TV via de kabel aankan.





@Lycke Ziggo Kunt u als u tijd krijgt aub zien waarom mijn order is geannuleerd.

Bestelnummer: WSL6480801



Alvast Bedankt.




Hey @drcarben.

Dit heeft inderdaad, zoals @Teun ook al aangaf, te maken met de startdatum van je abonnement. Op het moment dat je het abonnement aangevraagd hebt, was reeds bekend dat het analoge signaal zou verdwijnen. De Digitale Ontvanger wordt beschikbaar gesteld voor mensen die een abonnement hebben waarbij ze nu nog gebruik kunnen maken van analoog TV signaal op TV's die niet anders aankunnen, als vervanging. In jouw geval gaat het niet om het vervangen van iets.

Weet je zeker dat je de Digitale Ontvanger nodig hebt? Heb je dit al goed nagekeken?
Reputatie 7
Van enkele zenders zijn zowel een SD variant als een HD variant beschikbaar. Is het mogelijk dat de SD varianten nu ook ongecodeerd toegevoegd worden aan Kabel TV? Denk hierbij bijvoorbeeld aan SBS9, Viceland, 24Kitchen, FOX, ID, XITE en History.



Daarnaast vraag ik me af waarom NPO 1 Extra, NPO 2 Extra, NPO 3 Extra, NPO Zapp Xtra, NPO Nieuws en NPO Politiek gecodeerd doorgegeven worden, terwijl deze gewoon vrij te zien zijn via de site van NPO via https://www.npo.nl/live


Kun je hier s.v.p. ook een antwoord op geven @Lycke Ziggo?




Ik zou hier graag antwoord op geven, maar weet heel eerlijk gezegd niet goed hoe. Ik hoop dat je begrijpt dat ik persoonlijk niet over de indeling van de zenders ga 😉. De keuze van de zenderpakketten en de wijze waarop de zenders worden doorgegeven is iets wat ver buiten mij gedaan wordt. Uiteraard kan je altijd je wens/suggestie met ons delen via de ideeënbus en wordt hier naar gekeken. Mocht er iets veranderen in het zenderaanbod, krijg je hier uiteraard bericht van.
Reputatie 1
Hey all. Wat een discussie hier, zeg! Ik kom snel even wat duidelijkheid brengen.



Elke klant heeft de mogelijkheid gratis een eerste Digitale Ontvanger in bruikleen te bestellen voor een TV die geen Digitale TV via de kabel aankan.





@Lycke Ziggo Kunt u als u tijd krijgt aub zien waarom mijn order is geannuleerd.

Bestelnummer: WSL6480801



Alvast Bedankt.




Hey @drcarben.

Dit heeft inderdaad, zoals @Teun ook al aangaf, te maken met de startdatum van je abonnement. Op het moment dat je het abonnement aangevraagd hebt, was reeds bekend dat het analoge signaal zou verdwijnen. De Digitale Ontvanger wordt beschikbaar gesteld voor mensen die een abonnement hebben waarbij ze nu nog gebruik kunnen maken van analoog TV signaal op TV's die niet anders aankunnen, als vervanging. In jouw geval gaat het niet om het vervangen van iets.

Weet je zeker dat je de Digitale Ontvanger nodig hebt? Heb je dit al goed nagekeken?




Beste @Lycke Ziggo, bedankt voor de info. Beetje jammer dat de website over dit info niet correct informeert. Geen vermelding dat dit ontvanger alleen voor mensen met abonnementen voor een bepald datum is. Steeds niet.



Maar goed, reden voor aanvrag van ontvanger: mijn LCD TV is net te oud dat hij geen DVB-C tuner beschikt. Kijk in slaapkamer analog nog.



Dacht gratis ontvanger was veelen malen beter Dan met Chromecast te kopen en te bemooeien. Niet een vlotte ervaring en krijg soms dropouts zodra ik hem in andere TV al gebruik met ziggo GO.



In ieder geval bedankt alweer voor de antwoord.



PS: mijn besteldatum voor huidige abonnement is 23-03-2018 , dus voor/binnen de datum regel voor dit gratis ontvanger 🙂
Reputatie 7
Ik ben het ermee eens dat het goed is om deze informatie op de site te vermelden (op een logische plek) dit ga ik intern ook doorgeven.



Ook begrijp ik dat de Digitale Ontvanger een mooi alternatief is. Je hebt natuurlijk altijd de mogelijkheid een extra Mediabox in je abonnement te nemen voor 4 euro per maand. Dan heb je alle zenders uit je abonnement ook op de tweede 2e TV.
Reputatie 1
Beste @Lycke Ziggo



PS: mijn besteldatum voor huidige abonnement is 23-03-2018 , dus voor/binnen de datum regel voor dit gratis ontvanger ?
Reputatie 7
Klanten die na 8 maart 2018 klant zijn geworden, komen niet in aanmerking voor een gratis Digitale Ontvanger. Sorry, maar jouw aanvraag valt daar dus ook buiten.

Reageer