Deze laatste had geen enkel probleem met ons Wifi thuisnetwerk. Kon verbinden met de 2.4G en de 5G.
Mijn nieuwe echter, zíét de netwerken wel, maar wil niet verbinden. Ik geef het wachtwoord correct in, hij meld ook niet dat het fout is (heb ik ook al eens expres geprobeerd), maar hij vertikt het om te verbinden. Ik krijg ook geen foutmelding of verificatiefout, ik zie enkel "verbinden" en dan is dat woordje weer weg. Hij blijft continu proberen.
Al geprobeerd:
- Modem resetten
- GSM opnieuw opstarten
- wifi kanalen hebben -2.4G en -5G achter de naam
- netwerken op de GSM "vergeten" en opnieuw aanmelden
Op mijn werk hebben we ook wifi, en daar verbindt mijn A70 wel, maar is wel vreselijk traag. Hij zocht gelijk app-updates en een appje van 3.5Mb duurde al snel een uur om te updaten.
Heeft iemand hier ervaring mee of een oplossing? Ik heb al vanalles opgezocht, maar het is ofwel n.v.t. ofwel werkt het niet. Bedankt!
Best beantwoord door Sjeng77
Ja, het lag dus inderdaad aan de verouderde Ubee EVW 321b in combinatie met een nieuwe samsung galaxy smartphone.
Oplossing: nieuwe modem ontvangen van Ziggo.
Bekijk origineel
Oplossing: nieuwe modem ontvangen van Ziggo.