Ik wil graag een port forwarden voor een game genaamd COD: Modern Warfare omdat mijn NAT Type steeds maar op 'Moderate' blijft staan. Ik heb een ConnectBox van Ziggo en ik heb de volgende handleiding proberen te volgen: https://community.ziggo.nl/thuisnetwerk-software-101/port-forwarding-op-de-connectbox-16114, echter is de button 'voeg nieuwe regel toe’ bij Geavanceerde Instellingen>Beveiliging>Poort-forwarding niet beschikbaar, deze is grijs en niet klikbaar. Ik ben zover gekomen dat ik bij Geavanceerde Instellingen>DHCP al een reserving heb gemaakt voor mijn PC.
De poorten die ik wil openen voor COD: Modern Warfare zijn:
- TCP: 3074
- UDP: 3074
- Gevonden op deze site: https://portforward.com/call-of-duty-modern-warfare/
Andere dingen die ik al geprobeerd heb:
- Modern Warfare nog eens een extra uitzondering op firewall in virusscanner (Norton Internet Security) toestaan (er werd eigenlijk al niks geblokkeerd);
- Firewall tijdelijk volledig uitzetten, geen verschil;
- Restart van de ConnectBox;
- In het programmaatje 'Simple Port Tester' de nummers 3074 ingevuld, krijg steeds weer 'failed’ te zien.
Bovenstaande handleiding heeft me helaas niet verder kunnen helpen omdat bij mij de button 'voeg nieuwe regel toe’ niet klikbaar is. Ik hoop dat ik er goed aan gedaan heb om de PC al te 'reserveren' bij DHCP, wat het ook mag zijn. Ik heb zelf vrijwel geen ervaring met dit soort dingen maar ik vind het wel interessant om te leren kennen. Hopelijk kunnen jullie me hiermee helpen :)
Best beantwoord door Be rt
“”Geavanceerde Instellingen>Beveiliging>Poort-forwarding niet beschikbaar, deze is grijs en niet klikbaar.””
Dan staat je modem in Dual Stack Lite met een gedeeld IPv4 adres en een IPv6 adres.
Ziggo kan die voor je in IPv4 only zetten en dan kun je port forwarden.
Dit is een klant helpt klant forum waar Ziggo moderators, zij hebben Ziggo achter hun naam staan, vrijwel iedere paar werkdagen langskomen in ieder topic.
Zorg dat je postcode en huisnummer in je Ziggo community profiel staan, deze zijn niet openbaar te zien, dan kunnen gelijk de juiste gegevens erbij gepakt worden.
Neem even contact op met Ziggo via de chat als je sneller het gewenste effect wilt.
De chatbox (24 uur per dag/365 dagen per jaar te gebruiken) komt vanzelf midden in het scherm of rechts onderin van de pagina hieronder, maar alleen als er iemand beschikbaar is, soms een tijdje wachten met de pagina in beeld.
https://www.ziggo.nl/klantenservice/contact