Vraag

Na wijziging publiek IP OpenVPN verkeer geknepen

  • 15 november 2019
  • 31 reacties
  • 881 keer bekeken

Vannacht is mijn publiek Ziggo IP  adres gewijzigd, sindsdien lijkt al mijn OpenVPN verkeer geknepen.

Waar ik tot gisteren nog 150 tot 160 Mbit haalde van mijn 500 Mbit is die nu bedroevend terug gezakt naar 50 Mbit.

Uiteraard verschillende VPN end points geprobeerd (Mullvad, AirVPN), modem en router is herstart.


Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

31 Reacties

Reputatie 7

@Mark Ziggo Ik heb nog geen terug koppeling gekregen dat ze het signaal in de wijkkast al hebben aangepast. Kun jij dat zien?

Ja, er is diezelfde dag nog een monteur bij de kast langsgeweest. Hoe is het met jouw verbinding?

Ik heb het idee wel beter, zelfs met meerdere open connecties blijft de verbinding redelijk stabiel. OpenVPN is nog steeds een beroerde snelheid.

Tevens ben ik ook overgestapt van OpenVPN naar WireGuard wat helemaal een wereld van verschil is. Nu haal ik over de VPN 450 Mbit down en 40 Mbit up.

 

Dit is via OpenVPN

 

Dit is via WireGuard

 

Beste @Mark Ziggo 

Zou je nog eens een SNR grafiek kunnen posten? Ben benieuwd hoe de waarde nu zijn.

Reputatie 7

Hm. De historische weergave heeft bijzonder weinig meetpunten, daar heb je momenteel niets aan @Nexema . Ligt aan het uitlees tooltje, niet aan de verbinding zelf.

Ik start even een gedetailleerde meting en koppel donderdag de resultaten daarvan terug, die geeft vaak wel alle meetpunten netjes weer.

Reputatie 7

Ziet er momenteel prima uit, ziet er anders uit dan de eerdere grafiek omdat er veel meer meetpunten zijn en deze per kanaal de waarde geeft. Maar minder dan 2dB fluctuatie en ruim boven de marge!

Locatie gegevens gecensureerd ivm je privacy.

 

Ook in andere signalen zie ik geen enkel probleem. Jij ervaart iets anders?

Ziet er momenteel prima uit, ziet er anders uit dan de eerdere grafiek omdat er veel meer meetpunten zijn en deze per kanaal de waarde geeft. Maar minder dan 2dB fluctuatie en ruim boven de marge!

Locatie gegevens gecensureerd ivm je privacy.

 

Ook in andere signalen zie ik geen enkel probleem. Jij ervaart iets anders?

Ik ervaar niet iets anders, verbinding lijkt weer stabiel te zijn. Zoals aangegeven is OpenVPN nog steeds geen hoogvlieger maar dat heb ik al opgelost met WireGuard.

Dank voor het meedenken.