Er is op de community veel te lezen in diverse topics over de TP link Deco M4.
Er zijn veel meer sets van diverse merken daarom wil ik hier dit vergelijk graag plaatsen dat is mogelijk handig bij de keuze.
https://nl.hardware.info/artikel/9767/wat-is-het-beste-multiroom-wifi-systeem-21-mesh-sets-getest
Verder wat persoonlijke gedachten.
Ten eerste wifi versterkers, Wifi Boosters of SuperWifi zijn termen door marketing afdelingen verzonnen, dat is klinkklare onzin het gebruiken van wifi signaal is net als alle andere aparaten met zend en ontvang mogelijkheden vast gelegd in strikte normen door het Agentschap Telecom er is een wettelijk vastgelegde vermogen.
De keuze voor een multiroom of mesh systeem is afhankelijk van meerdere zaken. Eerst wat is een Mesh, het is niks meer en minder dan meerdere wifi toegangspunten die onderling met elkaar communiceren.

Wanneer is dit echt nuttig en noodzaak feitelijk alleen bij Telefonie (VOIP, bellen via whatsapp) en dan nog als je constant beweegt dan is een snelle naaadloze overgang naar een ander punt noodzaak.
Mesh is in weze ook een marketing term voor het protocol 802.11 k/v/r. Ondersteund een client dit niet heeft het duurste mesh netwerk weinig nut. Een mesh is bij doosnee gebruik nuttig omdat deze de snelste weg naar het internet kiest, dit is vooral van belang als je de units draadloos toepast.
Of de units van een mesh systeem nu los worden toegepast of bedraad maakt voor de mesh funtie geen verschil, in weze vormen vijf accespunten met de juiste specificaties ook een mesh systeem. Het is wel verstandig om het bij 1 merk/systeem te houden, heb je extra units voor een betere dekking nodig houd dit bij het oorspronkelijke merk voor de beste samenwerking.
Wat moet je nu kiezen dat blijft lastig.
Heb je 20 of meer apparaten die van wifi afhankelijk zijn beknibbel niet op de prijs en kies de semi profesionele toestellen, zeker voor de thuiskantoren de betere keuze. Is het budget beperkt doe je niet veel zoals Netflix/youtube kijken whatsapp en wat web browsen is de set die Ziggo verkoopt zeker niet slecht. Zit je hier tussen lees dan gebruikers ervaringen wel met de nodige terughoudendheid geen situatie is gelijk.
Persoonlijk kies ik liever een systeem met genoeg instel opties voor het wifi deel de M4 valt dan af. Wil of kan je absoluut geen kabels trekken kies dan een Tri-Band systeem dit geeft het beste resultaat.
En als laatste deze opmerking :
Internet gebruiken doe je bedraad tenzij het echt niet anders kan!!