Beantwoord

10-15% packetloss tussen modem en 83.83.232.1?

  • 6 februari 2020
  • 28 reacties
  • 757 keer bekeken

Goedenavond,

Ik ervaar sinds 4 feb 7:05 packetloss op mijn verbinding. Mijn modem is een Cisco EPC3928AD in bridge mode. Ik heb geen packetloss tussen eigen router en management-interface van het modem (192.168.178.1), maar wel tussen de router en de eerstvolgende upstream hop van het modem (83.83.232.1, lladdr beschikbaar op verzoek).

Ik krijg van de klantenservice te horen dat ze niet in staat zijn de relevante statistieken uit te lezen en dat ik me moet wenden tot de Ziggo-medewerkers op de community. Graag word ik prive benaderd voor het uitlopen van deze storing.

Hieronder ‘t beknopte statustabelletje uit het modem. Ik heb op verzoek eventueel smokeping-grafieken die het probleem illustreren, hoewel die feitelijk niet veel toevoegen ten opzichte van de tekstuele beschrijving hierboven.

Downstream Channels    
     
   
  Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 5.1 dBmV 43.2 dB
Channel 2: 5.2 dBmV 43.1 dB
Channel 3: 4.8 dBmV 42.5 dB
Channel 4: 4.8 dBmV 42.5 dB
Channel 5: 5.0 dBmV 42.5 dB
Channel 6: 5.3 dBmV 43.2 dB
Channel 7: 5.2 dBmV 43.1 dB
Channel 8: 5.3 dBmV 43.1 dB
     
Upstream Channels    
     
   
  Power Level:
Channel 1: 46.0 dBmV
Channel 2: 47.0 dBmV
Channel 3: 44.8 dBmV
Channel 4: 47.0 dBmV
icon

Best beantwoord door Marije Ziggo 10 februari 2020, 08:46

Super bedankt voor het uitgebreid testen en uitleggen @qqq ! 

Ik heb de afspraak met de monteur zojuist voor je geannuleerd :blush: . Daarnaast heb ik ook het nieuwe modem gelijk voor je besteld. Deze wordt vandaag nog voor je op de post gedaan. 

Je krijgt per mail nog een Track & Trace code om het pakket te volgen tot aan de deur. 

Ik ben heel erg benieuwd hoe je de verbinding met het nieuwe modem straks ervaart. Geef je ons hier een terugkoppeling?

Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

28 Reacties

Bedankt voor jullie geduld. Het rapporteren van mijn bevindingen duurde langer dan ik had gewild.
 

Resultaat
Ik heb na het vervangen van mijn Cisco geen packetloss meer, maar mijn IPv6-verkeer naar zo ongeveer elke populaire internetbestemming wordt door de nieuwe Compal Connectbox geknepen naar <5% van de snelheid door een bug in de bridge-implementatie.
 

Packetloss verdwenen

De modemwissel naar een Compal Connectbox verhielp de problemen volledig. Baseline latency en jitter zijn wat hoger dan met de Cisco, maar dat is bekend van de puma6. Ik ben op dit punt erg tevreden.


Snelheid IPv6 ingestort: 12 ipv. 250 mbit down

Helaas leverde de modemswap ook een nieuw probleem op. Ik gebruik ook het nieuwe modem in bridge modus. Daardoor ben ik voor IPv6-connectiviteit aangewezen op een 6in4 tunnel naar HE.net. Ziggo levert immers om onduidelijke redenen geen IPv6 in het bridge profiel. De performance van die tunnel is sinds de modemswap ingestort: ik haal met gelukt 12mbit down in plaats van de 250 waar ik voor betaal. Dit is een bekend probleem en staat uitgebreid gedocumenteerd in https://community.ziggo.nl/internetverbinding-102/ipv6-tunnel-langzaam-naar-overstap-connect-box-40842#post408047 door @Ern st@CitizenE en @Candy.

Ik heb als reactie in dat topic geopperd om met het nieuwe generatie modems te testen of dit probleem daar in is verholpen en wacht geduldig op een antwoord: https://community.ziggo.nl/internetverbinding-102/ipv6-tunnel-langzaam-naar-overstap-connect-box-40842/index4.html#post576154

@Ern st heeft net in het topic waar ik naar verwees bevestigd dat dit probleem niet meer bestaat in de Giganet modems.

 

@Marije Ziggo of @Mark Ziggo (het is me niet duidelijk wie van jullie dit topic volgt), kunnen jullie mijn modem omruilen voor een giganet-exemplaar? Ik begrijp dat zolang giganet niet in mijn regio is uitgerold is de bijbehorende abonnementen niet beschikbaar zijn, dat maakt me niet uit. Ik wil slechts een simpel modem dat zonder problemen functioneert in bridge modus.

Reputatie 7

@Ern st heeft net in het topic waar ik naar verwees bevestigd dat dit probleem niet meer bestaat in de Giganet modems.

 

@Marije Ziggo of @Mark Ziggo (het is me niet duidelijk wie van jullie dit topic volgt), kunnen jullie mijn modem omruilen voor een giganet-exemplaar? Ik begrijp dat zolang giganet niet in mijn regio is uitgerold is de bijbehorende abonnementen niet beschikbaar zijn, dat maakt me niet uit. Ik wil slechts een simpel modem dat zonder problemen functioneert in bridge modus.

Dit gaat niet meer over de packetloss, maar over de trage 6in4 tunnels. Laten we dat onderwerp in het juiste topic bespreken: IPv6 tunnel langzaam na overstap Connect box.