Vraag
Reacties
StefanM
Level 1

Quantis QE317 radiotuner: geen signaal bij wifi gebruik

Ter lering ende vermaeck omdat dit het wat uurtjes heeft gekost om het op te lossen.

Situatie: oude wandcontactdoos (radio en TV uitgang) met woonkamersplitter MCP-03.

Op de TV uitgang van de MCP-03 een coax splitter POA01 met:

  één kabel naar de TV (smartcard) en
  één kabel naar de Quantis QE317 radiotuner

Aan de MCP-03 is ook het Technicolor TC7200 modem verbonden.

Alle coax kabels zijn vanaf de splitters ongeveer 4 meter lang.

De radiotuner is via tulpstekkers aangesloten op de versterker. En voor de duidelijkheid, niet door gelust omdat dat in deze situatie niet werkt.

 

Probleem: regelmatig ontvangt de Quantis QE317 radiotuner geen signaal. Opvallend is dat het signaal met name weg valt bij het gebruik van wifi.

 

Oplossing: In de meterkast een FRA-752/N signaalversterker geplaatst. Dit is de voorloper van de signaalversterker in de webshop: https://randapparatuur.ziggo.nl/randapparatuur/details/29734

 

Hopelijk kunnen anderen met deze oplossing ook worden geholpen.

e-mail meldingen
Aan Uit
3 Reacties 3
Ronihd
Level 18

Hoi, 
Welkom op dit klanten helpen klanten forum van Ziggo.

 

Omdat je soort van 3 verdeeld raakt je relatief veel signaal kwijt en dat los je idd op met een versterker.

Als je in de toekomst giganet wil gaan gebruiken ( internet ) dan is het wel handig om de versterker van de webshop te gebruiken ivm breeder frequentie spectrum.

Teun
Level 17

@StefanM En een nieuwe 1 gaats einddoos plaatsen.

 

Teun.

Willem-A1
Oud Community-lid

@StefanM , @Teun en @Ronihd 

het kan nog een andere reden hebben. Inmiddels is ook bekend geworden dat het modem/Internet een negatieve invloed kan uitoefenen op het signaal naar de Quantis tuner toe. 

Ik heb hier ook vanaf het AOP, met een POA01 erop een kabel liggen naar de andere kant van de kamer, waarop een POA03 is aangesloten, met daarop de XL, nu nog maar één Humax, en de Quantis. En dat is geen enkel probleem. Maar goed, het hangt er natuurlijk ook vanaf wat er verder nog is aangesloten op andere plaatsen, de kabellengte etc. 

 

-->>In dit geval lijkt het opgelost met een versterker, maar er kan ook hier dus een retourband stopfilter nodig zijn<-- 

Willem
Ondersteuning Humax/Quantis electronics

PS: doorlussen kun je ook het beste voorkomen. Staat wel zo in het schema, en kan soms wel, maar dat is dan echt een kwestie van uitproberen. 

En zoals @Teun aangeeft: laat een nieuw AOP plaatsen.