Sinds zaterdagochtend ons abonnement uitgebreid met movies en series XL. Het duurde een hele dag maar (hoewel nog niet te zien in mijn ziggo - eerst wel, toen weer niet) werkt het op de televisie via de Horizon. Dinsdag krijgen we de Next bezorgd.
Nu wilden we lekker op de laptop GOT aanzetten….krijg ik een foutmelding!
Wie weet raad?
Jij bent de IT-hulplijn in je straat, de verlichting werkt thuis op commando en je groet de pakketbezorger met de slimme deurbel. Herkenbaar? Dan zijn de Community events echt iets voor jou! Doe mee en sluit je aan.
Hi @Ik wil gewoon tv kijken en welkom hier op de Ziggo Community 🙂
Wil je lekker op de bank neerploffen en Game of Thrones kijken, lukt het vervolgens niet.. Erg zuur en bovenal irritant op zo'n moment! De activatie en verwerking van een zenderpakket duurt op Ziggo GO doorgaans net wat langer dan op de mediabox en mogelijk kon je daardoor eerder niet kijken op de laptop. Je abonnement met Movies & Series XL erbij inbegrepen staat nu goed actief en alles zou nu naar behoren moeten werken
Toch nog problemen? Laat het ons weten hier en stuur ook tegelijkertijd door welke exacte foutmelding je te zien krijgt.
Vul de belangrijkste trefwoorden in en vind het topic die past bij je vraag. Onze community zit boordevol kennis.
Start je eigen topic en krijg hulp van anderen. Op de community helpen ervaren klanten je graag op weg.