Hallo! Wij hebben recent een nieuwe mediabox ontvangen die binnen twee weken geïnstalleerd moest worden. Helaas hebben wij een oude TV die alleen werkt via scart kabel. Nou was er geen scart kabel bijgeleverd en de gene die we wel hebben is niet compatibel met deze nieuwe Mediabox. Is het mogelijk dat we een nieuwe scart kabel kunnen ontvangen die wel past bij deze mediabox? Alvast bedankt!
Opgelost! Ga naar oplossing.
Hi @jnslagter51 We leveren inderdaad geen SCART-kabels bij de Mediabox Next. Het nasturen van een kabel is ook niet meer mogelijk. Per 10 januari a.s. wordt namelijk de SCART-aansluiting om dit type Mediabox Next uitgeschakeld. Het is na 10 januari dus niet meer mogelijk de box via SCART aan te sluiten. Een eventuele converter leveren en ondersteunen we niet.
Klanten die mogelijk nog de SCART-aansluiting gebruiken hebben we per brief geïnformeerd. Deze brief heb jij niet ontvangen, omdat je onlangs de mediabox hebt besteld.
Jij bent de IT-hulplijn in je straat, de verlichting werkt thuis op commando en je groet de pakketbezorger met de slimme deurbel. Herkenbaar? Dan zijn de Community events echt iets voor jou! Doe mee en sluit je aan.
Dat klopt, de nieuwe (humax) next heeft al geen scart uitgang meer.
En ook bij de oudere (arris) next wordt deze binnenkort gedeactiveerd.
https://www.google.com/search?q=hdmi+naar+scart
https://www.allekabels.nl/hdmi_kabels/hdmi_omvormers/hdmi-naar-scart.html
https://www.kabelshop.nl/Kabels/HDMI-kabels/SCART-HDMI/HDMI-naar-SCART-p238330.html
Mogelijk werkt een omvormer, maar dat geeft geen garanties natuurlijk: HDMI naar scart omvormer - Allekabels.nl - Snel geleverd
Scart is echt iets van 15 jaar terug.
Ook een nieuwe scartkabel past niet op je mediabox.
Het wordt toch echt tijd voor een nieuwe televisie.
Je hebt een "speciale " adapter kabel nodig van Ziggo. De aansluiting is niet zoals bij andere mini scart aansluitingen. Er zijn twee pinnetjes omgedraaid van functie.
Hopenlijk kan Ziggo er nog eentje sturen. Anders wordt het uitproberen of zelf aan de gang.
Er zijn tientallen hdmi naar scart omzetters. Ook daar is de vraag of het goed werkt.
@Steefb schreef:
Dat klopt, de nieuwe (humax) next heeft al geen scart uitgang meer.
En ook bij de oudere (arris) next wordt deze binnenkort gedeactiveerd.
Daar stond ook een melding over op Tweakers:
Tweakers: [Ziggo] Ervaringen & Discussie - Deel 11
Hebben meerdere mensen een brief gehad over het niet meer kunnen gebruiken van scart op de Next vanaf 10.01.2025?
Dat men daarna sowieso de HDMI-aansluiting moet gebruiken? Zelfs nog een belletje vanmiddag.
Uiteraard gebruiken wij de HDMI, al sinds het begin van de testen in september 2018... maar ik ben niet gewend dat Ziggo zo pro-actief handelt?
Er staat: "Vanaf 10 januari 2025 werkt deze mediabox alleen nog met een HDMI-kabel."
Ik had hier nog mededelingen van Ziggo daarover gezien? ![]()
Waarom dat nu weer?
Vanwege de mogelijkheid om eventueel analoog SD te kopiëren?
Daar zijn nu wel heel veel betere/makkelijkere mogelijkheden voor natuurlijk ** . ![]()
**Link verwijderd door moderator**
Als de ronde scart aansluiting op de next zit dan zou eventueel deze kabel een oplossing kunnen zijn.
Er zit nog een ronde scart aansluiting ja. Ik had ergens anders gezien in de community (vorig jaar maar toch) dat Ziggo nog zo'n kabel naar deze persoon kon opsturen. Dus ik hoop op dezelfde oplossing
@jnslagter51 Zoals al eerder gemeld. Deze mini scart aansluiting wordt binnenkort gedeactiveerd, je hebt dus niets aan de kabel.
@jnslagter51 schreef:Hallo! Wij hebben recent een nieuwe mediabox ontvangen die binnen twee weken geïnstalleerd moest worden. Helaas hebben wij een oude TV die alleen werkt via scart kabel.
De Scart aansluiting wordt blijkbaar uitgeschakeld door Ziggo begin volgend jaar.
Dus kom je in de situatie als in dit topic:
Kan ik Next Mini mediabox aansluiten op een tv zonder HDMI?
Maar in plaats met SCART converter/oplossingen te gaan werken met de nadelen daarvan (veel minder scherp beeld), kan je dan misschien beter naar een goedkope/2e hands TV met HDMI op zoek gaan?
Ook bij mijn lokale kringloop hier staan regelmatig nette toestellen.
(Wel dan de grote plasma stroomvreters laten staan natuurlijk)
of:
Meest praktische is er een Humax HD ontvanger (kringloop & Co) op aan te sluiten als je een actieve COAX aansluiting beschikbaar hebt natuurlijk.
Het basis pakket zonder smartcard zou dan in principe al volstaan (met RTL/SBS6 zenders in SD) voor een beeldbuis TV.
De Media Box Next neem aan de grote en niet de mini. De Next wordt geleverd met een Voeding, Hdmi Kabel en afstadbediening en gebruikers handleiding.
Scart wordt niet of nauwelijks nog geleverd en mocht u passende zoeken, vaak in kringloopwinkels zijn ze te koop of u kunt hier kijken op deze pagina
Hi @jnslagter51 We leveren inderdaad geen SCART-kabels bij de Mediabox Next. Het nasturen van een kabel is ook niet meer mogelijk. Per 10 januari a.s. wordt namelijk de SCART-aansluiting om dit type Mediabox Next uitgeschakeld. Het is na 10 januari dus niet meer mogelijk de box via SCART aan te sluiten. Een eventuele converter leveren en ondersteunen we niet.
Klanten die mogelijk nog de SCART-aansluiting gebruiken hebben we per brief geïnformeerd. Deze brief heb jij niet ontvangen, omdat je onlangs de mediabox hebt besteld.
Gaat de analoge audio uitgang ook uit op dat type Next @Rikst ?
Vul de belangrijkste trefwoorden in en vind het topic die past bij je vraag. Onze community zit boordevol kennis.
Start je eigen topic en krijg hulp van anderen. Op de community helpen ervaren klanten je graag op weg.