Even een stukje uitleg.
Vroeger werkte het als je dus gewoon een of andere willekeurige domeinnaam nam of email adres en dan smtp.ziggo.nl via poort 25 als smtp gebruikte. Dat is niet volgens RFC, maar zolang je maar vanaf het Ziggo netwerk verstuurde, was dit mogelijk.
Nadeel is dat dit ook malware heel eenvoudig mogelijk maakte om namens allerlei namen via het Ziggo netwerk te spammen.
Wat is er veranderd? Poort 25 uitgaand is dichtgezet voor klanten sinds korte tijd. Je bent dus verplicht om poort 587 te nemen.
Echter dit kan ook -niet- meer zonder authenticatie. Dus probeer je nu op diezelfde manier maar dan via poort 587 van andere domeinen je mail te versturen dan gaat dat niet werken.
Er zijn dan 2 oplossingen.
1.) De methode volgens de RFC's en dat is de SMTP van je eigen domein gebruiken via poort 587 of 465 afhankelijk van wat de hoster adviseert.
2.) Wil je per sé nog via de SMTP van Ziggo zul je 2x moeten authenticeren. In de e-mail client betekent dit dat je voor je externe domeinnaam je usernaam en wachtwoor moet instellen zoals dat gebruikelijk is. Echter bij de geavanceerde instellingen op het SMTP tabblad zul je jouw gebruikersnaam en wachtwoord van je Ziggo mail adres moeten invoeren om verbinding te kunnen/mogen maken via de Ziggo SMTP server.
Dat laatste heb ik al enkele maanden geleden getest en dat werkt. Echter aangezien Ziggo (terecht) meerdere beveiligingen is gaan gebruiken zoals SPF en DKIM, loop je de kans dat je berichten toch in spamfolders aan komen of zelfs geweigerd worden.
Zeker als je eigen domeinen ook (strikte) SPF gebruiken. Een oplossing daarvoor is om de spf van Ziggo in de spf van je externe domein op te nemen.
Dat heeft echter wel weer als nadeel dat elke Ziggo gebruiker jouw extern domein kan gaan lopen spoofen. Zal niet snel gebeuren, maar theoretisch is het mogelijk.
Beste optie dus, via je hoster(s) versturen. Ik leest dat het met yourhoster ook niet lukt, maar die hebben wat extra's. Bij Yourhoster moet je bijvoorbeeld Wachtwoord verificatie vereist (SPA) / identiteitscontrole ook activeren. Dat is bij de meesten niet nodig.
Dus dat het met alleen poort 587 daar niet lukt, kan dan wel kloppen, vinkje extra zetten is hier nodig.