1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
1.069 Reacties 1.069
MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

onderhoud snachts kan ik nog begrijpen maar een gehele werkdag overdag dan moeten er toch best wat dingen op de planning staan al zal dat ook wel zijn omdat op meer plekken s nachts geen onderhoud gepleegd kan worden (denk aan onze inpandige EV , (er is snachts wel 1 begeleider) maar neem aan dat ziggo dat liever overdag aanpakt

 

 

daarom ben ik ook benieuwd wat een moderator er eventueel over kan vinden/achterhalen al is dat meer nieuwsgierigheid zeker met alle dingen die ik heb meegemaakt @tobiastheebe kan jij dat aan ze vragen of ze daar na alles nog toe bereid zijn

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 33190Posts
  • 2384Oplossingen
  • 16825Likes

Ik ben ook benieuwd, zojuist heb ik de vraag bij de moderators neergelegd.

 

Met de verandering in Rx + Tx power zou ik zelf niet blij zijn, als dit permanent is dan zou je het modem eigenlijk weer direct op het AOP moeten aansluiten.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

@tobiastheebe  schreef:

Ik ben ook benieuwd, zojuist heb ik de vraag bij de moderators neergelegd.

 

Met de verandering in Rx + Tx power zou ik zelf niet blij zijn, als dit permanent is dan zou je het modem eigenlijk weer direct op het AOP moeten aansluiten.


tbv van de werkzaamheden heb ik gisteren (meestal als de werkzaamheden bij moeders zijn komen ze ook hier )het modem direct aangesloten op het AOP om idd te kunnen zien of er iets wijzigt

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

Inmiddels is het onderhoud/werkzaamheden voorbij ben benieuwd hoe het thuis eruitziet ik ben nu nog bij moeders op bezoek 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

nieuwe waardes @tobiastheebe 

 

 

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
15780000006.640QAM 2561
25860000006.240QAM 2562
35940000006.340QAM 2563
46020000006.240QAM 2564
5610000000640QAM 2565
6618000000639QAM 2566
76260000006.139QAM 2567
86340000006.140QAM 2568
9642000000640QAM 2569
10650000000640QAM 25610
116580000006.140QAM 25611
126660000006.440QAM 25612
136740000006.339QAM 25613
146820000006.540QAM 25614
156900000006.740QAM 25615
166980000006.640QAM 25616
17706000000640QAM 25617
18714000000640QAM 25618
197220000005.740QAM 25619
207300000005.840QAM 25620
217380000005.940QAM 25621
227460000005.940QAM 25622
237540000006.340QAM 25623
247620000006.440QAM 25624
25770000000640QAM 25625
267780000005.940QAM 25626
27786000000640QAM 25627
287940000005.940QAM 25628
29802000000640QAM 25629
308100000006.640QAM 25630
318180000007.240QAM 25631
328260000007.140QAM 25632

 

 

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331684K3301QAM 4096368

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked407.214550289807593

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000042.85120QAM 647
15200000042.55120QAM 648
24520000042.35120QAM 649
338400000425120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0000
1ATDMA0000
2ATDMA0000
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
251435.52KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA2809800000000

 

 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 33190Posts
  • 2384Oplossingen
  • 16825Likes

Keurig!

Welmoed
Community Moderator
Community Moderator
  • 1957Posts
  • 178Oplossingen
  • 1325Likes

Hi @MR_CHIPde ene keer duurt het onderhoud langer dan de andere keer en soms vindt dit overdag plaats maar soms ook in de avonduren of nacht. We hebben geen zicht op welke (onderhouds)werkzaamheden precies zijn verricht. 

 

Ook goed om te weten; al je berichten (en die van de andere users hier) worden gelezen, hoor. Je hoeft dus niet via @tobiastheebe naar ons te vragen 🙂

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

vroeger kon dat wel eens nagevraagd worden

en ik vraagde via tobias naar jullie omdat het topic niet meer echt nageken zou worden was mijn idee na het bericht van Lycke toen

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

@tobiastheebe ik doe vaak speedtest

soms 102 upload en dan upload latency 20

soms 106 upload en dan upload latency +100 

 

zit er verschil in of die docsis 3.0 of 3.1 gebruikt

 

 

MR_CHIP_0-1717686882434.png

 

 

dit is er 1

 

dit is een andere

MR_CHIP_1-1717686959357.png

wat ouder voorbeeld maar hij schakelt random tussen max 102 of max 106

 

 

Prippie

Level 7
  • 171Posts
  • 5Oplossingen
  • 44Likes

Waar een mens zich al niet druk om kan maken.....ik rij op de snelweg vaak 110 km/uur, maar in de spits in de file rij ik soms 30 km/uur. 🙄

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 33190Posts
  • 2384Oplossingen
  • 16825Likes

Voor zover mij bekend is worden OFDMA + ATDMA meestal gelijktijdig gebruikt. In jouw geval is 107 Mbps precies het maximum van service flow, waardoor de latency kan toenemen. Uiteraard kan ook de gekozen server van invloed zijn, alsook de belasting van die server.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

@Prippie  schreef:

Waar een mens zich al niet druk om kan maken.....ik rij op de snelweg vaak 110 km/uur, maar in de spits in de file rij ik soms 30 km/uur. 🙄


Het gaat me dan ook niet om de snelheid 😛 het gaat me om de enorme latency spikes 

Havanna

Level 17
  • 3387Posts
  • 123Oplossingen
  • 324Likes

Over die spikes zou ik me niet druk maken. Als het een constante hoge latency zou zijn dan wel.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

@Havanna  schreef:

Over die spikes zou ik me niet druk maken. Als het een constante hoge latency zou zijn dan wel.


Over die spikes maak ik me wel druk ik speel elke dag call of duty 

Havanna

Level 17
  • 3387Posts
  • 123Oplossingen
  • 324Likes

Merk je daar dan wat van? Ik heb geen ervaring met echt online spelen. Mijn laatste spel heb ik volgens mij gekocht in de ms-dos tijd. 😁

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

@Havanna  schreef:

Merk je daar dan wat van? Ik heb geen ervaring met echt online spelen. Mijn laatste spel heb ik volgens mij gekocht in de ms-dos tijd. 😁


hahaha

soms dikke speler movements /warps

maar goed dat kan ook aan die call of duty servers liggen die zijn soms niet al te best 

Havanna

Level 17
  • 3387Posts
  • 123Oplossingen
  • 324Likes

Lastig inderdaad om dat dan ergens aan toe te schrijven, dan moet je al een heel uitgebreide logging mee laten lopen.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

vannacht zijn er weer werkzaamheden geweest 

 

MR_CHIP_0-1718267910211.png

MR_CHIP_1-1718267924403.png

 

extreem slechte latency in de upstream

hopelijk kan ziggo dit nakijken zo hoog heb ik het nog niet gezien

 

 

cloudflare

MR_CHIP_2-1718268037586.png

 

MR_CHIP_3-1718268061011.png

 

MR_CHIP_5-1718268177298.png

 

Havanna

Level 17
  • 3387Posts
  • 123Oplossingen
  • 324Likes

Je hebt de modem even stroomloos gehad?

Dan is het wel apart hoog...

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12712Posts
  • 137Oplossingen
  • 4289Likes

@Havanna  schreef:

Je hebt de modem even stroomloos gehad?

Dan is het wel apart hoog...


zeker juist vanwege de werkzaamheden

zat net in allemaal calls en remote desktop verbinding en krijg in teams e.d zelfs timeouts haperingen

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic