1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
1.070 Reacties 1.070
tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 33333Posts
  • 2397Oplossingen
  • 16874Likes

Het is niet erg, maar het zijn overbodige gegevens. Als je toch de CM + CMTS MAC ergens voor zou moeten plaatsen, dan kun je deze het beste anonimiseren, bijvoorbeeld door de tweede helft te veranderen in 12:34:56.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

was btw gesprek via de live chat met blijkbaar iemand van de technische dienst geen idee of die gelijk daadwerkelijk een netwerkmonteur kunnen inplannenn

 

keep you posted 

 

IK

 

dan zal ik vragen of ze het kan mailen naar jullie , maar er is hier eerder een monteur geweest en die kon niks
vinden dus jammer dat het zo omslachtig moet kan je dit niet melden bij de persoon die ik eerder sprak van de
technische dienst met hem had ik toen ook een modem sessie gedaan en gebeld alleen hij belde anoniem en heb geen
mail adres

 

 

 

HIJ

Ik ben zelf ook van de technische dienst, maar ik mag zonder toestemming van de curator helaas geen monteur voor je
inplannen. Zodra wij deze binnen hebben, gaan we gelijk een afspraak met je maken!

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

Wat een gedoe eerdat ik monteur kan bestellen maar goed we zijn ermee bezig : Dit geef ik door aan de afdeling die hierover gaat.. Zonder hun akkoord en/of wijziging, kan ik op dit moment nog niets voor je betekenen in de zin van dat die melding nog bij ons in het systeem staat. 🙂 Dit heeft ongeveer 3 werkdagen nodig. Mijn excuses hiervoor.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

MR_CHIP_0-1715882892215.png

ben benieuwd of die iets gaat kunnen vinden

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

Toen ik er via ziggo app en dan chat achterkwam dat er toch weer een normale storingsmonteur is gepland en geen netwerk monteur, heb ik het probleem qua latency spikes en uncorrectables nogmaals uitgelegd met dit als data 

1000027818.jpg

1000027819.jpg

1000027817.jpg

 

 

 

 enige tijd later kreeg ik als antwoord 

 

 

Jammer dat je denkt dat we niet doen wat we beloven. Deze monteur heeft verstand over het internet en kan je hier ook mee helpen. Ik stuur een mail naar de desbetreffende afdeling en zorg er even voor dat dit ook erbij komt te staan.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

@tobiastheebe enige wat monteur heeft gedaan had al van buitenaf gemeten en wat dingen gedaan 

was alles ok splitter erop gezet met dus 1 open uitgang en weg was ie

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
16580000006.740QAM 25611
25780000005.940QAM 2561
35860000005.739QAM 2562
4594000000640QAM 2563
56020000006.140QAM 2564
66100000005.939QAM 2565
76180000005.939QAM 2566
86260000006.139QAM 2567
96340000006.240QAM 2568
106420000006.240QAM 2569
116500000006.440QAM 25610
12666000000740QAM 25612
13674000000740QAM 25613
146820000007.440QAM 25614
156900000007.640QAM 25615
166980000007.440QAM 25616
177060000006.940QAM 25617
187140000006.840QAM 25618
197220000006.740QAM 25619
207300000006.840QAM 25620
217380000006.840QAM 25621
227460000006.740QAM 25622
237540000006.840QAM 25623
247620000006.740QAM 25624
257700000006.240QAM 25625
26778000000640QAM 25626
277860000005.940QAM 25627
287940000005.840QAM 25628
298020000005.940QAM 25629
308100000006.340QAM 25630
318180000006.740QAM 25631
328260000006.440QAM 25632

 

 

MR_CHIP_0-1715932057020.png

 

 

MR_CHIP_1-1715932073558.png

 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 33333Posts
  • 2397Oplossingen
  • 16874Likes

Jammer dat er niets concreets uit gekomen is.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

en ook ngo een rekening van 50 euro voor alleen die splitter

maar goed ik had al gevraagd om dat te fixen via de ziggo chat 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

@tobiastheebe kan jij hulp vragen aan de moderators via chat wordt gezegd dat kosten terecht zijn

allen AOP en POA en modem kabel tot aan modem valt toch onder ziggo domein

de mail zegt dit

Reparaties aan het Ziggo netwerk, aan het eerste aansluitpunt in huis en onze leenapparatuur zijn natuurlijk altijd voor onze rekening

 

 

 

 

 

hun zeggen gewoon dit

Tot en met het AOP is van ons. Vanaf daar tot het modem is verantwoordelijkheid van de klant. Dit vind je ook terug in de bevestigingsmail die je van ons hebt ontvangen en op de website.

 

 

MR_CHIP_0-1715947956400.png

 

 

kan alsjeblieft een moderator hier iets in doen

 

 

 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 33333Posts
  • 2397Oplossingen
  • 16874Likes

Ik heb het zojuist onder de aandacht gebracht.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

aan de moderators ik weet dat ik via verschillende kanalen contact opneem sorry daarvoor ik ben alleen ten einde raad er is niks door de monteur gezegd toen hij dat ding (waarvan ik er al vele heb , verschillende versies ) dat dat me 50 euro zou kosten omdat ik dacht dat alles onder jullie domein viel AOP POA MODEM , heb ik er ook niks mee gedaan en gevraagd of dat die 50 euro zou triggeren

CobusR

Level 9
  • 308Posts
  • 4Oplossingen
  • 118Likes

Ziggo is goed bezig (not) lijkt nergens op dat dat geld kost ze hebben hem bij mij ook vervangen al 2 x keer en nooit een rekening gezien en hoort ook niet het is hun apparatuur en kabels.

Alex
Community Moderator
Community Moderator
  • 9386Posts
  • 1104Oplossingen
  • 4224Likes

Hi @MR_CHIP ,

 

Ik wil allereerst graag van de gelegenheid gebruik maken dat wij, over een langere periode, met diverse teams en expert-collega's, hebben geconcludeerd dat er geen issues (meer) zijn. Niet in je wijk, en ook niet bij je eigen verbinding/modem. Daar houdt het verhaal dan op een gegeven moment ook bij ons op.

 

Dat je vervolgens via alle andere wegen contact zoekt, raden we sterk af, maar daar sta je vrij in. Het kan echter wel voor situaties zoals deze zorgen.

 

Hoewel we veel van te voren kunnen afvangen, is er altijd een mogelijkheid dat er kosten in rekening zullen komen. Omdat we ook niet altijd weten wat voor situatie er ter plekke is en de monteur dit het beste kan inschatten. Hij heeft dan ook geconcludeerd dat er geen issues waren, maar dat er nog wel een splitter ontbrak die, volgens hem, nodig was. Met die reden zijn er dan ook kosten in rekening gebracht.

 

Vooropgesteld: Ik snap ontzettend goed dat je gefrustreerd bent als je 't gevoel hebt dat er dingen niet goed gaan of er iets mis is. En ook dat er nu onverwachte kosten in rekening worden gebracht, maar dit maakt het allemaal niet makkelijker.

 

Ik heb de kosten zojuist met hoge uitzondering gecorrigeerd, maar ik denk dat het goed is om dit allemaal iets meer rust te geven met de conclusies die wij, en de expert-collega's, meermaals met je hebben gedeeld.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

@Alex ik dank je heel erg echt voor het corrigeren van de kosten heel erg bedankt daarvoor echt ik voelde alsof mij onrecht was aangedaan,

maar toch rijst mij de vraag dat (zoals al benoemd door mij en  @CobusR )het onder jullie domein valt is dit nu juist of niet 

HBO Fan

Level 14
  • 883Posts
  • 11Oplossingen
  • 686Likes

@MR_CHIP 

 

Lijkt me dat ZIGGO-verantwoordelijkheid ophoudt na alles wat ze in een installatiepakket (eventueel met monteur) naar klanten sturen. Daarom laat ik altijd een monteur de spullen installeren, geen discussie over eventuele gebreken.


Dus AOP + SPLITTER POA + MODEM KABEL + MODEM + MODEM VOEDING en een goed werkende dienst (TV, INTERNET, WIFI). De rest (wat?) is voor de klant.

 

Ben dus ook benieuwd naar het antwoord van de MOD's...

Havanna

Level 17
  • 3387Posts
  • 123Oplossingen
  • 324Likes

@CobusR@MR_CHIP 

Lijkt een grijs gebied. Ik heb ook nog nooit iets voor een spitter hoeven betalen.

Maar het vervelende van grijze gebieden is dat je niet op voorhand weet of je nu wel of niet moet betalen. Een zeer onwenselijke toestand.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12739Posts
  • 138Oplossingen
  • 4297Likes

@Alex tevens vind ik het jammer dat mij door de KS een netwerkmonteur is belooft

en ik toch een storingsmonteur kreeg

 

 

14-05

Lando
Bedankt voor het wachten, ik heb het modem grondig uitgelezen, en ik zie dat het binnenkomende signaal op het modem
zelf gemeten in orde is. Wel vallen mij in de wijk een aantal dingen op, wat er voor kan zorgen dat je inderdaad issues
ervaart met de internetverbinding. Hiervoor zal een netwerk monteur moeten komen, om te onderzoeken waar het mis
gaat. Deze kan ik op het moment niet voor je inplannen, omdat je onder curatele staat. Hiervoor hebben wij een
bevestiging nodig van de curator, dan kunnen we deze voor je inplannen. Hiervan laat ik uiteraard wel een notitie achter in
het systeem

Alex
Community Moderator
Community Moderator
  • 9386Posts
  • 1104Oplossingen
  • 4224Likes

Er spelen inderdaad veel factoren mee bij (het bepalen van) de kosten, maar in de basis valt een splitter onder de binnenhuisinstallatie en daarmee het klantdomein. Net als bijv. kabels, connectoren en eigen netwerkapparatuur. Daarbij speelt dan wel weer mee door wie en wanneer het is geleverd of geïnstalleerd. Het apparatuur in bruikleen, het eerste aansluitpunt en uiteraard alles daar buiten valt binnen het Ziggo domein. Zowel vooraf wordt het gecommuniceerd per mail en via de collega die de monteur inplant, als tijdens het bezoek door de monteur. Neemt natuurlijk niet weg dat er situaties zullen zijn waarbij het in een grijs gebied valt, dus snap heel goed de opmerkingen hierover. Het is in dat geval verder aan de monteur of de medewerker om dat te beoordelen.

 

Wat betreft je laatste bericht @MR_CHIP - Ik vind het vervelend dat er bepaalde verwachtingen zijn geschept, maar inhoudelijk kan ik zoals gezegd helaas verder niets voor je doen.

HBO Fan

Level 14
  • 883Posts
  • 11Oplossingen
  • 686Likes

@Alex 

 

Onderstaand twee pagina's uit de installatie-instructie, over aansluitmateriaal die geleverd worden.

Splitter valt natuurlijk gewoon onder de Ziggo-verantwoordelijkheid toch, zonder werkt de dienst gewoon niet de instructie laat dat voor bepaalde situatie gewoon zien.

Dus de "Zelf Installateurs" krijgen alle materialen om de Ziggo diensten aan de praat te krijgen, zonder werkt het immers niet. Dat heeft nietst te maken met eigen spullen, zoals coax of netwerkkabels wifi punten ect etc

 

Dus als blijkt dat storingsmonteur een storing oplost, er wordt niet voor niets iemand ingepland, met een splitter vervanging, zoals ook bij de installatie geplaatst moet worden, dan valt dit toch gewoon binnen het Ziggo deel van de dienst?

 

Misschien kunnen we zo het grijze gebied wat kleiner maken?

Dus vanaf uitgang splitter/ uitgang modem (utp, wifi) ligt verantwoording bij klant, daar voor bij Ziggo.

Kan helpen in duidelijke communicatie en geeft een duidelijke verwachting aan.

 

Hoop dat je e.e.a. kunt ophelderen. Hier is alles door een monteur geïnstalleerd, want ik wil niet in de discussie komen dat het een klant/ Ziggo issue is. Zelfs als er een modem gewisseld moet worden dan doe ik dat niet zelf. Niet omdat ik het niet kan, maar het behoort immers gewoon tot de dienst. Als het om welke reden dan niet werkt ligt het niet bij mij als klant. Scheelt heel veel heen een weer gemail/ chat/ bel.. wel lastiger voor Ziggo als organisatie, dat ben ik me bewust. Maar tja...

 

HBOFan_0-1715965575735.png

 

HBOFan_1-1715965843673.png

 

 

Garihd

Level 17
  • 2842Posts
  • 92Oplossingen
  • 1626Likes

@HBO Fan deels met je eens echter de noodzaak van die splitter klopt niet helemaal.

Het is ook niet waar dat het zonder niet werkt. Er is nu heel veel veranderd voorheen hadden splitter een tv uitgang en data uitgang nu is dit gelijk.

Tegenwoordig is een splitter alleen noodzakelijk voor klanten die nog een coax kabel naar de TV willen hebben of bijvoorbeeld naar de Next. 

 

Nu met de Next-mini is een splitter overbodig want alleen de modemrouter hoeft aan de AOP. Of er moet nog een verdwaalde dvb-c TV of radio ontvanger in gebruik zijn.

 

Met de huidige regelgeving betreffende de vrije modemkeuze is er geen grijs gebied meer. Ziggo's verantwoordelijkheid stopt bij de AOP, hooguit uitgebreid naar een door hun geleverde modemrouter en TV ontvanger.

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic