1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
751 Reacties 751
tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30315Posts
  • 2102Oplossingen
  • 15165Likes

Dat zal dan vermoedelijk wel verband houden hiermee, al blijf ik dit een vreemde actie vinden.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

misschien kan een moderator een navraahg doen?

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

zijn dit wel de normale frequenties verder btw

 

 

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID

17300000005.840QAM 25620
25780000006.640QAM 2561
35860000006.540QAM 2562
45940000006.640QAM 2563
56020000006.540QAM 2564
66100000006.140QAM 2565
76180000005.640QAM 2566
86260000005.640QAM 2567
96340000005.640QAM 2568
106420000005.640QAM 2569
116500000005.840QAM 25610
126580000006.340QAM 25611
136660000006.840QAM 25612
146740000006.740QAM 25613
156820000006.941QAM 25614
166900000007.341QAM 25615
176980000007.141QAM 25616
187060000006.540QAM 25617
197140000006.340QAM 25618
207220000005.940QAM 25619
217380000005.540QAM 25621
227460000005.340QAM 25622
237540000005.440QAM 25623
247620000005.240QAM 25624
257700000004.940QAM 25625
267780000004.940QAM 25626
277860000004.840QAM 25627
287940000004.740QAM 25628
298020000004.540QAM 25629
308100000004.740QAM 25630
318180000004.640QAM 25631
328260000004.239QAM 25632

 

 

wel veel service flows

 

 

 

MR_CHIP_0-1687609844291.pngMR_CHIP_1-1687609867834.png

 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30315Posts
  • 2102Oplossingen
  • 15165Likes

De SC-QAM-kanalen zijn inderdaad -24 MHz verplaatst, zoals ik in een van mijn vorige reacties aangaf. Dat maakt het nog vreemder dat het OFDM-kanaal naar 368 MHz is verplaatst, aangezien de verplaatsing van de SC-QAM-kanalen juist is bedoeld om ruimte te creëren voor het OFDM-kanaal.

 

De service flow voor 75 (+7%) Mbps upload is dubbel, dat is ook vreemd. Je haalt niet toevallig 150 Mbps upload? Verder geen bijzonderheden.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

denk je dat een moderator navraag kan doen bij het netwerk team met de vraag waarom het OFDM kanaal is verplaatst

 

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

Screenshot_2023-06-24-14-40-16-464_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30315Posts
  • 2102Oplossingen
  • 15165Likes

Ik heb zojuist namens jou de vragen over het OFDM-kanaal en de service flows gesteld aan de moderators.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

iets geks ondekt modem van moeder heeft deze kanalen set (postcode 3354BV)

 

 

 

ED3.0 Downstream kanalen

Kanaal Frequentie (Hz) Vermogen (dBmV) SNR (dB) Modulatie Kanaalnummer
17220000006.540QAM 25619
25780000007.540QAM 2561
35860000006.840QAM 2562
45940000006.840QAM 2563
56020000007.140QAM 2564
6610000000740QAM 2565
76180000006.740QAM 2566
86260000006.739QAM 2567
96340000006.839QAM 2568
106420000006.739QAM 2569
116500000006.839QAM 25610
12658000000740QAM 25611
136660000006.840QAM 25612
146740000006.639QAM 25613
156820000006.739QAM 25614
166900000006.740QAM 25615
176980000006.840QAM 25616
18706000000740QAM 25617
197140000006.539QAM 25618
207300000006.840QAM 25620
217380000006.940QAM 25621
227460000006.340QAM 25622
23754000000640QAM 25623
248260000004.639QAM 25632

ED3.0 Downstream kanalen

Kanaal Locked Status RxMER (dB) Fouten voor RS Fouten na RS
1Goed (Locked)401560
2Goed (Locked)40730
3Goed (Locked)40540
4Goed (Locked)40760
5Goed (Locked)40590
6Goed (Locked)40430
7Goed (Locked)40440
8Goed (Locked)39530
9Goed (Locked)39530
10Goed (Locked)39490
11Goed (Locked)39570
12Goed (Locked)40480
13Goed (Locked)40450
14Goed (Locked)39460
15Goed (Locked)39360
16Goed (Locked)401020
17Goed (Locked)40570
18Goed (Locked)40870
19Goed (Locked)393710
20Goed (Locked)401900
21Goed (Locked)40890
22Goed (Locked)401167
23Goed (Locked)4095318834
24Goed (Locked)39908415230

D3.1 Downstream kanalen

Kanaal Kanaal breedte (MHz) FFT Type Aantal Actieve Subcarriers Modulatie (Actief Profiel) Eerste Actieve Subcarrier (Hz)
331684K3301QAM 4096368

D3.1 Downstream kanalen

Kanaalnummer Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Goed (Locked)381.63701312734

383

 

 

 

 

D3.1 Upstream kanalen

Kanaal Kanaal breedte (MHz) Vermogen (dBmV) FFT Type Modulatie
2515.237.72KQAM 64

D3.1 Upstream kanalen

Kanaal Kanaal soort Aantal Actieve Subcarriers Eerste Actieve Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000000

 

 

zou toch op dezelfde cmts moeten zitten ? waarom dan hier wel channel masking 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30315Posts
  • 2102Oplossingen
  • 15165Likes

Als het modem zich in dezelfde plaats bevind, dan zou het inderdaad met hetzelfde CMTS verbonden moeten zijn. (Ik weet niet of grote steden van meerdere CMTS's gebruik maken.) Een CMTS beschikt over een aantal line cards waarop de HFC nodes in de wijkcentrum-kasten zijn aangesloten en voor de verschillende wijknetten kunnen wel afzonderlijke configuraties gehanteerd worden.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

ikzelf heb postcode

3356

moeder

3354

allebei in papendrecht

 

 

ik vind het alleen zo gek

maar goed ik wacht ook het antwoord van de ziggo moderators met belangstelling af

 

 

op de plek van mijn moeder zit wel een brandweerkazerne met oa een 4g mast ernaast

Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

Hier in Ede is het OFDM ook verplaatst eind vorige maand.

Thom1990_0-1687723128590.jpeg

 

Vincent
Community Moderator
Community Moderator
  • 4296Posts
  • 568Oplossingen
  • 2072Likes

Interessant vraagstuk @MR_CHIP! Ik heb de vragen van @tobiastheebe doorgestuurd gekregen en aan een andere afdeling voorgelegd. Het is nu afwachten op een terugkoppeling. Zodra we meer weten, hoor je het natuurlijk. 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

toppie, ben benieuwd naar het antwoord 😄

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

@Vincent binnen hoeveel tijd is er eigenlijk een antwoord op zoan vraag en door welke afdeling wordt dit beantwoord 

Vincent
Community Moderator
Community Moderator
  • 4296Posts
  • 568Oplossingen
  • 2072Likes

Inmiddels heb ik een antwoord ontvangen van mijn collega van de afdeling HFC. Binnen de monitoring systemen zien we geen verplaatsing van het OFDM blok naar 368MHz, wel dat het blok verbreed is naar ongeveer 170MHz. Het blok begint op 830MHz en eindigt op 1000Mhz.

Voor wat betreft je 2e vraag. Mogelijk komt dit voor omdat het reguliere SC-QAM blok en het OFDMA blok in staan, beide leveren capaciteit, echter zijn die wel beide gelimiteerd op het profiel. 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

waarom geeft mijn modem dat dan weer @tobiastheebe kan toch geen fout zijn

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30315Posts
  • 2102Oplossingen
  • 15165Likes

Voor de eerste OFDM subcarrier op 368 MHz heb ik dan geen directe verklaring o.b.v. de reactie van Vincent. Ook de dubbele upstream service flow blijft vreemd, voor de downstream is er geen dubbele service flow, ondanks SC-QAM + OFDM.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

dan ben ik wel benieuwd naar waarom modem zegt dat first subcarrier op 386Mhz begint

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

@Vincent kon je nog wat met onze antwoorden en dieper navraag doen

Paul
Community Moderator
Community Moderator
  • 19010Posts
  • 1372Oplossingen
  • 7164Likes


dan ben ik wel benieuwd naar waarom modem zegt dat first subcarrier op 386Mhz begint

@MR_CHIP Ik ben nog in afwachting van een antwoord van mijn collega's. 

 

 


 

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic