1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
751 Reacties 751
caesar

Level 17
  • 4135Posts
  • 70Oplossingen
  • 1325Likes

@Bert 


@Bert  schreef:

"Helaas ga ik u geen compensatie aanbieden zonder dat wij de kans krijgen om problemen op te lossen."

 

Compensatie wordt omschreven in de voorwaarden en compensatie gaat over het niet kunnen gebruiken van internet of TV en dat kun je wel, dat je op een andere technische manier internet wenst, is niet relevant en wordt ook niet als zodanig omschreven in de voorwaarden van de overeenkomst tussen Ziggo en de klant en derhalve heb je geen recht op compensatie en al helemaal niet als je Ziggo niet de mogelijkheid wil geven om het probleem op te lossen.


Het internet bestaat momenteel uit IPv4 en IPv6 verbindingen. Als @MR_CHIP een verbinding naar een IPv6 - only website op wil zetten, dan gaat dat dus niet. Hij kan dus een deel van zijn internet aansluiting niet gebruiken. In feite heeft hij op dit moment al problemen om bepaalde IPv6 functionaliteit voor zijn thuisnetwerk te gebruiken als ik mij dat goed herinner.

 

Als Ziggo modems bij de klanten afzet die zo slecht getest zijn dat dit soort basisfunctionaliteit niet goed functioneert is, dan lijkt mij compensatie wel degelijk aan de orde.

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

heb besloten het weer voor tijdje te gaan proberen

 

MR_CHIP_0-1700910217400.png

misschien is er wel iets veranderd af en toe in de tussentijd 

 

 

om deze 4 redenen hoop ik dat het blijft werken

 

 

  1. Performance: Expanse of IP Address

The performance of these IP versions depends on their address size. For example, IPv4 has 32-bit address space, while IPv6 has 128-bit hexadecimal address space. IPv6 has a larger address space that allows for a simple header and accommodates considerably larger address demands with simplified routing.

  1. IP Header Format: Reduced Header Bandwidth

An IPv6 address has extended headers four times larger than IPv4 addresses. This added feature in the IPv6 address helps reduce the overhead of packet processing and header bandwidth, making the connection much faster.

  1. Network Security: More Secure and Confidential

When it comes to network security in IPv6, IPSec is required for its operation while it is optional or comes with a cost in IPv4. This feature in IPv6 helps for data consistency, better security, and confidentiality in your network.

  1. Network Security: Faster Speed and Lack of NAT

IPv6 is faster than IPv4 in network devices because it lacks network-address translation (NAT). Using IPv6 is a better choice for people that require high speed for their network processing.

 

Wim C.

Level 18
T.E.A.M.
  • 6172Posts
  • 231Oplossingen
  • 4761Likes

@caesar  schreef:

 Als Ziggo modems bij de klanten afzet die zo slecht getest zijn dat dit soort basisfunctionaliteit niet goed functioneert is, dan lijkt mij compensatie wel degelijk aan de orde.


Even ter verduidelijking

Achter de schermen is een behoorlijk groot team aan testers langdurig in de weer om élk apparaat dat wordt uitgerold intensief te testen. Deze groep testers is behalve behoorlijk groot ook behoorlijk gevarieerd en bestaat niet alleen uit techneuten, maar juist ook uit huis-tuin-en-keuken-klanten die tot het randje gaan met het testen. Het spreekt voor zich dat zoveel mogelijk testomstandigheden zijn meegenomen in de test en is er behoorlijk veel verder gegaan dan de door u genoemde basisfunctionaliteit.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

@caesar het is op dit moment nog onduidelijk of het probleem alleen in cm zit of ook op het cmts

en aan ipv6 qua functionaliteit wordt gewoonweg een lagere prio aan gegeven dan bijv complete verbindingsbrekende bugs/fouten , kijk maar een eerdere release waardoor soms tcp verbindingen wegvielen (is toen een heel topic over geweest )

caesar

Level 17
  • 4135Posts
  • 70Oplossingen
  • 1325Likes

@Wim C. 

Ik ben bang dat je het testen van Ziggo modems wat te hoog inschat. Er zijn in het verleden al zoveel knollen van fouten ontdekt in die dingen (die dan ook niet opgelost werden), dat ik alle reden heb om ze als goedkope rotzooi te kenmerken.

 

Het Duitse Fraunhofer instituut (Duitse TNO) weigert routers van ISP's te testen, precies om de reden die ik noem. Goedkope rommel die niet of nauwelijks onderhouden wordt.

caesar

Level 17
  • 4135Posts
  • 70Oplossingen
  • 1325Likes

@MR_CHIP 

Volgens mij werkte de Fritz!box wel goed bij jou, dus lijkt het mij minder waarschijnlijk dat we het probleem in de CMTS moeten zoeken. Ik denk dat CMTS apparatuur heel goed getest wordt, de fabrikanten kunnen  zich niet veroorloven dat er over de hele wereld problemen met die dingen ontstaan. Mits Ziggo ze ook goed onderhoud met software updates, verwacht ik daar geen problemen.

Wim C.

Level 18
T.E.A.M.
  • 6172Posts
  • 231Oplossingen
  • 4761Likes

@caesar  schreef:

Ik ben bang dat je het testen van Ziggo modems wat te hoog inschat.


U hoeft niet bang te zijn en ik voel mij ook niet persoonlijk aangesproken.

Om dit hoogst interessante topic niet te verzuren, laat ik het erbij.

caesar

Level 17
  • 4135Posts
  • 70Oplossingen
  • 1325Likes

@Wim C. 

Dit is wat het Fraunhofer Institut schreef in een test over router security:

 

"Furthermore, we do not evaluate routers of telecommunication providers because their routers
are developed and manufactured by OEMs. The providers buy from different OEMs so that each
hardware revision of one router can be developed by a different OEM. Additionally, the providers
generally do not develop or maintain the firmware of these devices at all."

 

Lijkt mij duidelijk.

Bert

Level 21
T.E.A.M.
  • 74675Posts
  • 5111Oplossingen
  • 21690Likes

@caesar Die tekst zegt helemaal niets over de kwaliteit van de individuele modem/routers.

Zij gooien alle providers op één hoop.

 

Hetzelfde kun je zeggen van alle router fabrikanten, als je ze op een hoop gooit en dat zegt dan ook niets over de individuele routers.

caesar

Level 17
  • 4135Posts
  • 70Oplossingen
  • 1325Likes

@Bert 

Het komt anders wel aardig overeen met de situatie bij Ziggo. De Connectbox kwam ook weg bij twee verschillende leveranciers, en de firmware rammelde ook aan alle kanten.

 

Er zijn in Duitsland kabelproviders die Fritz!boxen leveren. Zij moeten dan voor de firmware zorgen. Die loopt vaak maanden achter bij wat AVM zelf levert, tot verdriet van de abonnees. Maar goed, ze krijgen tenminste firmware updates.

 

In deze situatie zien we toch hetzelfde als wat Fraunhofer aangeeft? Een knol van een fout in de IPv6 opzet, en hoe lang duurt het al zonder dat die fout verholpen wordt?

 

Hoeveel ellende hebben we al gezien met multicast verkeer dat niet goed afgehandeld wordt door Ziggo routers?

 

Die specialisten bij Fraunhofer houden echt wel goed in de gaten wat er speelt, en trekken m.i. terecht deze conclusie.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

al maanden helaas (maand 7 2023) en dan is dit modem nog wel van sagemcom , door verschillende aanbieders wordt die gebruikt ( o.a door virgin media , telenet , vodafoneziggo)

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

merk er zelf niks van maar gezien de historie van dit topic en er soms problemen speelde met het signaal

 

 

op paar kanalen heel iets uncorrectables

MR_CHIP_0-1701209297150.png

 

 

maar ofdm kanaal wat het meest belangrijk is niks bijzonder

MR_CHIP_1-1701209325952.png

en heel sporadisch gisteren 1 T3 fout

MR_CHIP_0-1701209433394.png

 

 

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

hier merkte ik van dat ik voor 5 min opeens geen internet had thats all

maar vraag me wel af waarom ik nu opeens meldingen weer krijg na ze maanden niet te hebben gezien , zijn er soms ziggo monteurs bezig met vervangen van dingen 

MR_CHIP_0-1701248149056.png

 

caesar

Level 17
  • 4135Posts
  • 70Oplossingen
  • 1325Likes

@MR_CHIP 


@MR_CHIP  schreef:

al maanden helaas (maand 7 2023) en dan is dit modem nog wel van sagemcom , door verschillende aanbieders wordt die gebruikt ( o.a door virgin media , telenet , vodafoneziggo)


Al die bedrijven vallen onder dezelfde moedermaatschappij Liberty Global ...........

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

helaas wel ja

Prippie

Level 7
  • 167Posts
  • 5Oplossingen
  • 34Likes

Screenshot 2023-11-29 at 10-55-07 SmartWifi modem.png

Hier ook.....maar ik ondervind er geen last van, althans niet dat mij opvalt.

Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

@MR_CHIP het lijkt erop dat ziggo deze week aardig bezig is met het OFDMA kanaal op veel plaatsen. Hier hebben ze lijkt het wel OFDMA maandagnacht aangepast. Heb nu zelf helemaal geen T3 errors meer 😊

IMG_5376.jpeg

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

btw ipv6 toch uitgezet werkt niet helemaal lekker

Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

@MR_CHIP  Heb je de ipv6 op je eigen router uit gezet?

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11339Posts
  • 130Oplossingen
  • 3924Likes

zekers alleen ipv4 werkt toch het beste modem staat in bridge mode

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic