1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
746 Reacties 746
MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@tobiastheebe, help ? 😄  net effe modem toch direct op aop aangesloten en dan laat ik dat maar zo zonder fpa

 

alleen de upstream is opeens keihoog

MR_CHIP_0-1696411134562.png

MR_CHIP_1-1696411149054.png

Tijd Prioriteit Omschrijving

04-10-2023 11:18:00warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
04-10-2023 11:18:00warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
04-10-2023 11:16:53warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
04-10-2023 11:16:50warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
04-10-2023 11:16:10warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
04-10-2023 11:15:45warningRNG-RSP CCAP Commanded Power Exceeds Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
04-10-2023 11:15:45warningDynamic Range Window violation
04-10-2023 11:15:20warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
04-10-2023 11:14:56noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status

 

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

IMG_20231004_112027.jpg

IMG_20231004_112030.jpg

IMG_20231004_112034.jpg

  

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

Screenshot_2023-10-04-11-22-01-947_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg

vrij hoge ping in de upstream normaal 24

 

misschien zijn ze bezig

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

denk dat ze echt bezig zin docsis 3.1 ofdma upstream kanaal is nu weg ???????

MR_CHIP_0-1696411777440.png

 

 

best ook wat uncorrectables op sc-qam + ofdm 

 

een van de mods @Vincent @Paul sorry voor de tags maar geen idee wat er aan de hand is 

Welmoed
Community Moderator
Community Moderator
  • 1388Posts
  • 153Oplossingen
  • 931Likes

Hi @MR_CHIP, ik zie geen werkzaamheden en/of storingen staan en daarnaast staat het ticket waar eerder over is gesproken nog open. Ik zie dat je modem een klein uurtje geleden is gereset. Hoe gaat het nu met je verbinding? 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

dat ticket gaat over ipv6 daar heb ik het niet over

het gehele docsis 3.1 kanaal is niet meer gekoppeld 

MR_CHIP_0-1696413602707.png

hier hoort OFDMA docsis 3.1 onder te staan alleen die is weg 

 

 

speedtest nu zonder ofdma docsis 3.1

MR_CHIP_0-1696414285975.png

 

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

ik denk dat de groene kabel niet meer in optimale staat is al ik daar iets tegen aan tik valt die uit 

vooral op het gedeelte waar die dus vaak geknikt zat omdat hij vanuit een kabelgoot een bocht maakte door een klein gat in de zeikant van de goot 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30231Posts
  • 2093Oplossingen
  • 15127Likes

Gelet op de Tx power die net even zeer hoog was en jouw laatste ervaringen m.b.t. de kwetsbaarheid is de kans op kabelschade in dit gedeelte inderdaad groot. De kabel zou dan enkele tientallen cm's ingekort moeten worden, waardoor het AOP lager wordt verplaatst. Gelukkig is er voldoende overlengte aanwezig in jouw geval. Bij een AOP in de woonkamer is dit meestal niet het geval en moet ofwel een speciaal AOP (X10DER) geplaatst worden of moet de kabel verlengd worden.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

hoe kan ik dit het beste aanpakken , kan een moderator dat verzoek inplannen met de suggestie die jij hierboven geeft ?

Welmoed
Community Moderator
Community Moderator
  • 1388Posts
  • 153Oplossingen
  • 931Likes

We zijn het momenteel aan het onderzoeken en komen bij je in de lucht als er nieuws is!

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

close up fotos van de staat van de kabel 

IMG_20231004_130517.jpg

IMG_20231004_130512.jpg

IMG_20231004_130505.jpg

   

IMG_20231004_130623.jpg

IMG_20231004_130618.jpg

 

 

onderste gedeelte 

IMG_20231004_130613.jpg

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30231Posts
  • 2093Oplossingen
  • 15127Likes

Lijkt mij duidelijk; inkorten, nieuwe F connector (compressie) plaatsen en opnieuw aansluiten op AOP.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

dankje gaat dit me geld kosten omdat ik het aop had verplaatst waardoor het in 1 rechte lijn is

Welmoed
Community Moderator
Community Moderator
  • 1388Posts
  • 153Oplossingen
  • 931Likes

Hi @MR_CHIP, we hebben alles uitvoerig gecontroleerd en zien dat je modem gewoon gebruik maakt van OFDMA. Ook de andere modems in je wijk zijn hier actief op en er is geen afwijkend beeld te zien. 

Als er nog problemen zijn lijkt het mij inderdaad wijs om een monteur te laten komen. Check het overzicht gerust even hier met betrekking tot kosten als je een Ziggo monteur wil laten komen om het in orde te maken thuis.
 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

OFDMA is er idd weer nadat ik aan de groene kabel zat

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@Welmoed kan jij een monteursbon aanmaken met het advies van @tobiastheebe , geen idee of dat wat gaat kosten 

Welmoed
Community Moderator
Community Moderator
  • 1388Posts
  • 153Oplossingen
  • 931Likes

De monteur is 10 oktober bij je tussen 08:00 en 13:00, de bevestiging van de afspraak ontvang je nog per mail en via je Mijn Ziggo account kan je eventueel zelf de afspraak wijzigen mocht het niet schikken. Ik heb er duidelijke notities bij gezet dus dat moet allemaal goed gaan komen!

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

ik zag de mail idd voorbij komen kan hij niet eventueel eerder ? , 

Welmoed
Community Moderator
Community Moderator
  • 1388Posts
  • 153Oplossingen
  • 931Likes

Dit is de eerste afspraak die ik beschikbaar heb. Via Mijn Ziggo kan je checken óf en welke andere dagen/tijdssloten er beschikbaar zijn.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

ik bedenkt me net dat ik dit beter omdat er eventuele kosten zijn beter eerst kan overleggen met mijn bewindvoerder 🙂 had ik deze afspraak eigenlijk niet mogen inplannen , kan jij hem voor nu annuleren het duurt namelijk wel effe eerdat ze reaggeren meestal 3 werkdagen waarvan ze vrijdag vrij is en dinsdag kan ik zoeizo niet 

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic