1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
746 Reacties 746
Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

Ik heb ook regelmatig met de Mediabox Next mini dat de IPv6 gateway niet beschikbaar is. En op de computer in Windows 11 is dat veld leeg. Met firmware versie 6.9.22-2302.6 op het Sagemcom modem.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

hmm jammer

Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

IMG_5091.jpeg

Hoe het nu in de diagnostische gegevens op de mediabox next mini staat 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

dankjewel voor het mee helpen in ieder geval

 

@David wanneer komt er een fix , ticket staat al best lang open 

David
Community Testspecialist
Community Testspecialist
  • 3283Posts
  • 319Oplossingen
  • 1491Likes

@MR_CHIP Ik heb hier nog geen oplosdatum voor. 

 

@Thom1990 Weet je toevallig, of zou je willen proberen, of dit ook voorkomt wanneer je in de modem DHCPv6 (Stateful) inschakelt? 

Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

@David  bedankt voor je bericht. Ik ga die instelling gelijk even testen. 🙂 En laat het jullie over een paar dagen weten. Het is nu ook dat de IPv6 gateway de ene keer wel werkt en dan opeens weg is.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

ik zal die instelling niet proberen aangezien android devices dan geen ipv6 hebben die ondersteunen geen DHCPv6 maar alleen SLAAC

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

geen idee waarom maar vanmiddag kon ik opeens heel slecht gamen

 

modem info

 

 

Netwerk historie

Tijd Prioriteit Omschrijving
25-08-2023 13:12:17noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 8; Chan ID: 25; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: N/A.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 13:12:06critical16 consecutive T3 timeouts while trying to range on upstream channel 8;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 13:12:06criticalUnicast Maintenance Ranging attempted - No response - Retries exhausted;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 13:12:06noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 7; Chan ID: 25; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: N/A.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 13:12:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 13:11:48criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 12:45:15noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 8; Chan ID: 25; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: N/A.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 12:45:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 12:45:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 12:45:06noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 7; Chan ID: 25; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: N/A.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 12:45:05criticalUnicast Maintenance Ranging attempted - No response - Retries exhausted;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 12:45:05critical16 consecutive T3 timeouts while trying to range on upstream channel 8;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-08-2023 12:44:47criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;

MR_CHIP_0-1692976537030.png

 

Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

@David bij mij is sinds ik in het modem de instelling naar DHCPv6 Statefull heb veranderd de ipv6 gateway niet meer weggevallen. Ik zelf gebruik alleen IOS devices dus kan het daarom wel even testen.

David
Community Testspecialist
Community Testspecialist
  • 3283Posts
  • 319Oplossingen
  • 1491Likes

@Thom1990 Prima. Ik heb het teruggekoppeld, bedankt voor je bevindingen. 🙂 

 

@MR_CHIP Afgelopen vrijdagmiddag hadden een aantal modems op je wijkkast ineens een korte maar flinke dip in de OFDMA MER met een piek in de timeouts. Voor nu lijkt dit eenmalig. 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

ben benieuwd hoe dat kwam , vermoedelijk vanwege verdere glasvezel aanleg in de wijk

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@David aangaande ik kan dus alleen SLAAC gebruiken en hierbij valt nog steeds de ipv6 verbinding in apps weg (zoals ookla speedtest )

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

ik heb kanaal optimlisatie (smart wifi uitstaan ) maar was wel gewend ik dan nog een test vanuit modem naar ziggo toe kon doen voor een speedtest

 

maar zelfs de eigen site van samknows , realspeed geeft aan dat het modem niet compatible is

MR_CHIP_0-1693249397976.png

 

David
Community Testspecialist
Community Testspecialist
  • 3283Posts
  • 319Oplossingen
  • 1491Likes

@MR_CHIP Zonder SmartWifi ingeschakeld kan je geen 'modemspeedtest' uitvoeren. 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

dat kon ik eerst wel

David
Community Testspecialist
Community Testspecialist
  • 3283Posts
  • 319Oplossingen
  • 1491Likes

@MR_CHIP Ik moet mezelf corrigeren. De modemsnelheidstest draait apart van SmartWifi. Ik ga het op de testopstelling testen, het zou interessant zijn als dit ook met het ipv6 filter te maken heeft. 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@David nu nog minder kan geen eens modem beheren via smart wifi

Screenshot_2023-09-01-20-23-03-543_nl.ziggo.connect.android.release.jpg

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@David  schreef:

@Thom1990Prima. Ik heb het teruggekoppeld, bedankt voor je bevindingen. 🙂 

 

@MR_CHIPAfgelopen vrijdagmiddag hadden een aantal modems op je wijkkast ineens een korte maar flinke dip in de OFDMA MER met een piek in de timeouts. Voor nu lijkt dit eenmalig. 


en nu weer een complete uitval maar dan op het OFDM kanaal , worden/werden er werkzaamheden gedaan gelet op het tijdstip

 

Vincent
Community Moderator
Community Moderator
  • 4274Posts
  • 566Oplossingen
  • 2058Likes

Sinds je laatste post zie ik wel een verandering in het vermogen. Mocht je nog problemen ondervinden, dan vernemen we het graag.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

eerst zat het zo 

Screenshot_2023-09-03-20-09-31-977_com.google.android.apps.photos.jpg

 

nu zo stuk netter 

IMG_20230903_132744.jpg

IMG_20230903_132737.jpg

  dat stuck met duc tape was vrij gehavend door jarenlang te stugge buiging dus daarom die duc tape er omheen

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic