1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
1.069 Reacties 1.069
tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 33236Posts
  • 2389Oplossingen
  • 16839Likes

Dat is in theorie mogelijk, al wordt op zoiets gebruikelijk snel actie ondernomen vanwege de impact.

Hatolex

Level 16
  • 1552Posts
  • 49Oplossingen
  • 1026Likes

Het moet wel een gigantisch probleem zijn met 1000 reacties😊

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

@tobiastheebe  schreef:

Dat is in theorie mogelijk, al wordt op zoiets gebruikelijk snel actie ondernomen vanwege de impact.


hopen  dat het in onderzoek wordt genomen

geen idee wat ziggo nog meer kan of wil onderzoeken

Havanna

Level 17
  • 3387Posts
  • 123Oplossingen
  • 324Likes

@Hatolex  Blijkbaar snap je dat niet maar, het kan heel irritant zijn als alles net niet goed werkt.

It gets under your skin om het op z'n Engels te zeggen.  Het zou mij ook enorm irriteren.

 

Hatolex

Level 16
  • 1552Posts
  • 49Oplossingen
  • 1026Likes

@Havanna , dit topic loopt nu een jaar er zijn meer dan 1000 reacties geplaatst. Ziggo heeft herhaaldelijk aangegeven dat zei geen problemen zien in de performance , dat zegt ook @MR_CHIP  in een veel eerdere reactie. Dan kun je wel logjes blijven plaatsen, maar wat schiet je daar dan mee op.?  

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

Het is net als bij @CobusR het komt en gaat

Havanna

Level 17
  • 3387Posts
  • 123Oplossingen
  • 324Likes

@Hatolex  Dus jij neemt genoegen met spikes op het signaal waardoor thuis werken problematisch wordt?

Ik zou het ook niet accepteren. Dus geef ik @MR_CHIP  groot gelijk om wederom aan de bel te trekken.

Het moet voor @Ziggo  niet uitmaken of iemand 10 of 100 of 1000 berichten plaatst. En voor de meelezers die er moeite mee hebben, lees het gewoon niet . Makkelijk zat.

Hatolex

Level 16
  • 1552Posts
  • 49Oplossingen
  • 1026Likes

@Havanna , goed lezen aub, @MR_CHIP  geeft veel eerder in dit topic aan dat hij er weinig last van heeft, dus ja wat is dan het probleem. Hij moet misschien iets minder in het modemlog kijken. Ik denk overigens niet dat er1 modem is met wat onverklaarbare meldingen.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

@Hatolex toen ja onlangs heb ik 1 complete werkdag niet kunnen werken

Pasi

Level 19
  • 10474Posts
  • 507Oplossingen
  • 5853Likes

@MR_CHIP  schreef:

... toen ja onlangs heb ik 1 complete werkdag niet kunnen werken


Dan misschien meer de merkbare gevolgen aangeven, dan logs van het modem of internet 'pingers' plaatsen

Natuurlijk heeft Ziggo ergens gelijk, als ze opmerkt, dat zolang normale internet 'werkzaamheden' er geen last van hebben, een verbinding goed te noemen is. Ongeacht wat modem logs aangeven, want het is juist de techniek, die ( als het goed is ) fouten glad strijkt en zo onmerkbaar kan maken.

Maar als b.v. een video verbinding ( = erg kritisch m.b.t. timing ) steeds uitvalt, dan zegt dat meer dan het vermelden van een spike of dergelijk in een pinger- of modem log.

@MR_CHIP: misschien de 'hele' dag een video verbinding proberen te laten lopen en dan de tijden vermelden, wanneer die verbinding hikt/uitvalt. Want dan is de internetverbinding dus niet werkbaar en dan zou men van Ziggo verbetering mogen verwachten.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

Ik heb dat laten zien de afgelopen dagen ten tijde van die latency tests ( met tijden erbij)was ik heel de dag door bijna aan een stuk door proberen te werken wat op sommige tijd lukte op andere weer niet 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

De tijden waarop het uitviel waren de tijden dat ik latency tests deed en die 200ms zag

 

Maar zal effe 1 test doen met een remote desktop bijv verbinding, een zoom call van 1 dag lang simuleren is niet te doen ik heb allemaal losse calls tussendoor , is er een programma die dat simuleert oid

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

@tobiastheebe waarom haal ik opeens ruim 150+ mbps upload elke andere test is max 106 (bootfile max ) 

MR_CHIP_0-1718529615173.png

 

gisteren btw vooral last tussen 12:00-14:00  en daarna vooral in de avond maar vooral tussen 18:00-20:00

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

14:00-16:00,16:15 veel moeten met video bellen

deze test geeft het goed weerd

 

MR_CHIP_0-1718633763059.png

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

ik zal maar blijven rapporteren hier

misschien wordt er op de achtergrond oid iets mee gedaan

 

van 09:00-11:45 nergens last van

nu net 12:00 -12:30 weer timeouts en latency spikes / haperingen in teams /rdp verbinding

 

 

MR_CHIP_0-1718706908940.png

en afgelopen donderdag 13-06 was het ookal rond 12 uur in de middag

 

 

 

12:30 - 13:00 vergadering onmogelijk door latency spikes 

vanochtend ging het goed dat is ook wel het vermelden waard 

MR_CHIP_0-1718708267003.png

 

Cecilia
Community Moderator
Community Moderator
  • 8181Posts
  • 2417Oplossingen
  • 4032Likes

Hi @MR_CHIP,
Allereerst het vriendelijke verzoek om niet meerdere moderators allerlei privéberichten te sturen, omdat je nog geen reactie hebt gekregen in je topic. Zoals eerder al is aangegeven: Er is vanuit ons, over een langere periode, met diverse teams en expert collega's al ontzettend veel tijd en energie in je verbinding gestoken. Er is geconcludeerd dat er geen issues zijn in je wijk en jouw verbinding. Op een gegeven moment houdt het dan ook voor ons op. 

We hebben zojuist nogmaals een blik geworpen op je signaal. De capaciteit op DS/US van sc-qam als ofdma ziet er perfect uit evenals de rest van het signaal. Hierin zijn dus geen bijzonderheden te zien en er wordt dus een goed signaal geleverd. Het enige wat opvalt is dat je gisteravond jouw modem hebt gereset en na deze reset van je modem het binnenkomende signaal op je modem ineens +4 dBmV is verhoogd. Heb je het modem alleen een powercycle gegeven of kan het zijn dat je iets hebt gewijzigd in de aansluiting van je modem? Het is namelijk opvallend dat het binnenkomende signaal op je modem ineens na deze powercycle is verhoogd. Mocht je iets hebben aangepast in de aansluiting, dan het verzoek om deze aanpassing ongedaan te maken aangezien een monteur recent nog de binnenhuisinstallatie voor je heeft aangepast. 

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

kan die verhoging iets doen in wat ik ervaar dan ?

Lycke
Community Moderator
Community Moderator
  • 14225Posts
  • 1183Oplossingen
  • 6216Likes

"Heb je het modem alleen een powercycle gegeven of kan het zijn dat je iets hebt gewijzigd in de aansluiting van je modem?"

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12726Posts
  • 138Oplossingen
  • 4292Likes

Splitter zit er weer tussen 

Lycke
Community Moderator
Community Moderator
  • 14225Posts
  • 1183Oplossingen
  • 6216Likes

Top. Ik zie inderdaad sinds gisteravond 7 uur weer dat het signaal hersteld is naar het niveau ervoor. 

Nou ja. Je signalen zijn dus aan alle kanten gewoonweg helemaal perfect. Er is niets meer vanuit ons te doen om hierin nog iets te verbeteren. De problemen die je ervaart komen niet vanuit het signaal dat je van ons binnenkrijgt.  

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic