1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
951 Reacties 951
MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

waar ik vooral blij om bent is dat er op andere modems ook t3 fouten zijn gevonden

mijn prognose is nog steeds dat er iets met OFDMA kanaal niet goed gaat omdat de EV ofwel niet goed is geupgrade wegens kosten plaatje , dan wel nog geen high diplex heeft gehad / cq 2de ofdma kanaal )

Pasi

Level 18
  • 10216Posts
  • 500Oplossingen
  • 5703Likes

@MR_CHIP  schreef:

waar ik vooral blij om bent is dat er op andere modems ook t3 fouten zijn gevonden

mijn prognose is nog steeds dat er iets met OFDMA kanaal niet goed gaat omdat de EV ofwel niet goed is geupgrade wegens kosten plaatje , dan wel nog geen high diplex heeft gehad / cq 2de ofdma kanaal )


Ik denk dat Ziggo van geluk mag spreken, dat ~99,5% van Ziggo's klanten minder kritisch zijn dan u 😉.  Als iedereen hun verbinding goed gaat monitoren, dan zullen er geheid veel meer problemen boven water komen.

Natuurlijk ( toch ? ) heeft Ziggo wel ergens een systeem dat controleert of er problemen zijn. Maar of dat systeem alleen de backbone in de gaten houdt of ook het verkeer tot aan de straatkast, dat is afwachten. Tevens is natuurlijk ook belangrijk hoe goed dat systeem is en welke thresholds daarin zijn ingesteld, want die bepalen uiteindelijk of er wel of geen probleem gemeld wordt ( en dat is geheel wat anders dan, dat er wel/geen problemen zijn ).

Aangezien Ziggo op alles bezuinigd, zal het mij verbazen als Ziggo uit zichzelf actie zal ondernemen, als men ziet dat e.e.a. ergens ( b.v. in een wijk/straat kast ) niet 100% werkt. Pas als er uitval is/dreigt, zal Ziggo m.i. in actie komen.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

hahaa

ik betaal ruim 95 euro per maand dan kan ik best kritisch zijn ja en het scheelt dat ik ook nog eens een beetje verstand heb ervan (vind ik zelf dan 😅)

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

alle nieuwe meldingen die opvallen blijf ik delen dus bij deze 😛

 

 

 

MR_CHIP_1-1707492303214.png

 

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

OFDMA kanaal is verdwenen uit het modem overzicht

MR_CHIP_0-1707494584234.png

 

MR_CHIP_1-1707494601321.png

edit 17:07

modem reboot gehad 

 

 

MR_CHIP_0-1707494875790.pngMR_CHIP_1-1707494900758.png

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

hey monteur is geannuleerd , ze hebben iets gereset in het signaal, voor maandag staat er weer bel moment

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

tot nu toe geen t3 timeouts

MR_CHIP_0-1707502966110.png

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

@tobiastheebe voordat ik iemands topic kaap

jij kan zeker niet de moderators vragen wat er aangepast is

al zal ik dat ook wel vragen aan die persoon die me maandag terugbelt van de klachtenafdeling ik ben alleen bang dat hij geen technische info gaat geven

wat ik wel weet is dat alle modems van heel het gebouw in 1x een reset from snmp hebben gehad (je hoort iedereen bijna wel zodra er geen internet is 😛 )

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

NVT

Lycke
Community Moderator
Community Moderator
  • 14136Posts
  • 1180Oplossingen
  • 6193Likes

Hey @MR_CHIP . Zoals gezegd; je verhaal/zaak is nu overgedragen aan degene waarmee je maandag weer contact hebt. Je kunt bij hem je vragen stellen. 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

vannacht weer herstart vanuit ziggo ..

Screenshot_2024-02-10-08-44-12-721_com.android.chrome.jpg

Pasi

Level 18
  • 10216Posts
  • 500Oplossingen
  • 5703Likes

@MR_CHIP  schreef:

 

 ... die persoon die me maandag terugbelt van de klachtenafdeling...


Iemand van de klachtenafhandeling ?

 

Dat zal m.i. dan geen technisch gesprek worden, hoe de problemen bij jullie kunnen worden opgelost. Maar waarschijnlijk meer een gesprek hoe de klacht/melding wordt opgepakt en verwerkt.

En misschien, of ze er nog wel of niet iets aan gaan doen.

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

daar ben ik de hele tijd al mee in gesprek en eerst deden ze niks met mijn problemen/bevindingen , en toen die t3's kwamen in grote getallen was het balletje gaan rollen

wat ze precies aanpassen/ waarom er vannacht weer een reboot was, is voor mij.onduidelijk en ben er best wel nieuwschierig naar

Prippie

Level 7
  • 168Posts
  • 5Oplossingen
  • 38Likes

Als ik Ziggo was, dan wist ik het wel.....🙄

HBO Fan

Level 13
  • 841Posts
  • 11Oplossingen
  • 652Likes

@Prippie 

 

Misschien dat u Ziggo dan kunt helpen, dit aangezien u het wel weet 😁....

CobusR

Level 9
  • 294Posts
  • 4Oplossingen
  • 114Likes

Wat dan ?

Prippie

Level 7
  • 168Posts
  • 5Oplossingen
  • 38Likes

slotje op dit topic, want dit is een gebed zonde einde en hij is al bezig intern met Ziggo en niemand op dit forum kan iets voor Meneer betekenen.....het begint gewoon lachwekkend te worden.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 12060Posts
  • 136Oplossingen
  • 4116Likes

@Prippie  schreef:

slotje op dit topic, want dit is een gebed zonde einde en hij is al bezig intern met Ziggo en niemand op dit forum kan iets voor Meneer betekenen.....het begint gewoon lachwekkend te worden.


ik mag hier gewoon mijn ervaring/mening plaatsen hoor en dat de moderators niks kunnen doen wil niet zeggen dat ik niks mag rapporteren 

Pasi

Level 18
  • 10216Posts
  • 500Oplossingen
  • 5703Likes

@Prippie  schreef:

slotje op dit topic, want dit is een gebed zonde einde en hij is al bezig intern met Ziggo....


Misschien wel, misschien niet. Misschien blijkt @MR_CHIP uiteindelijk wel een klokkenluider 😉 te zijn of misschien toch een zeurpiet 😏.

Maar zolang hij zich aan de huisregels houdt, kan/mag zelfs Ziggo hem hier niet stoppen. Niet iedereen vindt elk onderwerp ( hier op dit forum ) interessant en beslist zo of hij/zij dat wil lezen.

Als ik het goed gelezen en onthouden ( ! ) heb, dan heeft @tobiastheebe aangegeven dat er ergens toch nog een probleem zit. En als hij dat zegt/schrijft ( dan geloof ik dat ) en heeft @MR_CHIP ook een reden tot vragen.

CobusR

Level 9
  • 294Posts
  • 4Oplossingen
  • 114Likes

Komt bij dat ik hier ook een topic heb lopen met ongeveer dezelfde ervaringen dus staat dit niet op zichzelf.

 

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic