1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
746 Reacties 746
caesar

Level 17
  • 4135Posts
  • 70Oplossingen
  • 1325Likes
MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

haha dat zei tobias ook al 😉

 

 

misschien dan die kabel + https://cablehome.nl/F-male-naar-F-female-haaks-FM-FF-90/54190000

om het echt netjes te maken

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

ik ben wel benieuwd wanneer het ipv6 probleem eindelijk eens wordt opgelost al is het niet heel vervelend meer 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@David @Paul is er eindelijk al een update op het ipv6 ticket

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

 is er nu al update op het ipv6 ticket

 

enorm veel t3 fouten op ofdma kanaal

MR_CHIP_0-1694797183070.png

enigste errors

MR_CHIP_1-1694797209102.png

 

 

Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

IMG_5240.jpeg

Hier ook de laatste 2 weken heel veel T3 meldingen op het OFDMA. Mijn internet haalt wel gewoon de juiste snelheid en heb er geen hinder van. Voor die afgelopen 2 weken stond de teller van de T3 meldingen altijd op 0.

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30231Posts
  • 2093Oplossingen
  • 15127Likes

Ik had gehoopt dat het verplaatsen van het OFDMA-kanaal van ~15 naar 74~82 MHz een verbeterde stabiliteit zou opleveren, maar hier en daar valt dat nog tegen. Wat wel kan meespelen is dat Ziggo naast het verplaatsen van het kanaal ook bezig is om IUC's 9 t/m 11 (met hogere modulaties) toe te voegen. Eerst waren IUC's 10 t/m 13 beschikbaar, maar dit werd later aangepast naar 12 + 13 vanwege eerdere stabiliteitsproblemen.

Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

Ja klopt. Hier zijn de IUC 9 t/m 11 dacht twee maanden geleden weer toegevoegd. Wat vanaf toen wisselt het modem wel een eens tussen profiel IUC 9 13 en IUC 10 13.

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30231Posts
  • 2093Oplossingen
  • 15127Likes

Dat valt nog mee, ik zie ook modems waarbij 9 naar 12 terugvalt. Ik zie op mijn UBC1318 gemiddeld 1× per dag dat 9 naar 10 terugvalt, overigens op 10-9 voor het laatst. Het kanaal is hier nog op ~15 MHz actief.

Thom1990

Level 5
  • 57Posts
  • 1Oplossingen
  • 22Likes

Dat is helemaal netjes! In de ~15Mhz! 🙂

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@Vincent @David of iemand van de mods het ticket staat nu al echt een tijd open, voor ipv6 is er al een update?

Vincent
Community Moderator
Community Moderator
  • 4274Posts
  • 566Oplossingen
  • 2058Likes

@MR_CHIP Ik heb opnieuw om een update gevraagd van het ticket. Ook nu staat het ticket nog open en is er geen verwachting wanneer het is opgelost. Zodra er een update is, verneem je dat van ons.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

jammer dat zo iets zo lang moet duren , kijk uit naar de update

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@Vincent  schreef:

@MR_CHIPIk heb opnieuw om een update gevraagd van het ticket. Ook nu staat het ticket nog open en is er geen verwachting wanneer het is opgelost. Zodra er een update is, verneem je dat van ons.


je zei het volgende : Ik heb opnieuw om een update gevraagd van het ticket.

 

is er nav die vraag nu wel al een update, toch schrijnend dat zo iets maanden moet duren

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@Vincent 

sinds kort lopen de uncorrectables in heel minimale mate weer op geen idee waarom

(btw ik merk er zelf niks negatiefs aan fyi , kan nog steeds goed gamen,streaming e.d)

 

 

Screenshot_2023-09-25-20-42-46-255_com.android.chrome-edit.jpg

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

inmiddels ook een eigen router in gebruik modem in bridge mode

ik zie best grote ping deviations maar das denk ik normaal dankzij een grote download

MR_CHIP_1-1695886431535.png

 

 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@Vincent enige update inmiddels ?

Vincent
Community Moderator
Community Moderator
  • 4274Posts
  • 566Oplossingen
  • 2058Likes

@MR_CHIP Nee, er is op dit moment niets te melden. Het ticket ligt bij Liberty en het is wachten op hun reactie. Zoals eerder vermeld komen we in de lucht als er een update is. 

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 11334Posts
  • 130Oplossingen
  • 3922Likes

@tobiastheebe 

 

onderstaande error/melding ben ik alleen gewend als het modem opstart

wat betekent het als ik deze tussendoor krijg , hebt het gevoel alsof ziggo nog steeds werkzaamheden aan het signaal uitvoert

 

 

03-10-2023 00:31:01

DBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 30231Posts
  • 2093Oplossingen
  • 15127Likes

Dit type event kan te maken hebben met tijdelijke instabiliteit in de upstream.

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic