1
Vraag
2
Reageer en help mee
MR_CHIP

Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

modem vraag

@tobiastheebe 

 

 

kan jij misschien zien waarom mijn modem is herstart

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000006.140QAM 25617
26020000006.840QAM 2561
36100000006.440QAM 2562
46180000005.940QAM 2563
56260000005.940QAM 2564
66340000005.840QAM 2565
76420000005.740QAM 2566
86500000006.140QAM 2567
96580000006.640QAM 2568
10666000000740QAM 2569
116740000007.140QAM 25610
126820000007.440QAM 25611
136900000007.641QAM 25612
146980000007.440QAM 25613
157060000006.740QAM 25614
167140000006.440QAM 25615
177220000006.140QAM 25616
187380000005.840QAM 25618
197460000005.640QAM 25619
207540000005.640QAM 25620
217620000005.640QAM 25621
227700000005.340QAM 25622
23778000000540QAM 25623
24786000000540QAM 25624
25794000000540QAM 25625
268020000004.540QAM 25626
27810000000540QAM 25627
288180000004.840QAM 25628
298260000004.539QAM 25629
308340000004.439QAM 25630
318420000004.139QAM 25631
328500000003.739QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402443521
2Locked40169285
3Locked40189257
4Locked40209191
5Locked40199149
6Locked40207284
7Locked40211277
8Locked4019581
9Locked40167258
10Locked40190304
11Locked40203160
12Locked40211249
13Locked41157220
14Locked40179128
15Locked40209155
16Locked4020763
17Locked40193111
18Locked4016247
19Locked40203178
20Locked40199138
21Locked4020297
22Locked4022095
23Locked4022444
24Locked40237209
25Locked4023047
26Locked40270109
27Locked4021699
28Locked40231163
29Locked3922246
30Locked3925263
31Locked3926784
32Locked39260116

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.832732616727

 

 

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.55120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000044.35120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0010
1ATDMA0010
2ATDMA0010
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.237.22KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000040

 

 

er is vziw geen onderhoud geweest 

 

Network Log

Time Priority Description
13-06-2023 22:46:17errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:31:06criticalStarted Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:21:12criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:46warningDBC-REQ Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
13-06-2023 01:09:06criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:49noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
11-06-2023 19:08:47warningREG-RSP-MP Mismatch Between Calculated Value for P1.6hi Compared to CCAP Provided Value;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:42noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:40noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:19warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:17noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
11-06-2023 19:08:15criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:08:06warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
11-06-2023 19:07:58criticalReceived Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 20:19:04warningRNG-RSP CCAP Commanded Power in Excess of 6 dB Below the Value Corresponding to the Top of the DRW;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
10-06-2023 04:29:57errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:00:f1:d1:e9:cb;CMTS-MAC=00:17:10:91:a5:02;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
549 Reacties 549
tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 27052Posts
  • 1873Oplossingen
  • 13556Likes

De T4 timeout op 11-6 om 19:07:58 was de oorzaak van een tuner reset + nieuwe verbindingsopbouw. Mogelijk was er kortstondig geen signaal. Meer kan ik niet uit de gegevens opmaken.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

ergens ben ik wel benieuwd naar de oorzak van dit soort dingen zeker als er geen onderhoud aangekondigd was maar daar gaat een moderator natuurlijk misschien omdat het incidenteel is navraag naar kunnen doen ?

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 27052Posts
  • 1873Oplossingen
  • 13556Likes

Bij dit soort sporadische gebeurtenissen is het vaak lastig, zo niet onmogelijk, om de exacte oorzaak te achterhalen, als er al iets zichtbaar is in de monitoring. Wel kan gekeken worden naar de uptime van andere modems in jouw omgeving, om na te gaan of die op hetzelfde moment ook naar 0 is gegaan.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

als dat zou kunnen houd ik mijn aanbevolen al heeft dit natuurlijk geen prio , ik hoor/lees het wel tzt

 

 

edit uptime is nog steeds 

** Moderator: afbeelding verwijderd i.v.m. persoonlijke info (MAC adres) **

 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 27052Posts
  • 1873Oplossingen
  • 13556Likes

Ik bedoelde eigenlijk de 'online time' i.p.v. de uptime in mijn vorige reactie, de laatste wordt alleen naar 0 teruggezet bij een fysieke reset van het modem.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

ah ik dacht ook bij een tuner reset  ?

 

maar kan jij dit verzoek doorsturen naar de mods of kan dat alleen bij prio zaken wat dit absoluteet niet is

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 27052Posts
  • 1873Oplossingen
  • 13556Likes

Inlichten van de moderators wordt in principe alleen gedaan bij topics waarbij een snelle oplossing/opvolging gewenst is, bijvoorbeeld wanneer een of meerdere diensten onbruikbaar zijn.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

alright , dankjewel voor je antwoorden

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

@tobiastheebe als je kijkt naar mijn eerdere data lopen de uncorrectables heel iets op 

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked402793571
2Locked40196425
3Locked40221339
4Locked40245232
5Locked40246226
6Locked40244370
7Locked40262352
8Locked40239195
9Locked40208387
10Locked40222370
11Locked40247240
12Locked40239280
13Locked41187228
14Locked41221149
15Locked40253175
16Locked40248131
17Locked40238111
18Locked40192102
19Locked40246191
20Locked40238198
21Locked40237107
22Locked40265170
23Locked40271130
24Locked40290276
25Locked4027768
26Locked40324118
27Locked40259109
28Locked39285163
29Locked39276109
30Locked3929574
31Locked3931694
32Locked39308183
tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 27052Posts
  • 1873Oplossingen
  • 13556Likes

Ik verdenk de EV bij jou in het complex.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

hopelijk kan een moderator dit nakijken (kan jij ze nu wel inseinen ,omdat er nu wel dingen veranderen qua signaal) il weet wel dat hier toen monteurs zijn geweest en die zeiden dat het niet vervangen hoefde te worden

 

@Paul @Serkan jullie zijn het meeste met casusses bezig geweest met dit complex qua inpandig ev

Danitsja
Community Moderator
Community Moderator
  • 1075Posts
  • 115Oplossingen
  • 658Likes

Goedemiddag @MR_CHIP, ik heb Paul even aan het werk gezet en hij is een modemsessie voor je gestart. De aankomende dagen gaan we het in de gaten houden. 

 

We zien eerlijk gezegd qua signaal geen ongeregeldheden terug. Ja, inderdaad in het modemlog zijn Uncorrectable Codeword errors terug te zien maar... gezien de uptime van het modem (15 dagen) verwacht ik dat een groot deel van deze uncorrectables nog voortkomt uit oude data. 
 

Je mag in ieder geval je modem herstarten. Zou jij concrete storingsdata aan ons willen doorgeven (datum+tijdstip). Een afspraak met een monteur kan nog wel even wachten. We gaan pas een monteur aansturen op het moment dat we de storingsdata hebben ontvangen en er iets komt uit de modemsessie. 


Zullen we dit zo doen?

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 27052Posts
  • 1873Oplossingen
  • 13556Likes

De laatste verbindingsopbouw van het modem was op 11-6 om 19:08. De getoonde uncorrectable errors zijn dus verzameld in een periode van ~4 dagen. De aantallen vallen mee, maar nemen wel langzaam toe.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

tobias hoe denk jij over bovenstaand advies daadwerkelijk het modem herstarten zodat de uptime counter gereset wordt 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 27052Posts
  • 1873Oplossingen
  • 13556Likes

Dit zou geen enkel verschil moeten maken voor de downstream, alleen de Tx power kan iets verschillen.

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

modem info

 

 

 

3.0 Downstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) SNR (dB) Modulation Channel ID
17300000005.640QAM 25617
26020000006.340QAM 2561
3610000000640QAM 2562
46180000005.540QAM 2563
56260000005.440QAM 2564
66340000005.440QAM 2565
76420000005.440QAM 2566
86500000005.640QAM 2567
96580000006.140QAM 2568
106660000006.640QAM 2569
116740000006.640QAM 25610
126820000006.840QAM 25611
136900000007.241QAM 25612
14698000000741QAM 25613
157060000006.340QAM 25614
167140000006.140QAM 25615
177220000005.740QAM 25616
187380000005.340QAM 25618
197460000005.140QAM 25619
207540000005.240QAM 25620
21762000000540QAM 25621
227700000004.840QAM 25622
237780000004.740QAM 25623
247860000004.740QAM 25624
257940000004.540QAM 25625
268020000004.340QAM 25626
278100000004.540QAM 25627
288180000004.139QAM 25628
298260000004.139QAM 25629
308340000003.939QAM 25630
318420000003.539QAM 25631
328500000003.339QAM 25632

3.0 Downstream channels

Channel Locked Status RxMER (dB) Pre RS Errors Post RS Errors
1Locked4000
2Locked4000
3Locked4000
4Locked4000
5Locked4000
6Locked4000
7Locked4000
8Locked4000
9Locked4000
10Locked4000
11Locked4000
12Locked4000
13Locked4100
14Locked4100
15Locked4000
16Locked4000
17Locked4000
18Locked4000
19Locked4000
20Locked4000
21Locked4000
22Locked4000
23Locked4000
24Locked4000
25Locked4000
26Locked4000
27Locked4000
28Locked3900
29Locked3900
30Locked3900
31Locked3900
32Locked3900

3.1 Downstream channels

Channel Channel Width (MHz) FFT Type Number of Active Subcarriers Modulation (Active Profile) First Active Subcarrier (Hz)
331194K2333QAM 4096858

3.1 Downstream channels

Channel ID Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Locked380.45967893

0

 

 

 

3.0 Upstream channels

Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
05880000043.55120QAM 647
15200000043.85120QAM 648
24520000043.55120QAM 649
33840000043.55120QAM 6410

3.0 Upstream channels

Channel Channel Type T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0000
1ATDMA0000
2ATDMA0000
3ATDMA0000

3.1 Upstream channels

Channel Channel Width (MHz) Power (dBmV) FFT Type Modulation
2515.238.52KQAM 64

3.1 Upstream channels

Channel Channel Type Number of Active Subcarriers First Active Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
25OFDMA3048200000000
Gio2903

Level 17
  • 2798Posts
  • 146Oplossingen
  • 1968Likes

bij mij nemen de errors langzaam ook toe, ook meer t3/t4 fouten dan normaal. t4 komt bij mij normaal nooit voor, t3 heel af en toe. Komt dit niet gewoon door het warme weer?

 

heb nu dit in 7 dagen:

ED3.0 Upstream kanalen

Kanaal Kanaal soort T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0020
1ATDMA0011
2ATDMA0061
3ATDMA002

0

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 27052Posts
  • 1873Oplossingen
  • 13556Likes

@Gio2903 De buitentemperatuur heeft hier een nihil effect op de Tx power. T4 timeouts veroorzaken uitval en zouden buiten werkzaamheden of bekende storingen niet moeten voorkomen.

 

20230615-02.png

MR_CHIP
Topicstarter
Level 19
  • 10560Posts
  • 122Oplossingen
  • 3714Likes

modem opnieuw herstart btw

hij knipperde geel heel effe ??

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic