Goedemorgen, binnenkort voert Liander werkzaamheden aan het elektriciteitsnetwerk bij mij in de buurt uit waardoor er tijdelijk stroom onderbrekingen zijn. Mijn vraag : wat kan ik het beste doen met het modem omdat deze altijd aan staat deze voor de werkzaamheden uitschakelen, en na de werkzaamheden weer opstarten, of gewoon zo laten als het nu is. Wat is het beste om mogelijke schade aan het modem te voorkomen.
Opgelost! Ga naar oplossing.
Een enkele keer de stroom eraf en er weer op, zou geen probleem mogen zijn.
Elektronische apparaten vinden het niet fijn, als meerdere malen kort achter elkaar ineens de stroom eraf is en ze telkens weer opnieuw op moet starten, dat warm/koud/warm enz. enz. kan het apparaat een stuk sneller laten slijten en of instabieler laten worden.
Ik zou, in dat geval, de stekker eruit halen en weer aansluiten als de werkzaamheden klaar zijn.
Jij bent de IT-hulplijn in je straat, de verlichting werkt thuis op commando en je groet de pakketbezorger met de slimme deurbel. Herkenbaar? Dan zijn de Community events echt iets voor jou! Doe mee en sluit je aan.
Gewoon niets doen zou geen problemen mogen geven. Als je het heel veilig wil doen je apparatuur van te voren uitschakelen.
Elektronica afschakelen is het beste. Het kritische moment is het inschakelmoment. Het is niet uit te sluiten dat het net bij inschakelen nog niet helemaal stabiel is; alle koel- en diepvrieskasten in de straat of wijk starten b.v. nagenoeg gelijk op. Even afwachten kan verstandig zijn. Het zijn voornamelijk de schakelende voedingen die een "tikje" kunnen krijgen. Dus liever apparaten zoals modem, pc, smart TV telefoonopladers adapters van DECT-telefoons en dergelijke loskoppelen van het lichtnet bij elke stroomuitval.
N.B.:
Als er sprake is van een een echte stroomstoring waarvan je niet kan inschatten of die lang zal duren en je hebt de bonte was opstaan, dan is er een kans dat de kleuren door gaan lopen groter als het wasgoed langdurig in warm water staat. Zorg dat je weet (gebruiksaanwijzing!) hoe je een wasautomaat kan aftappen en ontgrendelen "in geval van nood".
Een enkele keer de stroom eraf en er weer op, zou geen probleem mogen zijn.
Elektronische apparaten vinden het niet fijn, als meerdere malen kort achter elkaar ineens de stroom eraf is en ze telkens weer opnieuw op moet starten, dat warm/koud/warm enz. enz. kan het apparaat een stuk sneller laten slijten en of instabieler laten worden.
Ik zou, in dat geval, de stekker eruit halen en weer aansluiten als de werkzaamheden klaar zijn.
Bij geplande werkzaamheden aan b.v. een wijkcentrale zal men als dat mogelijk is mogelijk circuits omschakelen op een andere bron (en later weer terug schakelen). In dat geval is het dus niet zo dat je diepvries ontdooit en de aquariumvissen boven komen drijven. Het zijn die schakelmomenten die een dipje in de stroomvoorziening zouden kunnen geven.
Door de werkzaamheden aan te kondigen dekt Liander zich in.
Bij de omwisseling naar een z.g. slimme meter vond de monteur het leuk om de aardlekschakelaar uitvoering (en dus veelvuldig) te testen. Twee voedingsadapters hebben het bij mij niet overleefd. Gelukkig waren die om de hoek te koop. Het zou minder leuk zijn geweest als het de besturing van b.v. de CV-installatie zou zijn geweest.
@DennyW aquariumvissen gaan inderdaad niet zomaar dood. Het kan wel gebeuren als er voor langere tijd geen stroom is om de pompen te laten werken. Dan nog is dat niet direct de reden dat vissen doodgaan, maar eerder dat goede bacteriën in giftige worden omgezet.
Vul de belangrijkste trefwoorden in en vind het topic die past bij je vraag. Onze community zit boordevol kennis.
Start je eigen topic en krijg hulp van anderen. Op de community helpen ervaren klanten je graag op weg.