Helaas is mijn oude probleem met Ziggo internet weer terug.
(oude probleem: https://community.ziggo.nl/t5/Archief/Wegvallende-verbinding-T3-timeouts-en-Corrected-en-Uncorrected...)
Paar maanden geleden hetzelfde probleem, alles geprobeerd met settings doorgeven, resets, chat-gesprekken, support-mailtjes. Vele monteurs over de vloer die niks vinden, nieuwe kabels, nieuw modem. Doorgevraagd over problemen met CMTS maar daar wilde Ziggo destijds niets over weten, daar was geen enkel probleem mee. Destijds is het probleem miraculeus op een dag verdwenen. Maar nu weer terug en net zo lastig: elke video-conferentie call valt de video of audio weg voor de andere kant.
Ik heb nog nooit zo verlangd naar gewoon goed snel en stabiel internet, in deze tijden uiteraard erg afhankelijk hiervan voor werk.
Zie hier pingplot met elke minuut wegvallend signaal:
Iemand die deze problemen herkent?
Jij bent de IT-hulplijn in je straat, de verlichting werkt thuis op commando en je groet de pakketbezorger met de slimme deurbel. Herkenbaar? Dan zijn de Community events echt iets voor jou! Doe mee en sluit je aan.
Dank, ik laat zeker van me horen.
@Vincent Ik heb de Ubee UBC1318ZG ontvangen en geïnstalleerd. Even wat beloofde info.
Het modem wachtwoord: ik gebruik uit gewoonte lange wachtwoorden, maar dat blijkt niet te werken op de Ubee. Als je een lang wachtwoord (16+ karakters) instelt, sluit je jezelf buiten van het modem want je kunt dan niet meer inloggen, dus een factory-reset nodig om opnieuw te beginnen. Dat was verwarrend: wachtwoord mag maximaal 16 karakters zijn en alleen letters en cijfers zo te zien. Dat is wel een update van de handleiding waard.
Dan de werking:
Tot nu toe ben ik er dus erg blij mee. Wel zie ik dat het IP-adres van de 1e hop na het CMTS is veranderd gisteren of eergisteren. Er is dus in de infra van Ziggo iets aangepast. In hoeverre dat meespeelt weet ik uiteraard niet.
Ik ga maar eens een paar dagen kijken of het goed blijft. Voor de volledigheid een overzicht van de waardes, als iemand iets raars ziet hoor ik het graag. Voor zover mijn kennis rijkt ziet dit er goed uit.
Goedemiddag @gebe, bedankt voor het delen van je tip over het wachtwoord en het delen je eerste bevindingen 🙂
Ook erg fijn dat de eerste indruk van het nieuwe modem goed is. Begrijpelijk dat je hierom erg blij bent, mede vanwege deze beoogde resultaten hadden we dit in gang gezet 🙂
Laten we -voor nu- inderdaad even kijken of alles zo goed blijft werken. Houd ons op de hoogte!
Paar dagen verder. De verbinding lijkt goed stabiel te blijven. Wel zijn er correctable en uncorrectable errors, zie de screenshots. Heeft dat consequenties, zijn dit acceptabele getallen? De Ziggo Speedtest geeft zo'n 800/51, dus dat is mooi. Volgens mij zijn de waardes die ik nu zie ook binnen de marges?
Dus mijn conclusie is dat de Ubee UBC1318ZG bij mij beter werkt dan de Connectbox Giga.
Ik heb toevallig net wat minder video-conferencing gedaan, ik zal dat komende dagen wel hebben dus ga vanzelf merken of dit goed blijft gaan.
De uncorrectables ziet men het liefst helemaal niet. Het zijn er weinig en niet op ieder kanaal, en in mijn optiek aanvaardbaar. Op het docsis 3.1 kanaal zijn ze nul, dus keurig.
Verder heb ik op dit moment geen aanmerkingen op het log.
Vul de belangrijkste trefwoorden in en vind het topic die past bij je vraag. Onze community zit boordevol kennis.
Start je eigen topic en krijg hulp van anderen. Op de community helpen ervaren klanten je graag op weg.