@Prippie
Bij mij is het nu al ruim een jaar geleden en via de app geregistreerd. Ging niet vlekkeloos, lukt in eerste instantie niet op de iPad. Meerdere malen geprobeerd op verschillende tijden van de dag. Uiteindelijk een paar dagen later gelukt op mijn iPhone vroeg in de ochtend. Echter kreeg toen niet de pdf met inlog gegevens voor telefonie. Had gelukkig wel een scherm afdruk daarvan.
Een paar weken later even de connectbox weer actief moeten maken om de order met omruil van de MediaboxXL naar de Next mogelijk te maken. Toen de Next binnen was wederom de FRITZ!Box weer geregistreerd via de app en voor telefonie toen wel een pdf gekregen met inlog gegevens. Toen ging het wel vlekkeloos met de app.
Maar eigenlijk is dit niet meer te vergelijken met vandaag. De Mijn Ziggo app is in de tussentijd al een paar keer vernieuwd en de achterliggende Ziggo servers waarschijnlijk ook. Dus resultaten uit het verleden zijn geen garantie voor de toekomst.