1
Vraag
2
Reageer en help mee
BjornHttm

Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

Volatiele internetsnelheid

Dag,

 

Ik heb een probleem met mijn internetsnelheid. Wij hebben het ziggo pakket met 1000mb/s, en als ik op random momenten mijn snelheid check op mijn desktop (op zolder, ~30m cat5e ethernet verbinding) kom ik ook zoals het hoort op de 850/900 mbs range uit.

 

Nou ervaar ik tijdens het gamen soms (niet altijd/niet constant) dat mijn internetsnelheid volledig tot een dieptepunt zakt, zodanig dat ik mijn vrienden niet eens meer versta op discord. wanneer ik op zulke momenten kijk naar mijn snelheid (bijv. via Ookla) krijg ik slechts 1 tot 5 mb/s, en is de uploadsnelheid niet eens boven de 1mb/s.

 

Ziggo heeft al eens een paar keer meegekeken en niks geks gezien vanuit hun kant. Tevens uiteindelijk gisteren een monteur laten komen, die heeft de hoofdsplitter vervangen omdat die outdated zou zijn, maar dit heeft uiteindelijk het probleem niet verholpen.

 

Wat zou dan wél de oorzaak van het probleem kunnen zijn?

 

Groetjes, Bjorn

31 Reacties 31
Dave!

Level 20
T.E.A.M.
  • 24050Posts
  • 1060Oplossingen
  • 7692Likes

Om je signaal te kunnen beoordelen, kun je hier uit je modem de volledige pagina's van downstream en upstream waarden plaatsen met een schermafbeelding en de laatste dagen Netwerk historie?

Waar vind ik de Up en Downstreamwaarden

hier de plaatsen van de eerste plek waar Ziggo je huis binnenkomt,
met eventuele splitters en versterkers op de foto?

BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

Dit zijn de waardes op een moment dat de internetsnelheid wel juist is, ik zal ook proberen een snapshot te krijgen van een moment dat het internet dropt.

 
BjornHttm_0-1716725996831.png

 

ED3.0 Downstream kanalen

Kanaal Frequentie (Hz) Vermogen (dBmV) SNR (dB) Modulatie Kanaalnummer
15780000007.841QAM 2561
2586000000841QAM 2562
35940000008.141QAM 2563
46020000007.941QAM 2564
56100000007.941QAM 2565
6618000000842QAM 2566
76260000008.142QAM 2567
86340000007.841QAM 2568
96420000007.941QAM 2569
10650000000841QAM 25610
116580000008.442QAM 25611
126660000008.542QAM 25612
136740000008.542QAM 25613
146820000008.542QAM 25614
156900000008.642QAM 25615
166980000008.241QAM 25616
177060000008.241QAM 25617
187140000008.542QAM 25618
197220000008.642QAM 25619
207300000008.841QAM 25620
217380000008.742QAM 25621
227460000008.942QAM 25622
237540000008.741QAM 25623
247700000007.841QAM 25625
257780000007.841QAM 25626
267860000007.941QAM 25627
277940000007.841QAM 25628
28802000000841QAM 25629
298100000008.141QAM 25630
308180000008.141QAM 25631
318260000007.641QAM 25632

ED3.0 Downstream kanalen

Kanaal Locked Status RxMER (dB) Fouten voor RS Fouten na RS
1Goed (Locked)4113233864
2Goed (Locked)41328211496
3Goed (Locked)41343712296
4Goed (Locked)41448611272
5Goed (Locked)41429412057
6Goed (Locked)42333412021
7Goed (Locked)42321511504
8Goed (Locked)41363211982
9Goed (Locked)41480512449
10Goed (Locked)41406412049
11Goed (Locked)42313712158
12Goed (Locked)42285113124
13Goed (Locked)42363312462
14Goed (Locked)42442912878
15Goed (Locked)42369212316
16Goed (Locked)41335213084
17Goed (Locked)41368514589
18Goed (Locked)42408712464
19Goed (Locked)42466013520
20Goed (Locked)41359313553
21Goed (Locked)42328013647
22Goed (Locked)42381914895
23Goed (Locked)41470213945
24Goed (Locked)41474012785
25Goed (Locked)41360213153
26Goed (Locked)41325413817
27Goed (Locked)41345512983
28Goed (Locked)41460713387
29Goed (Locked)41413913624
30Goed (Locked)416571984
31Goed (Locked)41349113359

D3.1 Downstream kanalen

Kanaal Kanaal breedte (MHz) FFT Type Aantal Actieve Subcarriers Modulatie (Actief Profiel) Eerste Actieve Subcarrier (Hz)
331684K3301QAM 4096368

D3.1 Downstream kanalen

Kanaalnummer Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Goed (Locked)415.53825027692257900

ED3.0 Upstream kanalen

Kanaal Frequentie (Hz) Vermogen (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulatie Kanaalnummer
058800000455120QAM 6413
15200000044.85120QAM 6414
24520000044.85120QAM 6415
33840000044.85120QAM 6416

ED3.0 Upstream kanalen

Kanaal Kanaal soort T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0000
1ATDMA0000
2ATDMA0010
3ATDMA0000

D3.1 Upstream kanalen

Kanaal Kanaal breedte (MHz) Vermogen (dBmV) FFT Type Modulatie
271539.02KQAM 64

D3.1 Upstream kanalen

Kanaal Kanaal soort Aantal Actieve Subcarriers Eerste Actieve Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
27OFDMA3007400000000
BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

Netwerk historie van dit moment:

Tijd Prioriteit Omschrijving
26-05-2024 14:15:09noticeGUI Login Status - Login Success from LAN interface
25-05-2024 19:19:17noticeGUI Login Status - Login Success from LAN interface
25-05-2024 10:45:57noticeREGISTRATION COMPLETE - Waiting for Operational status
25-05-2024 10:45:45noticeDS profile assignment change. DS Chan ID: 32; Previous Profile: ; New Profile: 1 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 10:45:44noticeTLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 10:45:38warningDHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 10:45:36noticeHonoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
25-05-2024 10:45:33criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 10:45:20criticalSYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing;;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:00:00:00:00:00;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 10:45:18criticalNo Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 10:38:21criticalSYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing;;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:00:00:00:00:00;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 10:38:17warningToD request sent - No Response received;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 10:37:24warningMDD message timeout;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 10:37:23warningRCS Partial Service;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 07:11:26noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
25-05-2024 07:09:10noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 16; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
24-05-2024 00:27:26errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
23-05-2024 16:01:30noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
23-05-2024 15:59:28noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 16; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
22-05-2024 02:41:35noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
22-05-2024 02:39:30noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 16; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
21-05-2024 14:03:32noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
21-05-2024 14:01:16noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 16; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
21-05-2024 04:35:56noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
21-05-2024 04:33:51noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 16; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
20-05-2024 18:38:33noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
20-05-2024 18:36:22noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 16; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
20-05-2024 12:27:25errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
20-05-2024 10:15:15noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
20-05-2024 10:13:06noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 16; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
19-05-2024 10:11:26noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
19-05-2024 10:09:26noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 16; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
17-05-2024 00:27:23errorDHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
14-05-2024 03:39:38noticeCM-STATUS message sent. Event Type Code: 24; Chan ID: 33; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: 2 3.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

BjornHttm_2-1716726267347.jpegBjornHttm_3-1716726277670.jpeg

Hier fotos van de installatie (de hoofdaansluiting is gisteren dus vernieuwd)

De grijze lan-kabel (in de 2.5 poort) is mijn ethernetkabel voor mijn desktop-pc, zoals ik al aangaf een cat5e met lengte ongeveer 30m

Verder heb ik 3 Deco's in AP-mode verbonden staan (1 met ethernet, 2 met mesh)

 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 32804Posts
  • 2338Oplossingen
  • 16592Likes

AOP (btv 01-SET), splitter (POA-254) en kabels naar modem + TV/decoder zijn prima en up-to-date.

 

De actuele downstream/upstream-waarden zijn goed tot zeer goed. In de downstream laat echter uncorrectable CWE ('Fouten na RS') zien op alle kanalen, buiten werkzaamheden of een bekende storing mogen deze niet voorkomen/oplopen. Deze kunnen echter tijdens de monteursafspraak van gisteren zijn ontstaan, het modem is blijkbaar niet stroomloos gemaakt voordat de coaxinstallatie werd aangepast, wat ik zelf wel adviseer.

 

Er zijn bekende problemen met de 2.5 GbE-poort van de Sagemcom F3896 welke in een volgende firmware opgelost zouden moeten worden. Kun je de kabel naar jouw PC op een andere poort aansluiten of EEE (energy-efficient ethernet) uitschakelen op de netwerkadapter van jouw PC via de geavanceerde opties in Apparaatbeheer (Device Manager)?

Dave!

Level 20
T.E.A.M.
  • 24050Posts
  • 1060Oplossingen
  • 7692Likes

Kijk anders even of je Deco 2 en 3 wat dichter bij elkaar kan zetten, en het kan kloppen, als Deco's met Gamen zonder bekabeling worden gebruikt, trek je gehele netwerk plat, dan is het beter om er alle 3 een Kabel aan te zetten door een switch er tussen 2 en 3.

 

Je gegevens zelf zien er goed uit.

 

Je kan nog  in dit topic kijken 

Als je meer wilt weten over de TP-Link Deco M4 dan kan je ook deze Leidraad lezen.
Leidraad voor TP Link DECO

Dave!

Level 20
T.E.A.M.
  • 24050Posts
  • 1060Oplossingen
  • 7692Likes

Gelukkig is @tobiastheebe  me achtervolgt de man van de modems en de technieken. 😉

BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

Adv. EEE had ik al uit staan, zal de kabel eens switchen van poort. als het probleem opnieuw optreedt zal ik opnieuw posten met bijbeh. waardes zoals hierboven.

 

Dank en groetjes!

BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

Even voor de duidelijkheid, ik bridge niet met de deco naar mijn desktop. de ethernetkabel die ik gebruik loopt rechtstreeks van mijn modem naar mijn desktop. de Decos zijn dus niet in het spel wanneer het probleem optreedt. maar ik zal ze tijdelijk uitzetten en kijken of het probleem zich dan ook voordoet.


Groetjes

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 32804Posts
  • 2338Oplossingen
  • 16592Likes

Je kunt ook nog een herstinstallatie/downgrade/upgrade van de driver van de netwerkadapter proberen, dat lost nog wel eens vreemde problemen op. Verder kun je deze test uitvoeren om te controleren of direct op de modemrouter wel de volledige snelheden beschikbaar zijn als je traagheid ervaart.

BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

Update

Netwerk-kabel geswitched van de 2.5 poort naar een andere poort, alle 3 de deco's tijdelijk uitgezet. alsnog ervaar ik op dit moment weer hetzelfde probleem. 

 

Hier de data van dit moment:

 

ED3.0 Downstream kanalen

Kanaal Frequentie (Hz) Vermogen (dBmV) SNR (dB) Modulatie Kanaalnummer
15780000008.141QAM 2561
25860000008.641QAM 2562
35940000009.142QAM 2563
46020000008.541QAM 2564
56100000008.241QAM 2565
66180000008.742QAM 2566
7626000000942QAM 2567
86340000008.441QAM 2568
96420000008.241QAM 2569
106500000008.742QAM 25610
116580000009.142QAM 25611
126660000008.942QAM 25612
136740000008.841QAM 25613
146820000009.242QAM 25614
156900000009.242QAM 25615
166980000008.741QAM 25616
177060000008.641QAM 25617
187140000009.242QAM 25618
197220000009.442QAM 25619
207300000009.341QAM 25620
217380000009.141QAM 25621
227460000009.742QAM 25622
237540000009.442QAM 25623
247700000008.441QAM 25625
257780000008.641QAM 25626
267860000008.641QAM 25627
277940000008.341QAM 25628
288020000008.741QAM 25629
298100000008.941QAM 25630
308180000008.741QAM 25631
318260000008.341QAM 25632

ED3.0 Downstream kanalen

Kanaal Locked Status RxMER (dB) Fouten voor RS Fouten na RS
1Goed (Locked)4113273864
2Goed (Locked)41328611496
3Goed (Locked)42344312296
4Goed (Locked)41449411272
5Goed (Locked)41430312057
6Goed (Locked)42334112021
7Goed (Locked)42322111504
8Goed (Locked)41363711982
9Goed (Locked)41481012449
10Goed (Locked)42406912049
11Goed (Locked)42313912158
12Goed (Locked)42285313124
13Goed (Locked)41364012462
14Goed (Locked)42443512878
15Goed (Locked)42369812316
16Goed (Locked)41335913084
17Goed (Locked)41369614589
18Goed (Locked)42409912464
19Goed (Locked)42467113520
20Goed (Locked)41360013553
21Goed (Locked)41328613647
22Goed (Locked)42382314895
23Goed (Locked)42471013945
24Goed (Locked)41475112785
25Goed (Locked)41361413153
26Goed (Locked)41326613817
27Goed (Locked)41346612983
28Goed (Locked)41461313387
29Goed (Locked)41414413624
30Goed (Locked)416601984
31Goed (Locked)41350113359

D3.1 Downstream kanalen

Kanaal Kanaal breedte (MHz) FFT Type Aantal Actieve Subcarriers Modulatie (Actief Profiel) Eerste Actieve Subcarrier (Hz)
331684K3301QAM 4096368

D3.1 Downstream kanalen

Kanaalnummer Locked Status RxMER Data (dB) PLC Power (dBmV) Correcteds (Active Profile) Uncorrectables (Active Profile)
33Goed (Locked)416.3216467165

257900

 

ED3.0 Upstream kanalen

Kanaal Frequentie (Hz) Vermogen (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulatie Kanaalnummer
05880000044.85120QAM 6413
15200000044.55120QAM 6414
24520000044.85120QAM 6415
33840000044.55120QAM 6416

ED3.0 Upstream kanalen

Kanaal Kanaal soort T1 Timeouts T2 Timeouts T3 Timeouts T4 Timeouts
0ATDMA0000
1ATDMA0000
2ATDMA0010
3ATDMA0000

D3.1 Upstream kanalen

Kanaal Kanaal breedte (MHz) Vermogen (dBmV) FFT Type Modulatie
271538.72KQAM 64

D3.1 Upstream kanalen

Kanaal Kanaal soort Aantal Actieve Subcarriers Eerste Actieve Subcarrier (Hz) T3 Timeouts T4 Timeouts
27OFDMA3007400000000

 

enige wijziging in de huidige netwerkhistorie is de volgende:

26-05-2024 20:44:36noticeUS profile assignment change. US Chan ID: 27; Previous Profile: 9 13; New Profile: 10 13.;CM-MAC=cc:58:30:ad:d4:f5;CMTS-MAC=00:01:5c:b6:9c:4a;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;

 

BjornHttm_0-1716748903425.png

Heb de realspeed test ook uitgevoerd, zie hier mijn mooie uitslag:

BjornHttm_2-1716749233284.png

Als ik de full test run loopt hij steeds tegen een error aan, hij wilt niet volledig uitvoeren 🤔

Naar het schijnt dus wel een probleem op mijn desktop, niet in mijn modem?

 
Ik zal nu eens kijken naar de driver van de netwerkadapter kijken, to be continued

Mvg Bjorn

 

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 32804Posts
  • 2338Oplossingen
  • 16592Likes

De uncorrectable CWE zijn niet verder opgelopen, dus deze zijn waarschijnlijk tijdens de monteursafspraak ontstaan en niet de oorzaak van de traagheid. De 'US profile assignment' change houdt in dat het OFDMA-kanaal een andere IUC = Interval Usage Code (10 i.p.v. 9) is gaan gebruiken en is ook geen verklaring. Er lijkt dus geen signaalprobleem te spelen.

 

RealSpeed laat zien dat de oorzaak waarschijnlijk in het LAN of inderdaad bij de PC ligt. De latency zoals getoond door Speedtest.net is goed. Als er nog andere apparaten op het modem zijn aangesloten, dan kun je die als test ook tijdelijk ontkoppelen. Verder kun je testen in veilige modus met netwerkmogelijkheden.

 

Kun je tenslotte alle opties behalve 'Firewall beveiliging' uitschakelen voor zowel IPv4 als IPv6 op de pagina Geavanceerde instellingen → Beveiliging → Firewall?

 

Heb je een idee wanneer het probleem ontstaan is? Is er toen iets veranderd?

BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

Wist ik maar wanneer het probleem ontstaan is, en wanneer het uberhaupt ontstaat. ik tast nogal in het duister. wel heb ik via mijn intel driver assistant handmatig mijn drivers bijgewerkt, dus wellicht is het weer een klassieker. ik zal de driver even herinstalleren en daarna kijk ik wel weer even verder. 

 

even om iets anders weg te kunnen strepen, zou het probleem ook een slechte muurconnectie kunnen zijn? de enige fysieke bottleneck die ik me nog kan indenken is het feit dat in mijn kamer de ethernetkabel van beneden geknipt en aangesloten staat op een female RJ45 wall-plug. ik weet niet of dit karakteristieke eigenschappen zouden kunnen zijn van zoiets, ik ga er ook niet vanuit dat dit de oorzaak is, maar ik gooi het er toch maar even in.

 

Mvg Bjorn

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 32804Posts
  • 2338Oplossingen
  • 16592Likes

Bij het laatste zou ik eerder terugval in linksnelheid van de netwerkadapter naar 100 Mbps of zelfs 10 Mbps verwachten, dit kun je ook controleren. Als de linksnelheid nog steeds 1000 Mbps is wanneer het probleem aanwezig is, dan zijn de kabels en RJ45-contactdoos tussen modem en PC in orde.

BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

Update: 

 

Internet driver ge-herinstalleerd, zonder succes. Firewall uitgezet, en in geavanceerd zelfs alle verbindingen open gezet op zowel inbound als outbound. ook geen succes, probleem blijft bestaan 😞

 

p.s. zit bijna te overwegen een netwerkkaart in mn PCIE slot te knallen, zou dat werken?

tobiastheebe

Level 20
T.E.A.M.
  • 32804Posts
  • 2338Oplossingen
  • 16592Likes

Testen met een andere/externe netwerkadapter is zeker niet onverstandig. Kun je ook nog testen in veilige modus met netwerkmogelijkheden?

Jamyla
Community Moderator
Community Moderator
  • 5973Posts
  • 701Oplossingen
  • 2530Likes

Goedemorgen @BjornHttm 

 

In volle spanning hebben wij de afgelopen dagen gewacht op de uitkomst van de test in veilige modus zoals @tobiastheebe had gevraagd.
Als je nog hulp nodig hebt, wil je dan deze informatie hier in het topic met ons delen?

 

BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

jazeker, het probleem is alleen dat ik dit niet op elk moment kan doen, het probleem is namelijk niet consistent aanwezig. ik zit ook slechts een paar uur per dag op mijn pc, dus kwam er nog niet aan toe. zodra het probleem zich vandaag voordoet, zal ik gelijk even loggen

 

Groetjes!

BjornHttm
Topicstarter
Level 2
  • 14Posts
  • 0Oplossingen
  • 3Likes

Update

 

Daar is ie weer, het probleem is terug!

 

Pre - Safemode+N: ~8mbs down 0.3 up (ss vergeten te maken)

 

Tijdens Safemode+N: heel interessant. de ethernetdrivers willen niet aan? ik heb zeker weten de netwerkversie geselecteerd bij het booten, maar de drivers werken simpelweg niet mee:

BjornHttm_1-1717088364995.png

 

Post - Safemode+N: Ook interessant. de originele snelheid is nu weer teruggekeerd.

BjornHttm_2-1717088415764.png

 

 

E-mail notificaties
Aan Uit

Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.

Uitgelicht topic