Alles over het nieuwe zwarte SmartWifi modem
Update: 21 september 2023 13:25 door Ziggo Vanaf 19 september zijn alle Sagemcom F3896LG modems (SmartWifi Giga modem zwart) voorzien met de nieuwste firmware. Lees hier alles over de update. Ons zwar...
Gelukt! Je krijgt vanaf nu elke maand de Community nieuwsbrief in je inbox.
iemand die me kan helpen? is de modem niet goed of wat is er nogmeer mis?
@Reave Is het nog gelukt het nieuwe modem aan te sluiten? We zijn benieuwd wat jouw bevindingen zijn met het nieuwe modem.
nog geen tijd voor testen gehad ga het binnekort doen het modem is wel aangesloten
Nogsteeds packetloss aanwezig.
hallo,
Ik had dat probleem ook, dagelijks stond mijn Ubee op partial bonding.
In onze meterkast staat het modem, een Asus router , en een Synology Nas waarop een externe harddisk is aangesloten met USB3 aansluiting.
Op internet las ik dat USB3 behoorlijk stoort op de 2,4 Mhz en heb daarom de Nas aangesloten op een USB2 aansluiting.
Vanaf die tijd (een dag of 5) heb ik geen last meer gehad van partial bonding. Mogelijk veroorzaakt USB3 teveel ruis.
Ik weet niet of je een USB3 aansluiting in de buurt van je router of modem hebt staan, zo ja probeer dan een USB2 aansluiting.
Hi @Reave
Ik heb aan onze specialisten teruggekoppeld dat je nog steeds packetloss ervaart. Ze hebben een ICMP test gestart van 3 dagen + een nauwkeurige meting op je modem voor de duur van 4 dagen. We ontvangen graag data en tijdstippen waarop jij packetloss meet + een beschrijving van de fysieke problemen die je dan ervaart met de verbinding. Verder het verzoek om bandsteering op het modem in te schakelen.
dankjewel dit kan ik nog wel even testen ja!
@Reave Heb je nog problemen ervaren afgelopen week? Dan kunnen we dit naast de metingen leggen en kijken wat er zich afspeelde.
niet echt games gespeeld dus niks kunnen testen
@Reave Dan herstart ik de meting voor wanneer we wel informatie ontvangen. 🙂 Er zijn vanaf 24 juli vanuit ons in ieder geval geen pieken of verlies in gemeten tijdens het pingen naar je ipv4 adres.
zijn er andere dingen die ik kan doen want ik zie het nut niet van elke keer tijden door te geven als er niks gezien word 😛
@Reave Ik heb vooral even opvolging gegeven aan wat er als laatste besproken was, maar heb nu 'even' het topic van begin tot einde doorgelezen. Het probleem heeft wat verschillende fases gehad begrijp ik. Partial Bonding zie ik in ieder geval niet meer genoemd en ook niet meer terug in de modemgeschiedenis. Volledige uitval is begrijp ik ook geen sprake meer van.
Het gaat nog puur om packetloss. Waar je vooral last van hebt tijdens het gamen maar ook op andere manieren meetbaar is.
Tijdstippen blijven handig, ik snap dat je er aardig flauw van bent, maar mocht je nog een moment tegenkomen en het gelegen zijn, noteer het. Mochten we wel iets specifieks terug kunnen vinden is op dat moment is het zeker de moeite waard.
Gezien je om andere dingen vraagt ook nog het volgende:
- In het verleden waren er ook MTR/pingplotter sessies met pingloss naar de lokale router. Dit is nu nooit meer het geval?
- Verder gebruik je nu de modem in router-mode, niet meer in bridge-mode. Dat is, gezien de aangepaste netwerknaam ;), wel bekend. Wil je uPNP en ook de firewall (eventueel tijdelijk als dat je voorkeur heeft) eens uitzetten in de modem en kijken of je verschil merkt.
Verder lees ik in de melding van de monteur nog wat terug over de down/uploadsnelheid. Maar zie ik hier verder geen opmerkingen over. Je haalt wel altijd de volledige up en down snelheid?
yup haal de gewone up en down snelheden
@Reave Prima, dan zoeken we dus nog naar een oorzaak voor alleen dat probleem niet ook de twee eerder genoemde problemen. Ik zie dat je uPnP en de Firewall nog niet uitgezet hebt om te proberen. Of heb je ze alweer ingeschakeld?
Heb je gisteravond tussen 20.00 en 22.00 ook problemen gehad of toen geen internet gebruikt?
tussen 01:20 en 01:36 ingame 30% packet loss 7-9-2023
Internet viel compleet weg op 13-9-2023 01:45 tot unknown want ik ben toen naar bed gegaan vanwege geen internet
en ik heb idd upnp en firewall aan gelaten want dat heb ik all is geprobeerd en tot conclusie gekomen dat het niks oploste
Als jullie het niet opgelost krijgen moeten jullie dat melden want dan kan ik verder
Hi @Reave,
Dat laatste zal ik niet zeggen, maar het is wel een lastige kwestie, omdat we op dit moment even geen aanknopingspunten hebben. Mijn collega heeft begin deze week opnieuw een meetsessie gestart op je modem die nog loopt tot en met woensdag aanstaande. Daarin hopen we wat te kunnen zien. Tot die tijd blijven je meldingen over uitval ook zeer welkom, die leggen we er dan naast.
ik neem aan dat jullie wel kunnen zien aan mijn aangetoonde tijdstippen dat er was is gebeurt als het hele internet het niet meer deed en 30% packetloss?
Het specifieke moment waar je packetloss ondervond, heb ik vergeleken met de nauwkeurige meting. Rond 01:39 zie ik wat CER op de US terug, maar dan minimaal. Hierna is je modem op de 'unknown' status terecht gekomen. Dat zelfde gedrag zie ik later - andere dagen - niet terug in de meting.
Wel dipt de SNR sinds gisteren op de US ook. Er vindt daarnaast ook wat CER plaats op de US van het OFDMA kanaal.
Ik deel deze bevindingen met mijn collega's waarvoor eerder een ticket was aangemeld. Bij updates hoor je het.
Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.
Update: 21 september 2023 13:25 door Ziggo Vanaf 19 september zijn alle Sagemcom F3896LG modems (SmartWifi Giga modem zwart) voorzien met de nieuwste firmware. Lees hier alles over de update. Ons zwar...