In een nieuwsbrief van Ziggo die ik vandaag ontving staat:
Verbonden modems
Toen mobiele databundels nog niet zo groot waren, begonnen we met de mogelijkheid om automatisch draadloos te verbinden met het modem van andere Ziggo-klanten. Deze dienst wordt nu veel minder gebruikt en daarom stopt het per 1 juli 2025.
Dit gaat toch over WifiSpots?
Opgelost! Ga naar oplossing.
Hey @Frank444 en @Valentino,
Je hebt helemaal gelijk, het gaat inderdaad om de Wifispots. Wifispots wordt automatisch uitgezet per 1 juli 2025. De dienst wordt steeds minder gebruikt, omdat veel klanten tegenwoordig hun eigen databundel, persoonlijke hotspot of openbare wifi gebruiken. Het abonnement en de maandprijs blijven verder hetzelfde.
Jij bent de IT-hulplijn in je straat, de verlichting werkt thuis op commando en je groet de pakketbezorger met de slimme deurbel. Herkenbaar? Dan zijn de Community events echt iets voor jou! Doe mee en sluit je aan.
Zie het nu ook in mijn e-mail in de nieuwsbrief.
Wel vreemd dat het zo cryptisch wordt omschreven en dat het geen Wifispots wordt genoemd
.
Hey @Frank444 en @Valentino,
Je hebt helemaal gelijk, het gaat inderdaad om de Wifispots. Wifispots wordt automatisch uitgezet per 1 juli 2025. De dienst wordt steeds minder gebruikt, omdat veel klanten tegenwoordig hun eigen databundel, persoonlijke hotspot of openbare wifi gebruiken. Het abonnement en de maandprijs blijven verder hetzelfde.
Maak heel veel gebruik van wifispots.
Ben helemaal klaar met al die service die verdwijnt, wat is het volgende...de mailservers?
Ga uitzoeken hoe het nu echt gaat met de glasvezelkabel die in de straat ligt, moet onderzoek komen of hij aangesloten kan worden in mijn huis.
Het wordt overigens hoog tijd dat Ziggo met glasvezel komt, zoals in Edam-Volendam.
ook bij kpn zal de wifi hotspot uiteindelijk wel verdwijnen als die al niet weg is,
als je buiten huis internet wilt kunnen gebruiken kun je het beste een mobiel 5G abonnement gebruiken met je mobiel als hotspot,
bij het opzeggen van het Ziggo abonnement komen ook de e-mailadressen te vervallen,
voor e-mail kun je het beste Hotmail of Gmail gebruiken dan ben je ook niet afhankelijk van je provider voor e-mail
Het zat er wel aan te komen aangezien dit op de Sagemcoms nooit is geactiveerd.
KPN lijkt nog wel hotspots te hebben naast de hotspots op de Center parcs parken. Dit is wel een ander systeem dan hoe dit bij Ziggo gaat.
Maar of deze veel worden gebruikt met de steeds goedkoper wordende databundel.
Nou dat is dan toch nog snel gegaan. ![]()
TotaalTV: Ziggo bevestigt afname gebruik WifiSpots, maar geen plannen om te stoppen
Ziggo WifiSpot niet (meer) beschikbaar/uitgezonden bij Sagemcom
Je kan niet verwachten dat een provider een dienst in de lucht houdt die weinig of nauwelijks nog gebruikt wordt. Meer dan genoeg alternatieven.
@anoniemforum schreef:ook bij kpn zal de wifi hotspot uiteindelijk wel verdwijnen als die al niet weg is,
als je buiten huis internet wilt kunnen gebruiken kun je het beste een mobiel 5G abonnement gebruiken met je mobiel als hotspot,
bij het opzeggen van het Ziggo abonnement komen ook de e-mailadressen te vervallen,
voor e-mail kun je het beste Hotmail of Gmail gebruiken dan ben je ook niet afhankelijk van je provider voor e-mail
Waarom direct een vergelijk met KPN? Glasvezel is meer dan KPN alleen. En zelfs al is de glasvezel van KPN dan nog kan je uit meerdere andere providers kiezen. KPM is wat dat betreft opener dan Ziggo.
En het volgende wat Ziggo gaat aankondigen? Het afbouwen van DVB-C in aanloop naar docsis 4. Ja, ik weet Ziggo heeft gezegd dat het nog jaren doorgaat met DVB-C. Maar nog geen drie maanden geleden liet Ziggo nog weten geen plannen te hebben om te stoppen met wifispots. Dingen kunnen plots heel snel gaan bij Ziggo.
Ik kan niet zo goed plaatsen wat voor relevante waarde KPN in dit hele verhaal treft? KPN heeft ooit een samenwerking gehad met FON, meen mij te herinneren eind 2012. Dit heeft uiteindelijk geresulteerd in het feit dat er integratie is ontstaan met eigen (uitgeleverde) apparatuur, waardoor er een grote dekkingsgraad is ontstaan met hotspots; waar je buitenhuis gebruik van kon maken als KPN (en FON) klant. Dit staat overigens volledig los van een afzonderlijke commerciële dienst welke KPN levert aan derden in het privaatrecht (waaronder Ahold).
De samenwerking met FON is per eind 2020 gestaakt, dus klanten van KPN hebben al een lange tijd geen toegang meer tot enig hotspot (m.u.v. dienst die derden afnemen) Dit was overigens een ‘extraatje’, en zat dan ook niet primair in de internetdienstverlening net als bij Ziggo overigens. Het staat een privaatrechtelijke partij dan ook vrij om dit voort te zetten en/of op enig moment te staken.
Als iemand waarde hecht aan internet buitenhuis - kijk dan naar de mogelijkheden. Dat kan met een (e)Sim of een MiFi aanbieder die dekking geeft tot een bepaald netwerk buitenhuis.
KPN is overigens echt niet de partij die Glasvezel heeft uitgevonden ofzo, ze zijn enkel slim geweest om de toen aanwezige glasvezelboeren in te lijven (overnemen) om zo hun monopolie te kunnen behouden, en de concurrentie op de langere termijn op te kunnen voeren. Dat voelt VodafoneZiggo dan ook, terecht. Overigens hebben we een ACM (Autoriteit Consument & Markt) die zich gewoonweg onvoldoende inspant om de monopolisten open te breken, maar dat terzijde.
ik dacht dat @GJE wilde overstappen naar glasvezel vandaar dat ik KPN benoemde
@anoniemforum Ik vind dat het advies om maar gebruik te gaan maken van “gratis” emaildiensten van de Amerikaanse bigtech geen verstandig advies. Je betaalt met je privacy en bent volledig overgeleverd aan Amerikaanse grillen. Niet meer doen. Neem een eigen domein of kijk eens naar Proton mail. Much wiser. Maar goed dit is offtopic.
En, als het je allemaal niet bevalt, je mag weer kosteloos je abonnement (onder contract) stopzetten. Ook als die WifiSpots je helemaal niets boeit, maar om een andere reden weg wil.
Citaat uit nieuwsbrief:
Daarom stoppen we de dienst vanaf 1 juli 2025. Heb je vragen of zeg je liever kosteloos op? Neem dan voor 1 juli contact met ons op.
dat is ook met de diensten van Meta zoals Facebook en Whatsapp
Heb het gevoel dat docsis 4.0 prioriteit gaat krijgen en dat ze daar veel energie in gaan steken omdat snel voor elkaar te krijgen.
@GOLDENLION67 schreef:Heb het gevoel dat docsis 4.0 prioriteit gaat krijgen en dat ze daar veel energie in gaan steken omdat snel voor elkaar te krijgen.
En ik heb het gevoel dat Ziggo nog steeds dwalende is. Docsis 4.0 wordt al jaren aangekondigd. We zitten nu ook alweer op bijna de helft van 2025 ![]()
Ook de opmerking dat je het over glasvezel gaat direct aan KPN wordt gedacht. Er zijn meerdere glasvezelboeren die op verschillende glasvezelnetten zitten. Niet alleen KPN. En zeker voor zakelijke gebruikers zijn er ook partijen zoals Eurofibber die glasvezel in het pand kunnen brengen. Zit het echt zo diep bij een normale klant (of bent u geen normale klant?) dat het met KPN zo goed gaat en met Ziggo minder dat met alles een vergelijk met KPN gemaakt dient te worden? Overigens is niet KPN maar meer Odido de grootste concurrent van Ziggo. Zelfs KPN verliest klanten en die gaan richting Odido of andere ISP op hun eigen glasvezel. Dus stop met vergelijken, wees eens wat meer objectief en val geen andere volgens Ziggo gelijkwaardige gebruikers aan (want dat mag niet van de huisregels zou je er zelf bijzeggen).
**Bericht aangepast door moderator i.v.m. reactie op verwijderde reactie**
Hi allen,
De laatste reacties in dit topic worden persoonlijk en provocerend van aard. Hierbij het vriendelijke verzoek om de discussie op de inhoud te voeren, respectvol naar elkaar te blijven en bij het plaatsen van een bericht onze huisregels en kernwaarden in acht te nemen.
Jammer dat we, zelfs na bovenstaand bericht, toch genoodzaakt worden om hier reacties te verwijderen die helemaal niets met de inhoud te maken hebben, maar puur persoonlijk zijn. Discussies over de Community zelf en/of de moderators mogen gevoerd worden in [deze categorie]
Vul de belangrijkste trefwoorden in en vind het topic die past bij je vraag. Onze community zit boordevol kennis.
Start je eigen topic en krijg hulp van anderen. Op de community helpen ervaren klanten je graag op weg.