Hallo,
Sinds vamiddag heb ik ineens geen internetverbinding meer en krijg ik de melding Internet toegnag geweigerd.
Modem 15 min uit gehad, heel even internet en daarna is het weer klaar.
Niets helpt om de verbinding terug te krijgen. Storing is er ook niet volgens de Ziggo app.
Wat moet ik gaan doen? Een monteur laten komen of kan iemand de lijn doormeten?
TV heb ik wel. Alles is aangelegd door een Ziggo monteur.
Groet,
Ad.
Opgelost! Ga naar oplossing.
Als het goed is, ontvang je een POA-01-B met IEC/F-kabel. Dat is een ander type kabel dan je nu gebruikt (F/F). Met de IEC/F-kabel kun je het modem als test direct op het AOP aansluiten. Dan is een eventueel defecte splitter of ander probleem in de binnenhuisinstallatie uitgesloten.
Jij bent de IT-hulplijn in je straat, de verlichting werkt thuis op commando en je groet de pakketbezorger met de slimme deurbel. Herkenbaar? Dan zijn de Community events echt iets voor jou! Doe mee en sluit je aan.
Je moet eerst kijken waar die melding vandaan komt.
Op welk apparaat en met welk (versie) besturingssysteem krijg je dit?
Heb je wel toegang tot de internetdiensten op je tv/mediabox?
De melding zie ik op de witte connectbox als ik een probleem analyse uitvoer. Ook het groene lampje om internetverbinding te maken knippert en blijft knipperen. Op de mediabox next ook de melding geen internet beschikbaar.
Kun je een of meerdere foto’s plaatsen van AOP (hoofdaansluiting in meterkast of woonkamer) en kabels, plus splitter(s) en signaalversterker, voor zover van toepassing?
Kun je tevens op het modem inloggen via 192.168.178.1 (of 192.168.100.1 indien je bridge mode gebruikt) en de gegevens plaatsen die worden getoond op de tabbladen Downstream, Upstream en Netwerk historie op de pagina Geavanceerde instellingen, Hulpmiddelen, Netwerk status?
Heb je de coax kabel naar je connect box ook gecheckt?
Ja, alle kabels gecheckt en goed verbonden.
Zal dadelijk foto's maken.
Er is vrijwel geen signaal aanwezig, het downstream-vermogen moet tenminste -8 dBmV zijn. Volkomen logisch dat het modem hiermee geen verbinding kan opbouwen.
Wat is de afstand tussen het AOP en de eerste splitter (POA-3IEC-NL)? Heb je een IEC/F-kabel (stekkers met groene en rode rand) beschikbaar om het modem als test direct op het AOP aan te sluiten? De POA-3IEC-NL kan komen te vervallen en vervangen worden door de tweede POA-splitter, welke nu overbodig is. Je hebt hiervoor wel de genoemde IEC/F-kabel nodig.
Ik vind het moeilijk voor te stellen dat de twee splitters zo zijn geïnstalleerd door een monteur en verbaas mij erover dat je nog TV kunt kijken, daarop is nog minder signaal aanwezig dan het modem.
De situatie zoals die nu is, afstanden van binnenkomst groene kabel tot splitter zijn al 10 jaar niet veranderd.
Ik heb 2 next boxen vandaar de splitter en tot vorig jaar analoge radio. Nu was even maar 1 next aangesloten.
De monteur, inmiddels meer dan 3 jaar geleden, verwonderde over het sterke signaal wat binnen kwam. Ik woon in de binnenstad van Den Bosch. Nooit, bijv een versterker nodig gehad.
Dat nu ineens het signaal er niet meer is verbaasd me dan ook. In afgelopen 5 jaar geen enkele storing gehad en ik haal ook altijd de maximale download snelheid, nu 350. Gisterenmiddag toen de verbinding uit en aan ging en uiteindelijk helemaal uit, was die maximale snelheid er ook.
Kan het zijn dat er ergens anders het signaal weg is? Er is in de schakelkast, hier in de straat, niemand geweest, denk ik.
Ik sluit een probleem buitenshuis in het wijknet niet uit. Vandaar mijn vraag om het modem tijdelijk direct op het AOP aan te sluiten en zo de binnenhuisinstallatie uit te sluiten.
Als het goed is er nieuwe splinter en kabels verstuurd door ziggo. Zo'n kabeltje tussen splitter en connect box heb ik niet liggen maar heb het wel even losgekoppeld en weer vast gedraaid. Ook gereset maar ziggo ziet de connect box niet. Hopelijk alleen kapotte splitter anders vraag ik een monteur
Als het goed is, ontvang je een POA-01-B met IEC/F-kabel. Dat is een ander type kabel dan je nu gebruikt (F/F). Met de IEC/F-kabel kun je het modem als test direct op het AOP aansluiten. Dan is een eventueel defecte splitter of ander probleem in de binnenhuisinstallatie uitgesloten.
Kabeltje en nieuwe splitter hebben de uitkomst gebracht. Schijnbaar is de splitter kapot gegaan.
Nu weer gewoon internet.😊
Dank allemaal voor de tips en antwoorden👍👍
Dat is fijn om te lezen. Is het downstream-vermogen nu in orde (> -8 dBmV)?
het lijkt allemaal in orde nu
snelheid is er ook.
Dat ziet er inderdaad goed uit.
De TV-kabel (met de haakse stekker) die op de tweede POA-splitter is/was aangesloten, kan direct op de splitter worden aangesloten die je nieuw hebt ontvangen. De tweede splitter kan komen te vervallen.
Vul de belangrijkste trefwoorden in en vind het topic die past bij je vraag. Onze community zit boordevol kennis.
Start je eigen topic en krijg hulp van anderen. Op de community helpen ervaren klanten je graag op weg.