Alles wat jij moet weten over SmartWifi
Wat is SmartWifi precies?Ruim 2 miljoen klanten met een SmartWifi modem, voorheen de 'Connextbox', hebben automatisch een gratis software-update ontvangen van Ziggo. De nieuwe software maakt het modem...
Gelukt! Je krijgt vanaf nu elke maand de Community nieuwsbrief in je inbox.
Ik heb sinds korte tijd ook het Gigabox Modem en bij mij is de snelheid niet beter geworden, maar valt de verbinding ook geregeld weg of is de performance zeer slecht. Er is al een monteur langs geweest, maar het probleem blijft. Mijn modem staat in bridge mode. Ik heb Ziggo ook al gebeld, maar omdat het modem in bridge mode staat kon de medewerker van Ziggo weinig zien. Kan iemand van Ziggo (moderator) wellicht eens in het modem kijken of er problemen zijn te vinden? Problemen doen zich zowel bedraad als draadloos voor. Achter het modem hangt een viervoudig TP-link deco M9 plus mesh wifi systeem. Ik weet zo niet hoe ik in kan loggen op het modem, nu hij in bridge mode staat.
Opgelost! Ga naar oplossing.
Ja hoor, opgelost met een ander modem.
Zou je een of meerdere foto’s willen plaatsen van AOP (hoofdaansluiting in meterkast of woonkamer) en kabels, plus splitter(s) en signaalversterker, voor zover van toepassing?
Zou je tevens de downstream/upstream-gegevens van het modem willen plaatsen? Instructies zijn hier te vinden. In bridge mode is het modem op 192.168.100.1 bereikbaar.
Goedemorgen @ErKi, een instabiele verbinding is vreselijk storend! @tobiastheebe vraagt om essentiële informatie, zou je dit willen delen? Dan kunnen we daarna verder analyseren wat er aan de hand is.
Goedemiddag. Bedankt voor jullie reacties en hulp. Bijgaand de foto’s en screenprints van up en downstream.
Van de 'D3.1 Downstream kanalen' is net de laatste regel weggevallen, zou je die nog willen plaatsen?
Zou je het kapje van de splitter (POA-085) willen verwijderen (instructies)? Dit zorgt soms voor problemen. Vervolgens de splitter opnieuw op het AOP plaatsen (goed aandrukken) en tenslotte het modem opnieuw opstarten.
Op het OFDM-kanaal is teveel ruis aanwezig. Er is een grote hoeveelheid correctable errors zichtbaar en de uncorrectable errors zouden 0 moeten zijn.
Mocht je na het verwijderen van het kapje van de POA-085 en opnieuw opstarten van het modem nog problemen ervaren, zou je dan de gegevens onder 'D3.1 Downstream kanalen' nogmaals willen plaatsen en tevens de gegevens onder 'Networklog' willen plaatsen?
De correctable errors lopen naar mijn mening te snel op. Mijn modem toont 885 correctable errors na 3 dagen.
Op het OFDM-kanaal gaat het wel heel snel met de errors. Ook voor de SC-QAM-kanalen geldt dat de uncorrectable errors ('Fouten na RS') op 0 moeten blijven staan.
In de log zijn op 25-11 en 19-12 signaalonderbrekingen zichtbaar.
Ik heb de moderators (Ziggo-medewerkers) ingelicht en gevraagd of een signaalcontrole kan worden gedaan.
Dankjewel Tobias. Ik heb alle bekabelde verbindingen binnen mijn netwerk even afgesloten en ook dan blijven de errors oplopen. Nu dus ook bij ed3.0 Downstream kanalen, fouten voor RS. Deze fouten zijn er soms wel en later staan de counters weer op nul. Enig idee waar de fouten door veroorzaakt kunnen worden en/of wat er aan te doen is?
25-11 is een Ziggo monteur met het modem en de verbinding bezig geweest.
De fouten houden in dat zogenaamde 'codewords' beschadigd op het modem binnenkomen, meestal is dit het gevolg van ruis. Het heeft enkel betrekking op coax, apparaten toevoegen/verwijderen uit het LAN heeft hierop dus geen effect. Correctable errors ('fouten voor RS') mogen voorkomen, maar niet in te hoog tempo oplopen.
Als test kun je het modem direct op het AOP aansluiten, dus zonder de splitter. Hiervoor moet je kabel gebruiken die van splitter naar versterker loopt. Daarna moeten we opnieuw kijken of de errors nog steeds zo snel oplopen.
Ik had ook niet verwacht dat zonder de splitter de ruis weg zou zijn. Het verschil in vermogen ligt aan de demping van de splitter (4 dB). Wat mij betreft kun je de splitter weer terugplaatsen. Het is nu even wachten op de reactie van een moderator.
Prima, ik zal vanavond de splitter even weer terug plaatsen. Thanks!
Goedemiddag @ErKi, goed dat je het hier aankaart! @tobiastheebe Heeft al heel goed met je mee gekeken. Ik heb het signaal uitgelezen en ik zie wat schommelingen. Aangezien we de aansluiting al nagekeken hebben, wil ik voorstellen om een monteur in te plannen. De voorwaarden van een bezoek lees je hier. Ben je hiermee akkoord? Dan ga ik iemand voor je inplannen.
Graag een monteur dan, bedankt.
Ontvang een update bij nieuwe reacties in dit topic.
Wat is SmartWifi precies?Ruim 2 miljoen klanten met een SmartWifi modem, voorheen de 'Connextbox', hebben automatisch een gratis software-update ontvangen van Ziggo. De nieuwe software maakt het modem...