In kader van thuis werken in corona tijd, werk ik normaal via laptop in mijn kantoor aan huis.
Laptop voorzien van LAN aansluiting ( patchpunt op de muur → kabel naar laptop).
Dit werkt prima.
Nu heb ik er een netwerkprinter bij gezet HP color laserjet CM2320 fxi mfp
Omdat ik die niet aan de praat kreeg via USB heb ik er een netwerk printer van gemaakt.
Heb er toen een Netgear 8 port 10/100 mbps fast ethernet switch model FS108 tussen gezet.
Dus via deze switch pc bekabeld en printer. Nu heeft dit enkele weken goed gedraaid.
Sinds vorige week merkte ik dat ik via de wifi aan het werk was i.p.v. via LAN verbinding ( beeldbellen werd blokkering). En printer was in een keer niet meer vindbaar in netwerk
Nu merkte ik op dat via LAN verbinding dat ik een ander ip adres en subnet toegewezen krijg. (169.254.54.16 / 255.255.0.0/ IPv4) en printer kreeg ook een IP adres in de 169.254.x.x. En pc gaat over op de WIFI
Terwijl als ik de LAN kabel weer direct in mijn pc stop, dan heb ik direct internet verbinding (192.168.178.x / 255.255.255.0 / DHCP+DNS+gateway deelt hij netjes uit lijk wel.
Wat gaat hier mis?
Wie kan me helpen?
Opgelost! Ga naar oplossing.
Jij bent de IT-hulplijn in je straat, de verlichting werkt thuis op commando en je groet de pakketbezorger met de slimme deurbel. Herkenbaar? Dan zijn de Community events echt iets voor jou! Doe mee en sluit je aan.
johnvanhirtum wrote:
Vandaag even contact opgenomen met mijn electricien. Hij heeft recentelijk wat kabels bij getrokken, om in toekomstig tuinhuis ook vast internet verbinding te hebben.(UTP buitenkabel)
Nu hebben ze schijnbaar via patchpunt doos (kantoor) deze kabel gelegd. En mogelijk is daar een kabeltje in beschadigd geraakt.
Er hoeft niets beschadigd te zijn; mogelijk heeft men aan één kant de kabel gemonteerd volgens de A-norm en de andere kant volgens de B-norm.
Zie voor wat meer achtergrondinfo b.v. dit oude topic.
@johnvanhirtum Fijn dat je het probleem ontdekt hebt! Ik raad voor de zekerheid ook aan even te kijken naar de handige tip die @DennyW je geeft voor wat betreft de kabel richting patchpunt.
Ik wil graag in de overkapping een goede wifi verbinding. Nu komt er dus een UTP kabel rechtstreeks naar Ziggo router / switch in de meterkast. Wat kan ik dan het beste plaatsen in tuinhuis als extender / mesh. Prijs/kwaliteit verhouding even rekening houden dat dit geen dure oplossing zal worden, maar wel een goede verbinding.
Iemand tips?
Wat betreft deze vraag:
Op deze pagina zie je welke mogelijkheden wij aanbieden om elders in huis een extra Wifipunt te realiseren. Ik zie dat @hanh je hierin ook al voorzien heeft van het nodige advies.
Onze Wifibooster zijn echter niet geschikt om buiten in weer en wind te plaatsen en hebben ook geen waterbestendigheid certifcering(IP44/IP67). Als je dit wenst te hebben zijn zou je bij de bekende elektronicazaken kunnen zoeken naar routers of accespoints die wel
geschikt zijn voor buitengebruik.
men typt in google en zie daar
of deze
Vul de belangrijkste trefwoorden in en vind het topic die past bij je vraag. Onze community zit boordevol kennis.
Start je eigen topic en krijg hulp van anderen. Op de community helpen ervaren klanten je graag op weg.