Beantwoord

Update 4.19 nog steeds geluid out-of-sync. Geluid loopt achter, vooral bij opname. Wat een enorme teleurstelling.

  • 25 oktober 2019
  • 768 reacties
  • 40088 keer bekeken

Reputatie 7
Badge +12

Met 4.19 zou de sync bug zijn opgelost? Niet dus. Het lijkt wel iets verbeterd.

 

Mijn geluid komt via tv. Mediabox is aangesloten met hdmi op tv.

Dolby staat uit.

 

Bij live tv npo1: ca 100ms vertraging.

Bij opname vandaag gemaakt van npo1: ca 200 a 300 ms vertraging.

 

Of de vertraging verergert na enige tijd, weet ik nog niet. Lijkt mee te vallen.

 

Uitvoerig gesproken met helpdesk. Het volgende reeds geprobeerd zonder resultaat:

  • Mediabox uitgeschakeld (schakelaar) en weer aan.
  • Dolby ingeschakeld en weer uitgeschakeld.
  • Gespeeld met audio vertraging instelling. Uiteraard maakt dat het probleem alleen maar erger want het geluid IS al vertraagd. Dus staat op 0 ms.

Al zou ik audio kunnen versnellen via deze instelling (wat dus niet kan), dan nog zou het probleem niet verholpen zijn. De vertraging is immers bij opname VEEL erger dan bij live tv. Een vaste versnelling zou het probleem dus alleen maar verplaatsen.

 

Tevens heb ik nog getest via de analoge audio uitgang van de mediabox zelf. Hier geen sprake van audio vertraging maar juist van vervroeging (100 ms bij live tv kijken). Die uitgang wil ik echter niet gebruiken omdat die geluidskwaliteit echt zeer zeer belabberd is.

 

Als ik mijn laptop via hdmi op mijn tv aansluit om youtube of video te kijken, heb ik NOOIT problemen! Ligt dus zeker niet aan mijn tv.

 

Beste Ziggo, 100ms is natuurlijk al erg slecht maar nog net “leefbaar”. De lip sync ziet er dan nog redelijk uit. Echter, die kwart seconde bij opnames is ronduit rampzalig. Het verknoeit echt mijn plezier in tv kijken. Een actiefilm met veel “klappen” en “schoten” is niet om aan te zien bv. Ook de lip sync is dan raar. Ik ben echt zéér teleurgesteld. Hiervoor wil ik géén kleine €90 pm betalen!

icon

Best beantwoord door Mark Ziggo 1 november 2019, 14:03

Hallo allemaal! Dit topic stond bij een collega moderator in de wachtrij, maar die is druk met andere zaken momenteel dus neem ik het over. Sorry dat we hierin nog niet hebben gereageerd.

@Dolfff - Allereerst een pluim voor jou. Ik lees dat je hier al veel moeite in hebt gestoken en je blijft (ondanks alles) constructief en on-topic. Hulde!

 

Beeld en geluid synchroon, dat was onze verwachting bij de uitrol van softwareversie 4.19. Helaas blijkt in de praktijk dat dit nog niet volledig de wereld uit is.

Onze engineers hebben ook metingen gedaan en op basis daarvan zijn er in de volgende softwareversie (een patch op 4.19) alweer verbeteringen doorgevoerd. De eerste feedback van onze testers hierop is positief en als daarin geen nieuwe fouten worden ontdekt zal deze z.s.m. worden uitgerold naar alle mediaboxen.
Er is niet één oorzaak aan te wijzen welke voor synchronisatie-problemen zorgt, er zijn verschillende oorzaken en het is erg afhankelijk van de gebruikte apparatuur. Het kan dus zijn dat na de volgende update jouw specifieke probleem nog niet opgelost is en dat horen we dan ook graag (na de volgende update).

Bekijk origineel

768 Reacties

 @bloemen64  Je hebt mijn probleem (voorlopig) opgelost denk ik,zonder video instelling te wijzigen. Het ziet er acceptabel uit na de “Auto Lip Sync” op UIT op de Denon  AVR2312 :thumbsup: Morgen zal ik ook ff met een opgenomen programma testen.

Reputatie 7
Badge +12

 @bloemen64  Je hebt mijn probleem (voorlopig) opgelost denk ik,zonder video instelling te wijzigen. Het ziet er acceptabel uit na de “Auto Lip Sync” op UIT op de Denon  AVR2312 :thumbsup: Morgen zal ik ook ff met een opgenomen programma testen.

Dit is wel mooi man. Een tussengeschakelde receiver kan dus ook juist gunstig uitwerken. Ik ben wel benieuwd of jij nog verschil ervaart met opnames. Dat kan namelijk niks te maken hebben met alles na de Next box. Mijn eigen configuratie is super eenvoudig (zie mijn handtekening) maar ik ervaar heel duidelijk een toename in audio delay bij opnames en ik ben niet de enige. Het scheelt ongeveer 130 ms met live tv (waar ik ook al een delay heb dus dat telt op).

@Dolfff opname (man bijt hond) niet helemaal synchroon maar ik neem zelden iets op dus daar kan ik `voorlopig`mee leven.

Reputatie 7
Badge +12

@Dolfffopname (man bijt hond) niet helemaal synchroon maar ik neem zelden iets op dus daar kan ik `voorlopig`mee leven.

Oké maar toch belangrijke info, dankjewel. Bij mij juist omgekeerd, ik kijk bijna alles vanaf opname.

Reputatie 4
Badge

@Dolfff  Voordat ik de HorizonXL had omgeruild voor de Next was ik in het bezit van de Humax 5400 decoder/recorder …...(nog steeds spijt dat ik die toen verkocht heb).

De Humax 5400 was toen via HDMI aangesloten op de TV en ik heb toen wel eens het 2.1 speakersetje van mijn PC aangesloten op de analoge audio uitgang van de Humax 5400 en dat klonk uiteraard wel prima, maar ik moest het volume van de TV dan wel dichtdraaien omdat toen behoorlijk begon te galmen.

M.A.W. daar was dus ook al sprake van enig tijdverschil tussen analoog en digitaal aangesloten geluidsbronnen.

Reputatie 7
Badge +12

@Jocola  Ja dat kan heel goed hoor. Galmen noem je het nu dus ik vermoed een veel kleiner tijdverschil dan de echo die je hoorde bij het testje met de Next. Het oor is extreem gevoelig voor zulke tijdverschillen. Luister maar es naar dit filmpje:

Persoonlijk hoor ik al bij 2ms dat het meer dan 1 tikje is (al zou ik 3 ook geloven). Vanaf 25ms hoort iedereen wel dat het om twee tikjes gaat. Wanneer noemen we het echo? Dat is persoonlijk. Zelf zou ik het vanaf pakweg 50ms als echo gaan beschouwen.

Het echo testje op mijn Next (tussen analoge output en hdmi-tv) levert ca 250ms op dus dat is echt een hele pittige echo. De galm die je met je Humax hebt ervaren zal vast een (veel) kortere delay geweest zijn al komen we daar dus niet meer achter.

 

Overigens is het menselijke oor voor lipsync afwijking veel minder gevoelig dan het bovenstaande voorbeeld. Bij een geluidsvertraging van 100 ms moeten de meeste mensen al behoorlijk hun best doen om het waar te nemen en sommigen lukt het niet eens. Echter blijkt ook dat zelfs een keinere afwijking toch onbewust wordt waargenomen:

“The most disturbing lip sync errors are those we do not "see". For most viewers, if the audio is less than 40 ms early and less than 90 ms late, the brain does not consciously register a lip sync error. However, studies have shown that errors below this detectability threshold can have the subconscious effect of making the program material less believable, less honest and less trustworthy. Therefore, when audio is early by 20 - 40 ms or late by 40 - 80 ms the seemingly "invisible" lip sync error can still be detrimental.”

Dit mag Ziggo zich ook wel aantrekken. Een kleine afwijking zal niet iedereen meteen opvallen maar kan wel zorgen dat mensen sneller wegzappen of de tv gewoon eerder uitzetten. Mijn eigen ervaring is ook dat het gewoon vermoeiender kijken is.

 

Reputatie 4
Badge

Pffffffff

Reputatie 4
Badge

Pffffffff

Spreek je maar uit hoor….

Reputatie 1

Met de nieuwe versie 4.19 getest. Via de optische verbinding van de NEXT direct naar mijn Home Theater System is er nog steeds altijd een hinderlijke vertraging, zowel in stereo als in Dolby. Na regelmatig resetten is deze iets kleiner, maar nog steeds hinderlijk aanwezig. Ik ben het niet eens dat sommige mensen dit niet opvalt. Onbewust is het erg onnatuurlijk en hinderlijk dat het geluid niet lipsynchroon is. Voor slechthorenden is dit zelfs een ramp: de visuele ondersteuning van het verstaan ontbreekt.

Ik heb nu een PRE-historische analoge audio verbinding gelegd via de mini-jack out van de NEXT naar de aux-in van mijn Home Theater System. Daarbij is het geluid goed synchroon! Maar dan heb ik natuurlijk geen 5.1 dolby surround of ruisvrije stereo meer.

Het optreden van (oplopende!) vertraging heet in gamers termen “lag” en in real-time embedded software termen “latency". Dit is het mede gevolg van het verkeerd toekennen van prioriteiten binnen de scheduler in combinatie met het ontbreken van dedicated hardware (chips, cores) voor conversies. De real-time performance testen zijn niet of slecht uitgevoerd, monitoring met automatische her-synchronisatie ontbreekt.

Kwaliteit is subjectief, zolang de klant het accepteert (pikt) en “tevreden” is, dan is het “goed”. Ik denk dat gezien het aantal reacties op dit topic wel duidelijk is dat dit nu zeker niet het geval is. Ik verwacht dat Ziggo dit escaleert naar een “kritieke fout”. Het zou jammer zijn als hierdoor veel klanten afhaken.

@Dutch Audiofileschreef: “De update 1.19 heeft er voor gezorgd dat de opties voor 4K en van je tv niet meer beschikbaar zijn.”

Even nog off topic als mogelijke oplossing: Als update 4.19 4K niet meer laat zien is dit een vreemde actie van de Next die ik verder nergens lees.

Probeer de fabrieksinstellingen een keer?
Mocht dit niet helpen, maak dan een eigen topic, daar kunnen anderen en Ziggo moderators dan ook uitgebreid reageren zonder dit topic te kapen.:relaxed:

Beste lip syncers. FYI. Interessant. Licht in de tunnel?

Kijk hier eens naar. https://community.ziggo.nl/mediaboxen-modules-95/mediabox-next-steeds-restarten-42867#post499864

Er is een Hotfix op komst voor 4.19. Aangekondigd is, door Anne B, dat die problemen met de beeldverwerking door de Next zou kunnen gaan oplossen.

In de opmerking van Mark zie je dat er ook een nieuwe fix in zit voor het lip sync probleem.
Dat wist ik wel, maar kon daar als tester niks over zeggen wegens een NDA = Non Disclosure Agreement. Mark heeft die beperking niet en meldt het gewoon in de publieke ruimte. Dat vind ik een goede zaak en geef dit graag door.

Zowel de beeldverwerking als het lyp sync probleem blijkt een serieus issue te zijn voor Liberty Global.
Dat betekent dat ze er zijn en wellicht opgelost kunnen worden. Of je ze als klant nu wel of niet meent te ervaren. Als je wat waarneemt is goed testen uiteraard een vereiste. En lastig om dit goed te kunnen doen. Zie reakties over goed testen in dit Topic en in het Topic over problemen met de beeldverwerking door de Next.
 

Reputatie 4
Badge

Met de nieuwe versie 4.19 getest. Via de optische verbinding van de NEXT direct naar mijn Home Theater System is er nog steeds altijd een hinderlijke vertraging, zowel in stereo als in Dolby. 

Even voor de goede orde, Venloënaar,  ervaar jij die sync-error ook bij Live tv? Want behalve @Dolfff hoor ik daar veel minder mensen over, terwijl dat er volgens mij wel degelijk is. Je praat dan wel over  (geschat) 20 ms,  maar voor de gevoeligen onder ons, echt wel merkbaar.

Vannacht, de (reguliere) herhaling van Pauw na 00.00 uur. Live kijken, dus geen Replay of Bewaard. Het was gewoonweg niet om aan te zien, daar zat wel 50 tot 60 ms tussen. En net wat jij zelf schrijft… het maakt tv kijken een zeer vermoeiende bezigheid. Bovendien zorgt het ervoor, dat een discussie in een praatprogramma en de interrupties daarbinnen, gewoon niet meer te volgen zijn. Je snapt er geen reet meer van, om het plat uit te drukken. Wat overblijft is een zeer beroerde kijkbeleving.

Reputatie 7
Badge +10

@hanh waarschijnlijk mocht dit toch niet gemeld worden. Want ik zie er niets van gemeld worden. Misschien dat Lycke het off topic heeft gemaakt en verwijderd?

 

Wel vreemd dat zoiest gemeld zou worden in een topic dat compleet over iets anders gaat dan over de sync issue. Ik had dat zowieso in het sync topic verwacht. Of een van de 10 daarover dan. 

Het wordt steeds meer een bende zo. Niet te volgen. Ik wacht met reageren in de beeld en sync topics tot de patch er is.

Ik word gek van deze nieuwe forum software. Dat speelt ook.

Korte winterslaap lijkt me daarom heel gepast voor mij.

Welterusten.

@bloemen64Ik zie hem wel onderin staan met deze link, mogelijk komt het ook nog in de andere topics: https://community.ziggo.nl/mediaboxen-modules-95/mediabox-next-steeds-restarten-42867?postid=499864

 

@bloemen64

Leef met je mee. Helemaal mee eens. Er moet de bezem door. Heb wel te doen met de Mods die dit zouden moeten aanpakken.

Ik zag dit toevallig en bazuin dit nu rond. De link werkt nog en Bert hielp ff met een Image voor de zekerheid. Dank, Bert!

Niks winterslaap. Wakker blijven. Je kunt m.i niet gemist worden in deze Hot Fix tijden.
Voor een zo objectief mogelijk oordeel, weetjewel.

Reputatie 7
Badge +10

Is lees jouw stelligheid niet van de hot-fix in de link. Het stukje indekken of de hotfix wel of niet erdoor komt lees ik wel in de link. Daar lees ik wat al bekend was voor het beeld en nu uitgebreid is voor de sync issue.

Ik zal wel niet meer goed lezen.

Of de Fix uitkomt blijft de vraag. 4.18 werd ook teruggetrokken. Dat is het risico met het scheppen van verwachtingen. Het voordeel is dat je toch iets beter op de hoogte wordt gehouden van de plannen die er zijn. Met het terugtrekken van een niet lekkere versie of Fix, is niks mis. Wie zou die willen hebben? Op naar de volgende Update dan. Jammer, maar helaas.

Reputatie 7
Badge +12

Ik ben eveneens heel verbaasd dat het wel in dat andere topic wordt gemeld en niet in dit centrale topic over dit onderwerp of dat vorige van@Steentje  . Gisteren zag ik iets soortgelijks bij het ondertiteling probleem. Wel antwoord in een nieuw topic maar helemaal niets in het 13 pagina's tellende topic van@crineke  met veel diep gefrustreerde klanten. Ziggo zal dit toch wel lezen of niet?

Maar ja, wel hoopvol nieuws dus. Ik ga me aanmelden als beta tester want ik wil dit heel graag vooraf testen.

Reputatie 7
Badge +6

Precies Han niemand zit te wachten op een slecht werkende Sw versie of een fix maar wel op een oplossing voor de beeldissue en zeker ook voor de mensen onder ons die het eveneens zeer vervelende Audio...sync issue ervaren ( hier gelukkig nog nooit gehad ).Ik hoop dan ook van harte dat de aangekondigde Fix er snel komt en er wederom iets af te vinken valt op de hot issue lijst van de Next.

Overigens vraag ik mij serieus af waar dit out of  sync. probleem vandaan komt en bij wie dit zo erg opspeld terwijl bij anderen waaronder mij zelf totaal niks aan de hand is wat dat betreft blijft raar. 
Zou dit mogelijk een combinatie zijn van AV receivers en de aangesloten door HDMI door geluste TV's in combinatie met de Next ? met andere worden zijn  er mensen die de Next zonder tussenkomst van een receiver rechtstreeks op de TV met HDMI verbonden hebben en totaal geen probleem met sync...ervaren? Mogelijk is dit iets om helder te krijgen middels een pol in dit topic of een vragenlijst hiervoor starten door de Mods.

Reputatie 7
Badge +10

Ik ben eveneens heel verbaasd dat het wel in dat andere topic wordt gemeld en niet in dit centrale topic over dit onderwerp of dat vorige van@Steentje  . Gisteren zag iets soortgelijks bij het ondertiteling probleem. Wel antwoord in een nieuw topic maar helemaal niets in het 13 pagina's tellende topic van@crineke  met veel diep gefrustreerde klanten.

Maar ja, wel hoopvol nieuws dus. Ik ga me aanmelden als beta tester want ik wil dit heel graag vooraf testen.

Success. Ik heb dat allemaal doorlopen en de aanmelding was na 3x binnen en ik stond op de lijst en zou ingedeeld worden in de volgende groep. Dat was 4 maanden geleden. Sindsdien niets meer gehoord of gemerkt. Het hoeft nu ook niet meer. Was niet meer dan een Horizon tester omzetten naar een Next tester. Hoe moeilijk kan het zijn.

Reputatie 7
Badge +12

Met de nieuwe versie 4.19 getest. Via de optische verbinding van de NEXT direct naar mijn Home Theater System is er nog steeds altijd een hinderlijke vertraging, zowel in stereo als in Dolby. 

Even voor de goede orde, Venloënaar,  ervaar jij die sync-error ook bij Live tv? Want behalve@Dolfff hoor ik daar veel minder mensen over, terwijl dat er volgens mij wel degelijk is. Je praat dan wel over  (geschat) 20 ms,  maar voor de gevoeligen onder ons, echt wel merkbaar.

Vannacht, de (reguliere) herhaling van Pauw na 00.00 uur. Live kijken, dus geen Replay of Bewaard. Het was gewoonweg niet om aan te zien, daar zat wel 50 tot 60 ms tussen. En net wat jij zelf schrijft… het maakt tv kijken een zeer vermoeiende bezigheid. Bovendien zorgt het ervoor, dat een discussie in een praatprogramma en de interrupties daarbinnen, gewoon niet meer te volgen zijn. Je snapt er geen reet meer van, om het plat uit te drukken. Wat overblijft is een zeer beroerde kijkbeleving.

Bij mij is de delay bij live tv ca 120 ms en bij opname 250 ms. Jouw schattingen kunnen haast niet kloppen. 20 ms merkt bijna geen mens. 50 ms moet je al heel erg je best voor doen. De ervaring die jij beschrijft (niet te volgen enz) duidt op veel grotere vertraging. Waarschijnlijk was de vertraging opgelopen bij jouw Pauw vb. Ikzelf en anderen hebben ook al gemeld dat de vertraging niet constant is. Heeft de neiging om op te lopen soms. En kan verschillen per zender. Oa @Jeroen_ water  en @AngryBear39  melden dergelijke zaken in andere topics.

Reputatie 7
Badge +12

Ik ben eveneens heel verbaasd dat het wel in dat andere topic wordt gemeld en niet in dit centrale topic over dit onderwerp of dat vorige van@Steentje  . Gisteren zag iets soortgelijks bij het ondertiteling probleem. Wel antwoord in een nieuw topic maar helemaal niets in het 13 pagina's tellende topic van@crineke  met veel diep gefrustreerde klanten.

Maar ja, wel hoopvol nieuws dus. Ik ga me aanmelden als beta tester want ik wil dit heel graag vooraf testen.

Success. Ik heb dat allemaal doorlopen en de aanmelding was na 3x binnen en ik stond op de lijst en zou ingedeeld worden in de volgende groep. Dat was 4 maanden geleden. Sindsdien niets meer gehoord of gemerkt. Het hoeft nu ook niet meer. Was niet meer dan een Horizon tester omzetten naar een Next tester. Hoe moeilijk kan het zijn.

Hm, oké. Misschien sta ik al te boek als “te kritisch” in hun archief :grin:  We zullen zien.

Jij hebt het volgens mij even héééélemaal gehad he @bloemen64  ?

Reputatie 7
Badge +12

Beste lip syncers. FYI. Interessant. Licht in de tunnel?
 

Wel enorm bedankt voor je opmerkzaamheid! Dit nieuwtje had ik niet willen missen. Gaat je bergen likes opleveren, jippie.

@Dolfffschreef: “Ik ben eveneens heel verbaasd dat het wel in dat andere topic wordt gemeld en niet in dit centrale topic over dit onderwerp”

Centrale topic??? In ieder geval een  prima topic, zoals ook veel oudere en grotere topics over het sync probleem.
Het gaat er op dit forum gelukkig niet om wie het langste topic of centraalste topic heeft of het oudste of het belangrijkste of de meeste likes.
Samen heeft het allemaal een toegevoegde waarde om de observaties mogelijk te kunnen pinpointen en meldingen te verfijnen tot een mogelijke oorzaak gevonden is en een verbetering mogelijk wordt gemaakt door diegene die dit weer uit kunnen voeren.

Reputatie 4
Badge

 

 

Bij mij is de delay bij live tv ca 120 ms en bij opname 250 ms. Jouw schattingen kunnen haast niet kloppen. 20 ms merkt bijna geen mens. 50 ms moet je al heel erg je best voor doen. De ervaring die jij beschrijft (niet te volgen enz) duidt op veel grotere vertraging. Waarschijnlijk was de vertraging opgelopen bij jouw Pauw vb. Ikzelf en anderen hebben ook al gemeld dat de vertraging niet constant is. Heeft de neiging om op te lopen soms. En kan verschillen per zender. Oa@Jeroen_ water  en@AngryBear39  melden dergelijke zaken in andere topics.

Ja, sorry 20 en 50 ms klopt niet. Ik bedoelde 2/10e van een seconde en 5/10e van een seconde. Dat moet dan resp. 200 en 500 ms zijn….. Even niet optimaal geconcentreerd geweest  ;-)

 

Reageer