Als ik stop te kijken met een aflevering van een opgenomen serie en ik wil de volgende dag verder kijken met die aflevering begint deze van voren af te spelen. Voorheen begon het spelen daar waar je was gebleven met kijken.
Iemand een idee waarom dat niet meer kan?
Opnames kijken.
Ik heb dit de laatste paar dagen ook, komt bij mij niet altijd voor.
Ik vermoed dat er bij Ziggo ergens iets niet goed gaat.
Overigens helpt het vaak bij next problemen om hem even uit te zetten met het knopje achterop. Ik ben er nog niet aan toegekomen dat te doen .
Voor de hulpverleners, het is midden in uitzendingen, niet vlak bij het begin of eind.
Toevoeging, zat net een aflevering van Serengeti te kijken. Na een kwartiertje gestopt om wat anders te zien, en had bovenstaand probleem. Daarna verder gekeken en even gecheckt, werkt het weer correct.
In dit geval gaat het om een opgenomen serie waarvan ik begonnen was te kijken. Halverwege gestopt met kijken en wat anders gaan doen. Dag later wilde ik verder kijken en toen moest ik dus weer helemaal vooraan beginnen.
Hoi,
ik heb dit probleem sinds vorige week ook. Je hebt al een half uur gekeken en kunt niet verder kijken op een ander moment, de aflevering begint weer gewoon vooraan. Zowel bij starten als verder willen kijken op mijn mediabox Next als in ziggo go (dat het niet altijd correct werkt bij een switch tussen de 2 snap ik nog wel, al zou dat volgens mij ook moeten werken want dat deed het voorheen wel), maar ik begin in dit geval dus steeds op hetzelfde medium. Ik heb dit probleem voor zowel opgenomen series en films als verder kijken met Movies&series.
Heeft iemand een idee hoe dit kan?
Goedemiddag
Wat ontzettend vervelend dat je opnames regelmatig vanaf het begin moet terugkijken in plaats van terugkijken vanaf het punt waar je gebleven was. Het zou alleen kunnen gebeuren dat de opname weer vanaf het begin
start op het moment dat je in het stukje extra tijd zit met kijken. Het komt dan weleens voor dat de opname dan als zijnde bekeken gezien wordt en zodoende dus weer vanaf het begin zal starten. Kun je nagaan of dit bij jou het geval is?
Het probleem doet zich namelijk niet voor als ik op de testopstelling en mijn eigen Mediabox Next test. Herstart anders je mediabox eens door de stroom er 20 seconden vanaf te halen en daarna weer in te schakelen.
Laat maar weten wat je bevindingen zijn.
Hoi Paul.
Ik heb deze vraag eigenlijk voor iemand anders hier gesteld. Zelf heb ik geen problemen. Toch bedankt voor je reactie.
hoi Paul,
nee het probleem is niet aan het einde, wat je omschrijft herken ik ook, maar ik heb het nu ook als ik maar 10 minuten van iets van 40 minuten gekeken heb bijvoorbeeld.
groeten
leoni
Hmm, wat vreemd
Hoi
ik pauzeer eerst en ga dan iets anders kijken, dan gaat het vaak nog wel goed, maar niet altijd. Het loopt meestal fout als ik pauzeer en dan de box, of ziggo go, afsluit.
groeten
leoni
https://community.ziggo.nl/mediabox-next-239/probleem-terugkijken-opname-mediabox-next-66365
Goedenavond.
Sorry voor de vertraagde reactie. Dit is inderdaad bij ons bekend en hieraan wordt gewerkt.
Reageer
Registreren
Heb je al een account? Inloggen
Inloggen
Nog geen account? Eerste keer? Registreer
Inloggen met sociaal netwerk
Mijn Ziggo Account Inloggen met FacebookVoer je Ziggo-gebruikersnaam in, of het e-mailadres waarmee je je hebt aangemeld. We sturen je een e-mail met je gebruikersnaam en een link om je wachtwoord opnieuw in te stellen.