Vraag

Modem staat in bridge mode, maar is te bereiken via lan ip adres van mijn router

  • 13 december 2020
  • 8 reacties
  • 149 keer bekeken

Volgens mij zou dit niet moeten kunnen, daarnaast geeft mijn NAS nu ip conflict foutmeldingen.

 

Ik wil dit graag oplossen.


8 Reacties

Reputatie 7
Badge +9

Hallo,

Uw eerste topic, dus : dit is een openbaar Ziggo forum, waar Ziggo klanten elkaar proberen te helpen. Tevens komen Ziggo moderators/medewerkers ( zij hebben “_Ziggo” achter hun naam staan ) om de zoveel tijd langs in ieder topic. Zij hebben t.o.v. de helpdesk meer kennis, meer mogelijkheden, meer rechten en kunnen 'dieper' het Ziggo-systeem inkijken.


De ConnectBox in bridge mode is altijd bereikbaar via http://192.168.100.1

Heeft de NAS een vast/permanent/static IP nummer?

Als de CB en de NAS niet hetzelfde IP nummer hebben, dan kan u b,v. met dit tooltje uw netwerk scannen, naar het apparaat welk het betreffende IP nummer gebruikt. Scanner downloaden, als "portable” installeren, eventueel range instellen en “Scan” klikken.

Reputatie 7
Badge +14

@Delex

Als een Connectbox modem-router in bridge staat, is diens web-interface bereikbaar. Meestal is dit onder IP-adres 192.168.100.1 , maar het kan soms ook wel 192.168.178.1 zijn.
Het is de bedoeling dat je dan een eigen router hierop aansluit. Handig is dan dat je het subnet van die eigen router niet instelt op een waar die twee genoemde IP-adres deel van uit maken. Zo voorkom je probleempjes.

Mogelijk heb je destijds in de NAS een statisch IP-adres ingesteld (dat niet past in het subnet van jouw eigen router).

Hopelijk kent jouw router de mogelijkheid om een statische DHCP-reservering toe te kennen aan de NAS (waarbij je de NAS instelt op automatisch en IP-adres verkrijgen). Dit heeft werkt in de regel het prettigst.

Danny, dank voor de uitleg. Wat ik zo vreemd vind, is dat het probleem ineens speelt sinds vrijdag. Daarvoor heeft het altijd goed gewerkt, en was het modem niet bereikbaar op 192.168.178.1.

Verder vind ik met het IP scanner vreemde apparaten. Kan dat van de wifi spots zijn?

 

 

Reputatie 7
Badge +14

@Delex 

De Wifi-spots zijn, in dit forum, al eens eerder gerapporteerd als vreemde devices in het netwerk. Dus jouw veronderstelling zou best eens juist kunnen zijn.

Reputatie 7
Badge +14

@Delex

De Wifi-spots zijn, in dit forum, al eens eerder gerapporteerd als vreemde devices in het netwerk. Dus jouw veronderstelling zou best eens juist kunnen zijn.

@Delex

Oei, ik bedoelde niet de Ziggo-Wifi-spots maar Ziggo-Wifi-boosters. (Of de Ziggo-Wifi-spots-bakens/AP's wel of niet actief blijven bij een Connectbox in bridge mode, zou durven zeggen.)

Hey @Delex

Allereerst, welkom hier op onze Community! Fijn dat Pasi en DennyW je al hebben geholpen. Het klopt dat je via 192.168.100.1 in kunt loggen op de routerinterface van de Connectbox indien deze in bridged modus staat.

Wat betreft de vreemde apparaten, sowieso zijn dit niet jouw eigen wifispots. Je modem staat in bridge mode dus wifispots staat dan uit. 

Is het modem in bridge ook bereikbaar onder 192.168.178.1? Volgens de klantenservice wel.

 

Mijn modem kon ik bereiken via beide genoemde ip's. Dit was eerder niet zo en leidt nu tot mijn probleem.

Reputatie 6

Wanneer een modem in bridge mode staat, wordt deze via 192.168.100.1 bereikbaar. Het zou dan niet de bedoeling moeten zijn, dat je deze via 178.1 kunt bereiken, @Delex . 

 

Heb je het modem al eens gereset naar de fabrieksinstellingen? :-)
 

Reageer