Beantwoord

internet verbinding niet stabel sinds upgrade van 500MB naar Gigabit modem

  • 23 december 2020
  • 24 reacties
  • 271 keer bekeken

Sinds de upgrade van 500MB lijn naar 1 gigabit verbinding valt er internet 2 a 3 maal per dag uit. Vervolgens zet ik het modem uit/aan om de verbinding weer werkend te krijgen. Gezien wij ook een bedrijf aan huis hebben, is dit een heel vervelende situatie.

Daarvoor was de verbinding redelijk stabiel met de 500m lijn.

icon

Best beantwoord door HarLi 30 december 2020, 20:05

Update 30-12-2020

Vandaag heeft de Ziggo monteur het euvel verholpen!! Het bleek inderdaad te gaan om de slechte las van de grondkabel die door BAM infra was aangelegd. Bleek vakkundig prutswerk te zijn. Deze bijzonder professionele Ziggo monteur is de kruipruimte ingedoken, een nieuwe las gemaakt en gemeten met de juiste waarden als resultaat.

 

Mijn dank voor de goede ondersteuning.

Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

24 Reacties

Reputatie 6
Badge +7

Zou je een of meerdere foto’s willen plaatsen van AOP (hoofdaansluiting), splitter(s), versterker (indien aanwezig) en bekabeling?

Zou je tevens de gegevens op de tabbladen Downstream, Upstream en Netwerk historie van het modem willen plaatsen? Instructies zijn hier te vinden.

 

Reputatie 6
Badge +7

Dank je. Ik mis wat gegevens, zou je die nog willen plaatsen:

  • Tabblad Downstream: tabel met kolommen Pre-RS en Post-RS
  • Tabblad Downstream: tabel onder kopje ED3.1 Downstream kanalen
  • Tabblad Upstream

 

Reputatie 6
Badge +7

Ik zie het al, het modem is met maximaal vermogen aan het zenden c.q. kan het Ziggo-netwerk amper bereiken. Geen wonder dat de internetverbinding niet stabiel is. Ik zag in de log ook al kanaaluitval in de upstream (TCS partial service).

Zou je het volgende willen doen?

  • Modem (tijdelijk) direct op AOP plaatsen (zonder splitter dus)
  • Modem opnieuw opstarten/kort stroomloos maken
  • Nogmaals de tabellen op tabblad Upstream plaatsen

Hi Tobias, ga je me nu vertellen dat het aan het plastic kapje ligt van de splitter:) 

 

Reputatie 6
Badge +7

Nee, het ligt niet aan het kapje. Upstream is nog steeds flink te hoog, zou zonder splitter 40 dBmV moeten zijn.

Denk dat hier een installatiemonteur aan te pas moet komen.

Dat is nou jammer:disappointed:

Dien ik een verzoek in te dienen bij Ziggo of kijken ze automatisch mee op dit forum? ALvast bedankt voor je snelle acties

De door ziggo ingehuurde aannemer heeft eerder dit jaar een las gemaakt onder het huis in de kruipruimte, terwijl het oorspronkelijke plan een nieuwe kabel vanaf de aansluiting aan de weg was. Reden, hij kon de kabel die vanaf de weg naar mijn huis loopt niet vinden, en heeft toen maar een las gemaakt op de oude kabel.

 

ik vraag mij nu af of die las wel correct is gebeurd of of de oude groene kabel wel in orde is.

Reputatie 6
Badge +7

Een moderator komt vanzelf langs (kan 2-3 dagen duren) en kan vanaf het Ziggo-netwerk een blik werpen op jouw verbinding. Een super expert komt soms eerder langs en kan een moderator inseinen om naar dit topic te kijken.

Het zou inderdaad kunnen dat die las niet goed is of slecht geworden is door bijvoorbeeld vochtintrede/oxidatie. Er vindt in elk geval een flinke demping plaats tussen jouw AOP en de EV. Mocht er inderdaad een probleem met de CAI-kabel vastgesteld worden door de monteur, dan moet dit worden verholpen door BAM Infra Telecom/Connect-Z.

Tobias, Super bedankt voor je bijdrage. Ben hier bijzonder mee op weg geholpen en naar ik vermoed Ziggo ook.

 

Fijne kers!

Groeten,

Harry

Reputatie 6
Badge +7

Graag gedaan! Ik hoop dat je snel van een oplossing wordt voorzien.

Je zou voor nu nog kunnen proberen of de internetverbinding iets stabieler is met het modem direct op het AOP, indien je de TV tijdelijk kunt missen. Met de nadruk op iets.

Jij ook alvast fijne kerstdagen gewenst!

Beste ZIggo,

 

Mijn probleem is nog niet afgerond en gesloten (beantwoord) dus graag nog wel een moderator naar laten kijken en een monteur sturen. Mvg

Ik geef een seintje.

Zet je Postcode en huisnr in je Community profiel, als je dat nog niet deed.
Kan alleen de Mod zien en daardoor alvast je klantgegevens bekijken.
 

 

ok bedankt alvast

Hi @HarLi,

Wat zuur dat je overgang naar 1000 Mbit/s nog niet van een leien dakje gaat! Ik zie inderdaad net als hierboven ook nog niet alles evengoed gaan in het signaal. Zowel instabiliteit als lichte ruis. Het lijkt me verstandig een monteur ter plaatse te laten komen om alles na te kijken en te meten. Deze valt nog onder de installatiegarantie, dus je hebt er geen kosten aan.

Ik heb hem alvast ingepland voor 30 december, tussen 08:00 en 13:00. Mocht dat niet uitkomen, dan kun je hem via de link die je straks per e-mail gaat krijgen eventueel wijzigen. Als je vragen hebt, hoor ik het graag!

En natuurlijk alvast fijne kerstdagen!

Hi Alex,

Mijn dank alvast. Een paar maanden geleden heeft BAM Infra een las in de kruipruimte gemaakt met de oude kabel (die nog in de kruipruimte lag), in plaats van de afgesproken nieuwe grondkabel vanaf de weg. Wellicht is dat de oorzaak.

 

Ik zorg dat ik er klaar voor ben en jij fijne kerstdagen toegewenst.

Update 30-12-2020

Vandaag heeft de Ziggo monteur het euvel verholpen!! Het bleek inderdaad te gaan om de slechte las van de grondkabel die door BAM infra was aangelegd. Bleek vakkundig prutswerk te zijn. Deze bijzonder professionele Ziggo monteur is de kruipruimte ingedoken, een nieuwe las gemaakt en gemeten met de juiste waarden als resultaat.

 

Mijn dank voor de goede ondersteuning.

Reputatie 6
Badge +7

Dat is fijn om te lezen!

Is de upstream nu rond 40 dBmV?

Hi Tobias, 44.8. Is dat nog te hoog? De verbinding zelf lijkt nu wel stabiel te zijn.

 

 

Reputatie 6
Badge +7

Een upstream van 45 dBmV is in orde. De nieuwe las levert mogelijk nog een lichte demping op.

Bij mij is de upstream 41-42 dBmV, bij een afstand van circa 60 meter tot de EV (straatkast), maar mijn CAI-kabel is volledig nieuw c.q. over de hele lengte vervangen in februari 2020. De oude/oorspronkelijke kabel van ‘79 was niet waterdicht meer en van binnen flink geoxideerd.

De snelheid en ping/latency zien er prima uit.

De downstream is waarschijnlijk ook hoger nu?

Bij mij is de afstand naar de Ziggo kast aan de straat 30 meter. Ik wil Ziggo niet met onnodig werk opzadelen, maar adviseer je om de oude kabel tot aan de las  (waarschijnlijnlijk ook uit de jaren 70) te vervangen zoals het originele plan was. Dat was namelijk de opdracht van ZIggo aan BAM infra, maar bij de uitvoering konden ze de kabel van buiten naar binnen niet zo snel vinden en hebben ze maar een las gemaakt in de kruipruimte met de oude kabel.

Reputatie 6
Badge +7

De waarden zijn prima zo! Elke las geeft wel een bepaalde demping.

Goedemorgen @HarLi
 

Wat fijn om te lezen dat de monteur goed werk heeft geleverd en alles inmiddels naar tevredenheid werkt en het probleem is verholpen. :blush:
Bedankt voor de terugkoppeling en als er in de toekomst andere zaken zijn waarbij we zouden kunnen helpen weet je ons te vinden!