Vraag

Ziggo-mail werkt niet meer op telefoon

  • 22 augustus 2020
  • 12 reacties
  • 325 keer bekeken

mij ziggomail op mijn telefoon doet het ook niet via outlook meer

de ene keer geeft hij problemen server ander keer foute gegevens


Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

12 Reacties

Hi @Grant, allereerst welkom op de Ziggo Community!

In het topic waar je in reageerde, speelt wat anders dan waar jij mogelijk last van hebt. Daarom heb ik het naar een nieuw topic verplaatst.

Kun je ons iets meer informatie geven? Werkt je e-mail helemaal niet meer op je telefoon? Is er onlangs iets gewijzigd?

Reputatie 7
Badge +8

@Alex Ziggo wij hebben 3 gebruikers met deze melding bij ons op het werk gehad.

 

Hier is onze melding:

Object - afwijking:

Outlook App opstart scherm - je e-mail en agenda gegevens worden bijgewerkt

Wat?
Na het aantippen van Outlook op de Android telefoon die ik gebruik komt de melding “je e-mail en agenda gegevens worden bijgewerkt”. Hierna wordt Outlook afgesloten.
https://answers.microsoft.com/nl-nl/outlook_com/forum/all/outlook-app-werkt-niet-meer-op-een-samsung-tablet/68d84514-ab7d-475d-9aa4-24fceefbd9b6
Opnieuw installeren van de Outlook App heeft geen effect.

Waar?
Android telefoon, Outlook App
Outlook App versie 4.2031.3 Nederlandse versie.

Wanneer?
Sinds 24-8 23:00

Omvang/impact?
Mail kan niet meer gelezen worden door op het icoon te tikken, wel via de statusbalk, en verzonden worden, contactpersonen worden niet bijgewerkt.

Reproduceerbaarheid.
Direct

Tijdelijke oplossing?

Ziggo IMAP mail account verwijderen
Outlook op een ander platform gebruiken
Outlook openen na een melding op en via de statusbalk

Mogelijke oorzaken?
Bug? MIG
Soorten gekoppelde mailboxen MIG* Gevonden: accounts via imap.ziggo.nl
 

Het lijkt er op dat er afgelopen zaterdag of zondag iets op de imap server gewijzigd is waardoor dit probleem ontstaan is.

Zijn jullie daar al bekend mee?

Die is mij niet bekend @Henno - Ik lees

Ziggo IMAP mail account verwijderen

Betekent dat dat het verwijderen & opnieuw toevoegen het (ook) heeft opgelost? Ik ga hier in ieder achteraan voor meer informatie. Dank je!

Reputatie 7
Badge +8

@Alex Ziggo Als ik het account weer opnieuw probeer toe te voegen krijg ik een dialoog venster:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kan niet aanmelden

De service is momenteel offline. Probeer het later opnieuw. Neem contact op met de klantenservice als het probleem zich blijft voordoen (701).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dat is met de door IMAP.ziggo.nl zelf aangegeven instellingen (schuif op geavanceerd gezet om dat te kunnen zien):

IMAP-server voor inkomende mail:

imap.ziggo.nl:993

SMTP-server voor uitgaande e-mail:

smtp.ziggo.nl:587

 

Nog een keer geprobeerd en nu staat het account er weer in en werkt weer.

 

Reputatie 7
Badge +8

@Alex Ziggo dit blijkt een geluks factor te zijn geweest, bij mij is het gelukt in een 2de poging. Bij een andere collega ook, maar de derde krijgt bovenstaande 701 fout nog steeds.

Heb je kunnen achterhalen wat voor wijziging er afgelopen weekend heeft plaatsgevonden die mogelijk relatie heeft met deze problematiek?

Hoe kunnen we dit oplossen?

Ik heb navraag gedaan, maar er zijn op dit moment niet meer meldingen binnen gekomen. De afdeling was tevens niet op de hoogte van enige wijzigingen op dat gebied. Dat betekent dat het op dat moment individueel moet worden opgepakt en we bij de standaard zaken bij langs moeten lopen (inderdaad app opnieuw installeren, account verwijderen en opnieuw toevoegen). 

Bij de link die je eerder meestuurde werd een workaround besproken om de verbinding tijdelijk uit te zetten tijdens het opstarten van de app. Heeft dat nog verbetering opgebracht?

Reputatie 7
Badge +8

@Alex Ziggo Bij mij hielp dat niets. Ik weet niet of dat zo is bij de andere gebruiker. Ik zal het navragen.

Reputatie 7
Badge +8

@Alex Ziggo Ik heb zojuist van de gebruiker vernomen dat het opnieuw aanmaken van het account in de app weer leid tot boven genoemde melding met 701 code.

Is een direct contact met de probleem hebber wellicht handiger?

Hallo, ik ben dus de gebruiker.

 

Wat kunnen hier aan doen?

Hi @svennieboy, welkom hier!

Even samengevat van wat ik tot nu toe heb begrepen; je kreeg sinds vorig weekend de melding: “je e-mail en agenda gegevens worden bijgewerkt” die niet meer weg ging. @Henno had al meerdere meldingen voorbij zien komen en tot nu toe was de Ziggo server de gemene deler hierin. Het opnieuw installeren van de app en je account opnieuw toevoegen leidt tot een 701 foutcode in de Outlook app. Klopt het tot dusver?

Ik heb naar aanleiding van de melding hier navraag gedaan, maar er zijn tot dusver niet meer meldingen binnengekomen, noch grote wijzigingen aan onze kant. De 701 foutcode lijkt veel verschillende mogelijke oorzaken te hebben, dus ik wil even bij de basis beginnen. Ondanks een herinstallatie, blijven er soms wat gegevens achter op je mobiel. Wil je de cache van de app eens legen? Dit doe je op een Android toestel via [Instellingen] > [Apps] > [Outlook] > [Opslag] > [Gegevens wissen] én [Cache legen]. De app wordt hiermee volledig opnieuw ingesteld, wees er dus zeker van dat er niets anders staat ingesteld op dit moment. Controleer ook direct of je toestel genoeg vrije ruimte heeft, ook daar kan 701 op wijzen namelijk

 

Als je daarna je account opnieuw toevoegt, kiest Outlook vaak al voor de juiste gegevens, maar je kunt deze controleren middels de geavanceerde instellingen. Controleer bij het opnieuw instellen altijd eerst nog even of je echt de juiste gegevens gebruikt door in de online omgeving van je e-mail in te loggen (in het geval van Ziggo; webmail.ziggo.nl)

Hallo Alex,

Ik heb van de week een nieuwe bedrijfstelefoon gekregen. Ik heb een paar nieuwe pogingen gedaan en wat heet…., hij pakte de emailadressen en met ondersteuning van Henno Keers kreeg ik de emailadressen geinstalleerd.

Iedergeval bedankt voor de info en ondersteuning.

 

Met vriendelijke groet,

Sven Bunschoten