Beantwoord

Ziggo Go casten naar Chromecast Ultra (foutcode 17 &21)

  • 13 mei 2020
  • 20 reacties
  • 339 keer bekeken

Hallo sinds vorige week heb ik een chromecast ultra.

Het op starten duur nest wel lang

Na 10 min valt ziggo go uit en heb ik alleen geluid na weer 10 doet ziggo het weer en blijft het goed doen totdat ik alles weer opstart gebeurt weer hetzelfde. ik krijg steeds code 21 en 17 maar hij blijft gewoon door spelen. Ik heb bij apps al een paar keer opnieuw opgestart en naar fabrieksinstellingen terug gezet maar het blijft hetzelfde. Ben benieuwd of meer mensen hier last van hebben

icon

Best beantwoord door Paul Ziggo 14 mei 2020, 17:15

Goedemiddag @A.L. en welkom op de Community,

Wat irritant dat Ziggo Go steeds uitvalt op de Chromecast Ultra! Er kunnen verschillende redenen zijn waardoor je deze foutcode te zien krijgt. Om te beginnen raad ik aan de kwaliteit van de draadloze verbinding te controleren en te optimaliseren.
Zorg er vervolgens voor dat de Chromecast Ultra op hetzelfde netwerk is aangesloten als het apparaat waarmee je Ziggo Go wilt casten. 

Als dit gedaan is, raad ik aan de Chromecast Ultra ook een harde reset te geven. En gebruik dan eventueel het online stappenplan van Google Chromecast op deze pagina.
Laat het mij maar weten als het met de gegeven tips niet opgelost is. Controleer dan gelijk of je met andere Apps ook problemen ervaart. Als je alleen met Ziggo Go i.c.m. Chromecast problemen ervaart kun je dat via dit topic melden.

Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

20 Reacties

Reputatie 7

Goedemiddag @A.L. en welkom op de Community,

Wat irritant dat Ziggo Go steeds uitvalt op de Chromecast Ultra! Er kunnen verschillende redenen zijn waardoor je deze foutcode te zien krijgt. Om te beginnen raad ik aan de kwaliteit van de draadloze verbinding te controleren en te optimaliseren.
Zorg er vervolgens voor dat de Chromecast Ultra op hetzelfde netwerk is aangesloten als het apparaat waarmee je Ziggo Go wilt casten. 

Als dit gedaan is, raad ik aan de Chromecast Ultra ook een harde reset te geven. En gebruik dan eventueel het online stappenplan van Google Chromecast op deze pagina.
Laat het mij maar weten als het met de gegeven tips niet opgelost is. Controleer dan gelijk of je met andere Apps ook problemen ervaart. Als je alleen met Ziggo Go i.c.m. Chromecast problemen ervaart kun je dat via dit topic melden.

Vanaf het Chromecast-apparaat

Terwijl de Chromecast is aangesloten op de tv, houd je de knop aan de zijkant van de Chromecast ingedrukt. Het ledlampje gaat oranje knipperen. Als het ledlampje wit wordt, laat je de knop los. De Chromecast wordt opnieuw opgestart. ER ZIT AAN DE ZIJKANT GEEN KNOP?

Om te beginnen raad ik aan de kwaliteit van de draadloze verbinding te controleren en te . DIT IS MET ELKE STORING DIE ER BIJ ZIGGO PLAATST VIND EEN STANDAARD ANTWOORD EN ADVIES> ALS DE VERBINDING NIET GOED ZOU ZIJN WAAROM DOET DEZE HET NA TIEN MINUTEN WEER OPGESTART TE ZIJN GEWOON NORMAAL TOTDAT IK NA ENKELE UREN LATER ALLES WEER OPSTART EN BEGINT HET RITUEEL WEER VAN VOREN AF AAN RA RA. Hij geeft steeds de code 21 aan het is zeelfs zo als hij deze code aangeeft dat hij gewoon blijft spelen dus zeg het maar ik heb al diverse keren ziggo en chromecast geinstalleerd.

Reputatie 7

@A.L.  Je vindt de resetknop van de Chromecast Ultra vlak naast het LED lampje (zie afbeelding hieronder). De knop valt niet heel goed op omdat deze vrij klein is. Ik snap dat je niet blij bent met het advies de verbinding na te lopen, maar ik weet uit ervaring dat ook daar de oorzaak kan zitten.
Het is dan ook niet meer dan normaal dit met jou te controleren om alles uit te kunnen sluiten. 

 

Hallo Paul,

Vandaag de hele dag bezig geweest met chromecast.

Alles gereset.

chromecast deed in eerste instantie niets van alles uit moeten halen en eindelijk kon ik deze opnieuw installeren. na de installatie deed alles het prima niets viel uit of werkte niet.

Nu een paar uur later weer opgestart deed het niet.(hoelang mag het opstarten duren)

 

Weer de stekker eruit moeten trekken doet het meteen weer na +/- 20 min valt chrome cast weer uit maar het geluid blijft doorgaan9 Onder het afspelen krijg ik steeds code 21 maar alles blijft gewoon werken)Nu na 10 min doet alles het weer. Wel staat er op het ziggo scherm code 21.

Vind het raar dat er bij de handleiding niets over het zwarte knopje staat???

Ik ben wel blij met je hulp dank je.

Gr. André

Hallo Paul,

Mijn chrome cast doet het nog steeds niet goed.

Telkens als ik hem gereset heb en de wifi opnieuw heb geinstalleerd dat dan speelt hij alles af en krijg ik alles gestreamd. Todat ik hem afzet en enkele uren daarna weer aanzet dan moet ik allerlei handelingen doen om hem gesteamd te krijgen als dit dan lukt begint het weer spannend te worden of dat hij er na 10,15,20min ermee stopt en alleen geluid streamd.

Wat me opvalt is dat hij wel een hele tijd nodig heeft om op de starten mijn zoon heeft dezelfde  chromecast en die is na 20 sec opgestart.

Ben benieuwd wat jou reactie is.

André  

Paul, 

P.s. ik krijg er nu code 5009 bij

Vreemd dat verschil tussen beide Chromecasts.
Hoe doet ie het als bekabeld aangesloten op je netwerk?

Hoi Paul,

Snap dat je dat vraagt maar dit lukt me niet en daar heb ik hem ook niet voor gekocht.

IK heb ook al gezocht of er ergens een timer opzit hoewel hij het nu op steeds een andere tijd uitvalt 

@A.L. Ik vermoed dat dit een reaktie is richting mij ipv naar Paul.
Een bekabelde verbinding testen kan altijd, toch?
Waarom niet?

Bovendien. Is Casting van ander Apps, Netflix bv, wel/niet mogelijk?
Misschien zag ik over het hoofd, dat dit wel kan.

 

 

 

 

 

Andere optie: verwissel de Chromecasts eens. Domweg vergeten.

Waar we achter moeten zien te komen is of het aan Wireless ligt ter plekke of dat die ene Chromecast niet helemaal lekker is.

 

Andere chromecast doet het hier super misschien bij iemand anders deze chromecast is proberen.

Jouw Chromecast voor een test verwisselen met die van je zoon. Dat bedoelde ik.

Ja dat hebben we gedaan en zijn chromecast doet het hier goed en bij mijn zoon doet mijn cast het zelfde alleen start hij daar wat eerder op. verder geen verschil.

 

Dan is jouw Chromecast niet in orde. Omruilen, zou ik zeggen.

Reputatie 7

Hallo @A.L. 
Zo te lezen heb je al het nodige getest. Als ik je laatste bericht lees, sluit ik mij aan bij wat @hanh aangeeft. Als de Chromecast van je zoon zonder problemen werkt, lijkt het erop dat het een
hardwarematig probleem betreft met jouw Chromecast. Op het moment dat je de Chromecast Ultra recent gekocht hebt, zit hier nog gewoon (max. 2 jaar conform Europese richtlijnen) fabrieksgarantie op.

Hallo , Ook ziggo is een grote boosdoender deze valt steeds uit is absoluut niet stabiel.

En elke keer als met ziggo belt dan is ligt het aan de kabels dit heb ik in 30 jaar al meer dan 1000 keer gehoord en elke keer sturen een een nieuwe kabel op in veel gevallen ook nog de verkeerde omdat ze bij ziggo er geen ballen verstand van hebben wat ze zelf leveren echt niet normaal maar ja vandaag of morgen gaat er weer een monteur aan de slag in een buiten kast en is het probleem weer voor even opgelost totdat er weer iets nieuws komt begint alles weer van voren af aan LAAT DE CONSUMENT WETEN DAT ER IETS NIET GOED WERKT scheelt een hop gezoek en vooral ergenis. Al diverse keren met een manager hier over gehad maar op een of andere manier valt het kwartje niet\. IK wacht wel af totdat ziggo weer stabiel. Ik al zo dikwijls gewacht op ziggo Dank u voor de goed "service”Op het moment dat ik dit aan het typen ben is hZiggo er al minstens 10 keer uitgevallen.

 

Reputatie 7

@A.L. Valt alleen je draadloze of ook de bekabelde internetconnectie weg? Als het alleen de draadloze verbinding betreft kun je de verbinding optimaliseren met de tips op deze pagina
In sommige gevallen kan een Wifibooster nodig zijn om overal in huis een goed draadloze  verbinding te krijgen. Dit zou ook nog een oplossing zijn op het moment dat de eerder gegeven tips
niet voor verbetering zorgen.

Ik snap het niet helemaal meer.

Hallo , Ook ziggo is een grote boosdoender deze valt steeds uit is absoluut niet stabiel.

Dat is toch een ander probleem dan wat je beschreef over de Chromecast Ultra van jezelf en je zoon?

 

Hallo Als je iets niet WILT berijpen geef mij dan geen advies astublieft

Je reaktie is wat ongepast, maar goed.

Voor je Chromecast Ultra gaf ik je op grond van je eigen testverslag het volgende advies.

Dan is jouw Chromecast niet in orde. Omruilen, zou ik zeggen.

Eigen testverslag over omwisseling Chromecasts:
 

Ja dat hebben we gedaan en zijn chromecast doet het hier goed en bij mijn zoon doet mijn cast het zelfde alleen start hij daar wat eerder op. verder geen verschil.

 

Ik maakte hieruit op dat het bij jouw Chromecast, na de omwisseling, nog steeds op dezelfde manier niet goed werkte. Die van je zoon werkte op beide plekken wel goed. Daar was de test voor bedoeld. Was dit niet duidelijk?
Is er hier een misverstand? Wat klopt er niet?

Let op: aan een reaktie als de vorige, heb ik geen behoefte.
Norrmaal gesproken reageer ik niet meer op zoiets. Dit was een uitzondering.