Beantwoord

Ziggo Go Android app blijft laden op 4G

  • 26 juni 2017
  • 28 reacties
  • 3303 keer bekeken


Toon eerste bericht
Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

28 Reacties

Hier hetzelfde probleem. OnePlus 3T op Android 7.1 icm Telfort en krijg live TV kijken via 4G niet aan de praat. WiFi werk prima. Hopelijk is er binnenkort een oplossing!
Reputatie 7
Goedemiddag allen,

We hebben inmiddels wat meer informatie.

We hebben het vermoeden dat Telfort nieuwe IP adres-reeksen heeft ingekocht, en dat deze nog niet bij ons bekend zijn. Om het probleem voor jullie te verhelpen, heb ik het IP adres nodig waarmee jullie verbonden zijn.

Oproep:
- Welk toestel heb je in gebruik?
- Wat is het IP adres van je 3G/4G verbinding op www.mijnip.nl? Let op! Dit is belangrijk en zorg ervoor dat je bent verbonden met je mobiele netwerk, voordat je het IP adres controleert en doorgeeft.

Ik ga de IP reeksen namelijk intern ook doorgeven, zodat we deze IP-reeksen tijdelijk "whitelisten" om het probleem te verhelpen. Ik ontvang graag een terugkoppeling d.m.v. een privébericht om jullie informatie/input te beschermen.

Alvast bedankt voor de medewerking.
Om een privébericht te sturen klik je op Serkan Ziggo en op de nieuwe pagina op Stuur bericht.