Beantwoord

vreemd bericht op TV

  • 27 september 2018
  • 14 reacties
  • 2594 keer bekeken

Vorige week kreeg ik een vreemd bericht op mijn interactieve tv.
In beeld kwam kort de volgende boodschap: Is het goed dat .......... { is een vd buren } via mobiele netwerken contact met u maakt?

**Titel aangepast i.v.m. vindbaarheid**
icon

Best beantwoord door Sparco1955 27 september 2018, 18:27

@fred123 ,



Heeft U toevallig een Samsung smart TV, kijk dan eens bij de instellingen of bluetooth is ingeschakeld. Buurman heeft zo'n TV en zijn bluetooth staat aan omdat hij er ook een bluetooth koptelefoon bij heeft. Soms krijgt hij ook vreemde verzoeken tot verbinding op die TV. Dan zit er waarschijnlijk iemand in de buurt te klooien met zijn/haar mobieltje. Zolang U dat verzoek tot koppelen weigert is er niets aan de hand.



Succes.
Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

14 Reacties

Reputatie 7
Dat is een heel vreemd bericht en zekers een onderzoek waard door 1 van de moderators of misschien dat een Super User hier wat van af weet.

Goed is het niet en misschien even kijken of je de TV bekabeld kan krijgen en als je dan weer de melding krijgt dan zou ik toch je wachtwoorden en beveiliging opschroeven.
De betreffende buurman er op aangesproken, hij zegt van niets te weten en ook geen kennis van computers te hebben. Het lijkt mij ook vreemd als iemand hackt onder eigen naam. Ik ga de wifi wachtwoorden aanpassen.
Reputatie 7
De betreffende buurman er op aangesproken, hij zegt van niets te weten en ook geen kennis van computers te hebben. Het lijkt mij ook vreemd als iemand hackt onder eigen naam. Ik ga de wifi wachtwoorden aanpassen.
Wat je wel kan vragen als er een moderator langs komt of die je modem monitoren wilt dan kijken ze of er vreemde signalen aanwezig zijn die niet kloppen.
Reputatie 7
Badge +27
Als je TV wifi of bluetooth heeft kan dat gebeuren, het is geen Ziggo issue. Het is eenzelfde melding die je krijgt als je zelf verbinding probeert te maken . Er is apparatuur die met alles wat in de buurt is probeert ( automatisch ) verbinding te maken.
Voor mij een bizar verhaal.

Ik probeer me een voorsteling te maken hoe zo'n boodschap op je TV terecht kan komen.
Kom daar eigenlijk niet goed uit.

Zo'n boodschap moet getriggerd worden door een WAP (Wireless Access Point).

Zijn er Smart TV's met een WAP? De mijne heeft dat niet. Dan zou het best kunnen.
Heeft je TV een WAP?

Hangt je TV aan een MediaBox XL, waarvan het WAP aan staat?
Misschien kan het dan ook.

Bij andere setups loop ik vast met redeneren over hoe dit zou kunnen.

Gr Han
Mijn Smart tv is verbonden met de Horizon box. Ik heb nu een kabel aangesloten.Ook ik vind het bizar. Ieder bedankt voor het meedenken en het zoeken naar oplossingen. Ik maakte me hoe dan ook zorgen.
Reputatie 7
Badge +27
Ik heb het zelf ook wel eens gezien, het kan bv. een afstandsbediening van buiten die probeert verbinding te maken zijn. Zolang je er niet op reageert is er niets aan de hand .
Reputatie 7
Gebeurt hier ook af en toe en ik blokkeer de meldingen die ik op TV zie, behalve de goedgekeurde apparaten dan
Hallo Fred,

Vlgs mij zijn we er nog niet helemaal uit.
Het advies van steefb is overigens prima.

Ik stelde je twee vragen:
  • Heeft je TV een WAP?
  • Hangt je TV aan een MediaBox XL, waarvan het WAP aan staat?
Daar gaf je nog geen antwoord op.

Je schrijft:
Ik heb nu een kabel aangesloten.


Dat snap ik niet. Een kabel waarvoor? Een kabel ipv een Wifi verbinding?
Van je TV of van de MediaBox XL?

Gr Han
Wat de kabel betreft, ik bedoel dat ik de tv nu met kabel op het modem heb aangesloten.
De tv is verbonden met hdmi aan de Horizon Box . Hoe kom ik er achter of mijn tv een WAP heeft? De Horizon Box is ongeveer een jaar oud. Geen idee of het XL is. Ook de term WAP is mij onbekend. Ik ga het uitzoeken.
Ik weet nu wat WAP is, ga het nakijken en zet het eventueel uit. Nogmaals dank.
Ha Fred,

Laten we het niet te technisch maken....
Als het verschijnsel zich niet meer voordoet: laat maar zo.
Je TV met een kabel koppelen i.pv met Wifi is een prima zet die verder weinig met je probleem te maken heeft. Kabel is veel stabieler!

Gr Han

NOOT over WAP.
Een WAP is een Wireless Access Point = punt om een Wifi verbinding mee te kunnen maken met bv een Smart Phone.
Dat zit bv in je Ziggo Modem/Router.
Zit ook in de Mediabox XL, als je die hebt, maar zou uit moeten staan.
Een tenslotte kan er kennelijk ook nog een WAP in je TV zitten- wist niet dat dit kon.
Je kunt al je WAPs bekijken op een met Wifi verbonden apparaat.
Kan je allemaal gaan onderzoeken, maar hoeft voor mij niet.
Reputatie 7
Badge +12
@fred123 ,

Heeft U toevallig een Samsung smart TV, kijk dan eens bij de instellingen of bluetooth is ingeschakeld. Buurman heeft zo'n TV en zijn bluetooth staat aan omdat hij er ook een bluetooth koptelefoon bij heeft. Soms krijgt hij ook vreemde verzoeken tot verbinding op die TV. Dan zit er waarschijnlijk iemand in de buurt te klooien met zijn/haar mobieltje. Zolang U dat verzoek tot koppelen weigert is er niets aan de hand.

Succes.
Ja ik heb een Samsung Smart tv. Ik ga alle genoemde punten nakijken. Wat 'n geweldige site is dit. Nogmaals dank.