Vraag

VPN werkt niet vanaf ziggo

  • 31 mei 2020
  • 4 reacties
  • 162 keer bekeken

Ik probeer verbinding te maken naar een nieuwe VPN op mijn werk. De VPN zit op een KPN glasvezelnetwerk. Ik kan vanaf mijn laptop via ziggo geen verbinding maken maar zodra ik naar 4G (KPN) of mijn Mifi router overstap (Tele2) werkt het direct. Ook kan ik wel verbinding maken met een andere VPN op mijn werk die wel op een ziggo aansluitin zit.

 

Concreet: van ziggo particuliere aansluiting kan ik wel naar VPN op ziggo zakelijk aansluiting maar niet naar VPN op KPN aansluiting terwijl ik hier probleemloos mee kan verbinden via iedere andere provider vanaf exact dezelfde laptop en settings.

Uiteraard al bij ziggo navraag gedaan en antwoord is dat ze hier geen antwoord op geven aangezien het een particuliere aansluiting betreft. Dat klopt maar ik heb daarnaast nog beheer over diverse zakelijk ziggo aansluitingen (wat ik ook heb aangegeven). Moet ik naar ziggo zakelijk overstappen om garantie te hebben dan VPN naar KPN niet geblokkeerd wordt? 


Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

4 Reacties

Reputatie 4
Badge +2

Dat lijkt mij toch een setting aan je VPN kant?

Hier vanuit huis ook over de particuliere Ziggo lijn via de VPN tunnel naar kantoor.
Op kantoor ligt ook een KPN lijn.

Het zal geen setting zijn aan jouw kant aangezien het wel werkt met een hotspot.

Opgelost. Connectbox in bridge laten zetten en gelijk verbinding met vpn.

Vermoedelijk had je een IPv6 DS-Lite profiel op je Connectbox.
Dat geeft problemen met sommige typen VPN.

Omzetting naar een IPv4-profiel zou ook geholpen hebben.
Bridge Mode is natuurlijk prima. Eigenlijk beter, want de Routerfuncties van de Connectbox laten op een aantal punten wat te wensen over, als je wat meer wilt dan gebruik van standaardinstellingen.

Met een IPv6 Full Dual Stack Profiel (alleen in oud Ziggo gebied) zijn trouwens geen problemen met VPN te verwachten.

Reputatie 7

Goedemorgen @aukemeijer0255 en welkom op de Community,

Zo te lezen heb je inmiddels het probleem al opgelost door het modem in bridged modus te laten zetten. Wat @hanh zegt klopt, we kunnen je als je dat wilt omzetten van IPV6 DS Lite naar een IPV4 profiel.
Zodoende kun je toch alle routerfuncties van de Connectbox gebruiken. Laat mij maar weten of je dit wilt. 

Nog een prettige dag gewenst!

Groeten,

Paul