Sinds twee dagen ondervind ik problemen om via de Ziggo verbinding contact te maken met de VPN server bij ons op de zaak, we gebruiken L2TP/IPSec en dat was tot voor kort geen enkel probleem, vanwege Corona twee weken via de VPN thuis kunnen werken. maar plotseling begint deze verbinding te haperen, en kan ik niet meer connecten met de werk VPN.
Als geruime tijd met de helpdesk gesproken, en verschillende opties uitgeprobeerd, echter tot dusver zonder resultaat, op meerdere laptops geen VPN verbinding, soms lukt het even wel, maar meestal niet.
Maak ik vervolgens via mijn mobieltje een verbinding, via de mobiele internet verbinding van mijn telefoon heb ik geen enkel probleem, en kan ik gewoon verbinding maken. Ik vermoed zelf dat het probleem in de connect box zit, maar dat wordt door de helpdesk niet bevestigd, echter soms krijg je mensen aan de lijn die vragen hoe VPN wordt geschreven, en dat wekt niet al teveel vertrouwen.
Ik heb al overwogen om het abonnement bij Ziggo te beëindigen en over te stappen naar een aanbieder via de telefoon lijn, alleen lost dat op korte termijn mijn probleem niet op vrees ik.
Best beantwoord door Opti_777
Uiteindelijk opgelost door de technische mensen van Ziggo, hoewel er in eerste instantie werd gezegd dat er geen enkele vorm van ondersteuning mogelijk was bij VPN problemen heeft men toch de ernst van de situatie onderkend en mijn modem/router opnieuw ingesteld met naar ik meen IPv4 instellingen die er voor zorgen dat ik nu weer normaal verbinding kan maken met de server bij ons op de zaak. Anders was ik gedwongen geweest om in deze moeilijke tijden het risico te nemen om op kantoor te gaan werken, terwijl de werkgever aangeeft dat zoiets ongewenst is. Heeft wel de nodige zweetdruppels gekost en een halve zondag aan de lijn met de helpdesk, maar na drie dagen werkt het weer en kan ik weer zonder probleem een VPN verbinding opbouwen. Wel blijft het vreemd dat Ziggo blijkbaar bewust het risico neemt dat thuiswerkers geen verbinding kunnen opbouwen door updates die ze naar de modems zendt, want hoewel men zegt geen ondersteuning te bieden bij VPN problemen, is het wel degelijk bekend bij de helpdesk dat dit probleem bestaat, en weet men ook hoe het opgelost moet worden. Alleen wordt je dan wel gedwongen door te vragen bij de helpdesk, en je moet het geluk hebben iemand aan de lijn te krijgen die iets van de techniek begrijpt, en dat lukt niet altijd. Ik heb zelfs iemand gesproken die mij vroeg hoe VPN gespeld wordt, als je zo iemand aan de lijn krijgt kun je beter direct de verbinding verbreken, want die gaat jou niet helpen.
