Teletekst

  • 15 november 2017
  • 25 reacties
  • 2175 keer bekeken

Reputatie 2
Badge +1
  • Gedreven Meedenker
  • 120 reacties
Ik kijk iedere dag teletekst nieuws en ik word al BEU van teletekst
Ik ben namelijk doof.
DOE JE ER IETS AAN MET TELETEKST
is al jaren zo

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

25 Reacties

Wat zijn uw problemen met teletekst? Op de iPad werkt het met de app uitstekend.
Reputatie 2
Badge +1
de teletekst geeft helft aan en moet wachten tot volledig pagina komen
is gewoon samsung televisie en ik heb geen ipad
Reputatie 7
Badge +17
huidige smart tv's hebben vaak geen geheugen meer voor de (sterk verouderde) teletekst waardoor je langer moet wachten. Pagina's worden eens in de xx seconden uitgezonden en als je net een (deel van de) pagina mist moet je wachten tot die weer opnieuw wordt uitgezonden.

Overigens wordt teletekst bij verschillende omroepen al uitgefaseerd. Zelf kijk ik altijd online naar teletekst via www.nos.nl/teletekst. Even makkelijk en daar heb je alle pagina's zonder wachttijd.
Reputatie 2
Badge +1
nou zeg... ik lees ook teletekst ondertiteling ..
ene gaat normaal ondertiteling uit dan gaat de ontertiteling veel sneller of wegvalt.. dus ik mis wel wat
Reputatie 7
Badge +17
Bij Digitale televisie wordt de ondertiteling vaak ook op een andere manier gedaan dan teletekst. Bij smart-tv's die via een ci+ module kijken kan het soms ook maar is het weer afhankelijk van het merk en type. Maar uiteindelijk zal teletekst overal verdwijnen. Dit gebeurt nu al bij bv BBC en RTL, al blijft dan bv pagina 888 nog wel (tijdelijk) doorgaan. Maar de rest van teletekst is (helaas) een achterhaalde techniek, wat op zich niet zo vreemd is, want teletekst is al bijna net zo oud als de eerste kleurentelevisie 😃
en de nieuwe ondertitelingtechniek heeft veel meer mogelijkheden (zoals bv kiezen uit verschillende talen).
Reputatie 7
Badge +25
@dulken Je kan de NOS teletekst app ook natuurlijk evt op tablet android zetten of of via de web site https://nos.nl/teletekst kijken als dat makkelijker/fijner is voor je. Gr Rob
Reputatie 4
Badge +4
De teletekst bij NPO 1, 2 en 3 is al jaren bij Ziggo niet goed. Inderdaad vallen halve pagina's vaak op zwart. De overige zenders die TT doorgeven gaan wel goed.

Ik kijk ook vaak TT en doe dat ook maar via de iPad. Er is al vaak gevraagd aan Ziggo om dit eens te verhelpen maar de laatste 5 jaar hebben ze er nog geen tijd voor gehad schijnbaar.
Reputatie 7
Badge +17
Ik denk niet dat Ziggo (of welke omroep ook) nog tijd en geld gaat steken in het oplossen van problemen van een 40 jaar oude techniek die binnen afzienbare tijd niet meer bestaat.
Dat is bijna hetzelfde als naar Sony bellen voor ondersteuning op je betamax videorecorder. 😁 😁
Reputatie 5
Badge +3
Heeft niets met TV oid te maken, het probleem ligt aan de kant van Ziggo. Dat Teletekst-probleem met wegvallende-, ontbrekende- of halve pagina's is al jarenlang aangekaart, hier op de community en daarvoor al op het UPC-forum zijn er diverse topics over gemaakt, maar er wordt door de Moderators weinig tot niet op gereageerd. Schijnt een oplosbaar probleem te zijn, ook al is dit voor veel mensen (waaronder ik), een zeer irritant iets. Teletekst is een onderdeel van het aangeboden zenderpakket en zou dus ook probleemloos op je TV moeten werken en niet met omwegen via een tablet of telefoon.

p.s., wat Nick999 hierboven zegt is niet (helemaal) waar, in tegenstelling tot landen om ons heen, wordt Teletekst in Nederland nog volop gebruikt. Volgens onderzoeken gebruiken 3,5 miljoen! mensen dagelijks via TV, PC of de NOS-app Teletekst. Ooit zal Teletekst misschien wel verdwijnen, zoals alles ooit verdwijnt, maar de NOS heeft aangegeven dat ze voorlopig niet aan stoppen met Teletekst denken. Plus dat die Teletekst-knop niet voor niets op de afstandsbediening zit. 😉
https://www.ad.nl/binnenland/hollander-blijft-stug-van-teletekst-houden~ae038c56/
https://twitter.com/Teletekst/status/811925931149422592
Reputatie 7
Badge +17
@Ruud R.
NOS heeft het al verschillende malen overwogen en zijn min of meer nog een van de weinigen. Zelfs de BBC die ooit begon met teletekst, is er mee gestopt en ook de commerciele geven meen ik alleen nog maar 888 door.


24 August 2017
SBS broadcasting die de merken SBS6 NET 5 en Veronica tv voert is sinds deze week grotendeels gestopt met Teletekst.

Op de zenders van SBS SBS6 NET 5 en VERONICA TV de pagina's van nu.nl met laatste nieuws verdwenen, en alleen enkele pagina's zijn nog beschikbaar waaronder de TVGIDS en de Champions League. Dat laat woordvoerder van SBS aan ons weten. SBS broadcasting enige mediabedrijf teletekst uitgeschakeld eerder gingen AT5 en RTV-NH hun voor en dit jaar op 1 april is RTL teletekst gestopt maar ook in het buitenland Teletekst uitgeschakeld vorig jaar in juli stopte de VRT en VTM met het aanbieden van teletekst


Dus toch echt wel een aflopende zaak, op NOS na. Maar het is de vraag hoe lang die doorgaan, want aan Teletekst zijn ook kosten verbonden qua onderhoud van de apparatuur en content afdeling.
Reputatie 5
Badge +4
Heeft niets met TV oid te maken, het probleem ligt aan de kant van Ziggo. Dat Teletekst-probleem met wegvallende-, ontbrekende- of halve pagina's is al jarenlang aangekaart...Zou het niet zo kunnen zijn dat Teletext bandbreedte 'vreet' en dat de Ziggo's van deze wereld [of de aanbieder van Teletext] die bandbreedte liever gebruiken voor andere zaken, omdat Teletext niet echt meer van deze tijd is (hoewel ik het zelf nog dagelijks gebruik... 😎 ). Of is de gewenste bandbreedte verwaarloosbaar?
Reputatie 7
Badge +17
Teletekst gebruikt geen bandbreedte. De informatie wordt meegezonden in de (onzichtbare) beeldlijnen van een uitzending. Het is wel gevoeliger voor interferentie dan normale tv. Als de tv ook maar een fractie van de frequentie stond, had je al problemen :-)

edit: ik denk dat daar ook de problemen door ontstaan zijn. De techniek is niet echt geschikt voor de huidige tv uitzendingen (tenminste niet zonder conversie) omdat we nu geen "beeldlijnen" en ook geen 50 Hertz meer hebben. Het deel van de uitzending waarin teletekst oorspronkelijk werd meegezonden bestaat niet echt meer.
Reputatie 5
Badge +4
Leerzaam dagje vandaag! Dank je wel @Nick999 ... 👍🏻
Reputatie 7
Badge +17
graag gedaan hoor 🙂 Ik ben zelf nog antieker dan teletekst 😃 😃
Reputatie 5
Badge +3

Dus toch echt wel een aflopende zaak, op NOS na. Maar het is de vraag hoe lang die doorgaan, want aan Teletekst zijn ook kosten verbonden qua onderhoud van de apparatuur en content afdeling.


Ook al is het een aflopende zaak, zolang het aanbod van de NOS er is, hoort Ziggo ervoor te zorgen dat Teletekst probleemloos wordt doorgegeven aan hun abonnees. Teletekst werkte bij de introductie in 1980 beter dan nu in 2017, dat moet toch te verbeteren zijn? Omdat veel mensen het probleem voor lief nemen of geen Teletekst gebruiken, betekent niet dat Ziggo hieraan voorbij kan en mag gaan. Hoe zouden klanten reageren als de ondertiteling bij films regelmatig wegvalt of ontbreekt?
Reputatie 5
Badge +4
graag gedaan hoor 🙂 Ik ben zelf nog antieker dan teletekst 😃 😃Je begrijpt dat ik direct even opgezocht heb wanneer de eerste Teletext uitzendingen waren enne... ik ook! Haha. ?

Ook al is het een aflopende zaak, zolang het aanbod van de NOS er is, hoort Ziggo ervoor te zorgen dat Teletekst probleemloos wordt doorgegeven aan hun abonnees. Eens!
Reputatie 7
Badge +17
Teletekst werkte bij de introductie in 1980 beter dan nu in 2017, dat moet toch te verbeteren zijn?

Dat heeft ook te maken met de gebruikte techniek. In de jaren 80 werkten tv's met een beeldbuis waarbij een elektronenstraal dmv een magnetisch veld werd afgebogen. Om een beeldlijn op te bouwen werd de elektronenstraal van links naar rechts gebogen. Aan het eind daarvan moest deze ook weer terug. Daarbij werd de elektronenstraal uiteraard onzichtbaar gemaakt omdat er anders een vreemd beeld zou ontstaan.
Als de elektronenstraal onder op het scherm bij de laatste beeldlijn (ik meen dat er 625 waren) was aangeland dan moest deze niet alleen terug naar links, maar ook naar boven. Dat had een bepaalde tijd nodig (blanking) . Tijdens die beweging stopte de tv uitzending uiteraard niet en teletekst is gebaseerd op de techniek dat juist in de tijd die de elektronenstraal van onder terug naar zijn startpositie bewoog en bleef wachten op synchronisatie, de teletekst informatie werd uitgezonden.
Als je nog een oude analoge tv hebt dan kon je bv als het beeld verticaal ging "lopen" een zwarte balk langs zien komen met daar wat bewegende witte lijnen. Dat is de teletekst informatie.

Huidige (HD) tv's hebben echter geen beeldbuis meer en ook geen elektronenstraal die bewegen moet en werken ook op veel hogere beeldfrequenties. Ook komen ze niet op de "normale" manier binnen als antennesignaal met daarop een gemoduleerd tv signaal, maar gebundeld als digitale stream, samen met nog enkele andere zenders.
De originele teletekst techniek is daar gewoon iets minder voor bedoeld en vandaar dat het op de oude systemen vaak beter werkte. Ook al vanwege het destijds gebruikte geheugen waar meerdere pagina's op voorhand al door de tv werden opgeslagen zodat je minder last had van storingen.

Mediaboxen hebben dit geheugen bv niet en moeten elke keer als je een pagina opvraagt, zelfs als het dezelfde is, deze binnenhalen, waardoor je ook eerder storingen gaat opmerken.

Overigens ben ik zelf ook nog steeds fan van teletekst en gebruik het dagelijks, zij het via de telefoon of browser.
Badge +3
Geen problemen met Teletekst, werkt zonder problemen.
Alleen de Horizon Mediabox maakt er een puinhoop van met halve of soms geen pagina.
Is altijd al zo geweest. Jammer...
P.S, de Humax doet het heel goed met Teletekst.
Reputatie 5
Badge +4
Alleen de Horizon Mediabox maakt er een puinhoop van met halve of soms geen pagina...Precies dat is het probleem wat @dulken aankaart en ik kan me in zijn geval (doof!) heel goed voorstellen dat juist dat enorm frustreert. Maar ja, als ik het verhaal van @Nick999 hierboven lees vrees ik dat er niet 1-2-3 een goede oplossing gaat komen. Best jammer.
Reputatie 5
Badge +3
Ook komen ze niet op de "normale" manier binnen als antennesignaal met daarop een gemoduleerd tv signaal, maar gebundeld als digitale stream, samen met nog enkele andere zenders.

Klopt, zoiets heeft een techneut van UPC destijds mij ook uitgelegd, dat Teletekst eigenlijk een analoog signaal is wat veranderd moet worden in een digitaal signaal. Echter had in de loop der jaren dit toch mee geëvolueerd kunnen en moeten worden, zeker als je ziet wat er tegenwoordig wél mogelijk is, met digitale en interactieve TV. Ook zijn die problemen pas van de laatst 5 jaar ongeveer, ik kan me niet herinneren dat voordat ik de Horizon in 2012 kreeg, dat er toen ook Teletekst problemen met mijn digitale TV en ontvanger waren en digitale TV bestaat toch al meer dan 15 jaar.
Reputatie 7
Badge +25
Daar in tegen is de teletekst functie bv inz de humax box inderdaad prima / uitmuntend! Dus het kan wel....ook hier kijk ik dan haast nooit via de mediabox xl naar teletekst.
Reputatie 5
Badge +3
Daar in tegen is de teletekst functie bv inz de humax box prima / uitmuntend! Dus het kan wel....

Wat ik hierboven schreef, ik heb al digitale TV via mediaboxen zolang als ze bestaan, in de Chello periode al, maar had voor het Horizon-tijdperk nooit last van Teletekst problemen, terwijl het signaal toen ook digitaal was.
Reputatie 5
Badge +4
Kortom, het ligt aan de Mediabox XL...
Reputatie 7
Badge +25
Daar in tegen is de teletekst functie bv inz de humax box prima / uitmuntend! Dus het kan wel....

Wat ik hierboven schreef, ik heb al digitale TV via mediaboxen zolang als ze bestaan, in de Chello periode al, maar had voor het Horizon-tijdperk nooit last van Teletekst problemen, terwijl het signaal toen ook digitaal was.


Inderdaad. Het is dat bereft voor zo'n uitgebreide box een flut.
Reputatie 5
Badge +3
Kortom, het ligt aan de Mediabox XL...

Volgens mij werkt het op de Pace DCR-7111 ook niet perfect, voor zover ik me kan herinneren tenminste. Het signaal wordt waarschijnlijk op de Pace op dezelfde manier ontvangen en verwerkt als op de Mediabox-XL.