Beantwoord

Storing inloggen mijn Ziggo?

  • 23 oktober 2020
  • 8 reacties
  • 298 keer bekeken

Wanneer ik inlog op mijn Ziggo, krijg ik na enige wachttijd de melding dat ik uitgelogd ben. Kan dan als ik nog niet klaar zou zijn opnieuw inloggen, maar met hetzelfde resultaat. Wat is het probleem?

icon

Best beantwoord door Dave- 24 oktober 2020, 00:22

Klopt @Jan F.  is reeds bekend ik kom er ook niet in en logt hier ook uit.  @Marianne Ziggo  heeft 

hier topic over Mijn Ziggo URL

probeer deze link eens > https://www.vodafone.nl/account/inloggen?login=ziggo-selfcare

 

De inlog link is verplaatst naar Vodafone link.


Of op www.ziggo.nl dan rechts boven inloggen.

Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

8 Reacties

Reputatie 7

Klopt @Jan F.  is reeds bekend ik kom er ook niet in en logt hier ook uit.  @Marianne Ziggo  heeft 

hier topic over Mijn Ziggo URL

probeer deze link eens > https://www.vodafone.nl/account/inloggen?login=ziggo-selfcare

 

De inlog link is verplaatst naar Vodafone link.


Of op www.ziggo.nl dan rechts boven inloggen.

Ziggo lukt het maar niet een klant een stabiele fatsoenlijk werkende Mijn Ziggo login aan  te bieden. Er blijven bizarre problemen mee. De Web Site ontwikkelaars klungelen maar wat aan. Ongelooflijk.
Geef de moed maar op dat het ooit in orde komt.

De volgende, ook door Dave aanbevolen methode, heeft mij gelukkig zelden in de steek gelaten om op Mijn Ziggo in te kunnen loggen.
 www.ziggo.nl en dan rechtsboven inloggen.

Blijf weg van een alternatieve aanpak.

Reputatie 5
Badge +7

@hanh Ik weet niet beter dan het op die manier te doen. Heb nooit geweten van een alternatief 

Er zijn na zoeken of via een Bookmark diverse van elkaar verschillende Mijn Ziggo of Vodafone links in omloop die, soms wel, soms niet een succesvolle login kunnen opleveren.

Reputatie 7

In het begin ging het nog redelijk met inlog van mijn Ziggo sinds de Fusie tussen Vodafone en waarnaar je beide accounten kunt koppelen is de ellende begonnen, Mijn Ziggo inloggen met Hoofdletters dan kan je in beide komen door 1 van de 2 aan te klikken Mijn Ziggo of My Vodafone. Nu krijg je je bent uitgelogd

 

 

Of je krijgt deze pagina

Ik doe het ook op de manier naar www.ziggo.nl en daar voor inloggen kiezen in mijn Ziggo

Inloggen lukt vanmorgen wel weer, maar bij uitloggen krijg ik de melding dat er iets fout is gegaan. Dat is ook niet de eerste keer. Het blijft rommelen...

Reputatie 5
Badge +6

Bij mij is het uitloggen een probleem al een keer aangegeven maar het blijft aan tobben ben het roerend eens met de opmerkingen van @hanh het blijft aan rommelen. Alle ellende is begonnen idd met de koppeling met Vodafone hadden ze nooit moeten doen. Zou gebruiksvriendelijk en gemak moeten opleveren voor de consument nou ik denk alleen maar ellende. Heb geen koppeling log gewoon in op de Ziggo site. Gebruik ios en os 14.1 Het echt uitloggen kan gewoon de iphone en ipad uitzetten en weer aanzetten beetje bizar dat het zo moet. Het probleem zit em site geeft aan u bent uitgelogd. Maar in werkelijkheid ben je niet uitgelogd je kunt gewoon in mijnziggo op de Ziggo inloggen aantikken zonder ook dan maar inloggegevens in te tikken.

Reputatie 7

@Hans.W  ik gebruik ook Apple devices met IOS 14.1 en Macbook Air met OS Catalina maar met de Macbook lukt het vaak niet, met de iPhone en Ipad wel.

 

Maar ook ik ben het met onze @hanh  eens, het moet zekers opgelost worden en hopelijk snel, want met bijna 131.000 leden als er zeg maar 1000 al niet kunnen inloggen, dan voel je wel aan het water, waar de topic’s gaan komen. En dit speelt al heel erg lang sinds de fusie en samenvoegen.

Wat ik ook niet begrijp, met het samenvoegen moet ik met hoofdletters@ziggo.nl inloggen. 

Laten we hopen dat het binnenkorte termijn wordt gefixt. Rolletje ducktape, tai-ripjes en werken die handel :joy: