Vraag

storing CS2004 - geen signaal

  • 26 oktober 2020
  • 10 reacties
  • 236 keer bekeken

Wij hebben al een lange tijd elke dag storing zowel internet als tv. 

Aangezien ik zelf in de kabel tv zit meet ik op het aop en is er helemaal geen signaal aanwezig.

Er is al een jumper kabel vervangen in het wijkcentrum volgens mijn contact bij Ziggo.

Echter is na het vervangen nog steeds met regelmaat het signaal weg.

Zowel ik als mijn buren hebben dit probleem, elke keer krijg ik een huismonteur op bezoek zonder enig resultaat.

De storings code is cs2004.

Ik probeer het maar via deze weg aangezien ik aan de telefoon niet serieus genomen wordt, maar wel netjes mijn rekening betaal.

Groeten, Michiel

 

 


Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

10 Reacties

Goedemorgen Michiel, 

 

Staan de NAW-gegevens in je profiel? Een moderator komt vanzelf langs en Jan je waarschijnlijk verder helpen. 

Ja mijn adres gegevens die staan in mijn profiel.

Bedankt voor de reactie, hopelijk is er iemand die ons van deze storing af kan helpen.

Reputatie 7
Badge +17

Door een beste antwoord te markeren wordt de indruk gewekt dat het probleem is opgelost. Omdat dat niet zo is kan een moderator dit ongedaan maken.

Ik heb ze al ingelicht. Dan kunnen ze tevens wat dieper in het systeem kijken wat er speelt.

Door een beste antwoord te markeren wordt de indruk gewekt dat het probleem is opgelost. Omdat dat niet zo is kan een moderator dit ongedaan maken.

Ik heb ze al ingelicht.

 

Inderdaad 👌🏻

Ik zag dat ik per ongeluk iets aangeklikt had, ik ben nieuw op dit forum.

Het probleem is inderdaad nog niet opgelost, er is al een keer een jumper kabel vervangen in het wijkcentrum. 

Dit is via een kennis/ oud collega in gang gezet, de storing is toen een week of 2 weg geweest maar is inmiddels al weer een paar weken aanwezig.

Mvg, Michiel

Storing

Hi @CHIELUS, welkom op de Ziggo Community!

Ik zag inderdaad dat er een storing was in de wijk vanochtend, maar deze is inmiddels helemaal opgelost. Ik krijg tevens weer goed contact met je modem vanaf hier; werkt alles weer normaal bij je?

Goedenavond @Alex Ziggo ik ben zelf net terug van een storing op een vakantie park, heb niet eerder de tijd gehad om te reageren.

Er is hier tussen 09:00/09:30 nog een storing geweest die was een paar seconden aanwezig sinds toen tot nu geen probleem meer gehad.

Maar ik moet er bij zeggen dat het zo elke dag gaat, gelukkig nu in de avond geen storing.

Wel lekker om even met de beentjes omhoog tv te kijken.

Vorige week was elke avond het tv signaal eraf en de modem iets daarna ook.

We kijken even aan hoe het zich ontwikkeld, hopelijk kunnen we nu weer een paar dagen ongestoord gebruik maken van de diensten.

 

Mvg, Michiel.

 

 

 

Hi @CHIELUS/Michiel,

Fijn dat alles nu weer werkt. In de wijk kan ik geen problemen meer terugvinden. Als je op dagelijkse basis problemen houdt, laat het dan weten, dan nemen we dat verder onder de loep!

Hoi Michel. . De storing is nu volgens mij opgelost. De trafo was was niet meer goed .. en de regeling van de ac9000 was niet omgedraaid naar digitaal..Alles was rood, ik ben zelf ook erbij geweest.. ik heb de node in de regeling gezet.. het moet nu goed zijn...grt

 

Dit is wat ik te horen kreeg van mijn contact bij Ziggo, hopelijk is het nu opgelost.

Mocht de node niet goed zijn gaan zij deze vervangen vertelde hij.

Groeten, Michiel

 

@Alex Ziggo