Vraag

soms geen geluid bij aanzetten next box

  • 10 augustus 2020
  • 4 reacties
  • 110 keer bekeken

heb al maanden een geluidsprobleem. bij het aanzetten van de next en de tv(philips) regelmatig geen geluid. nog een keer uit en aanzetten dan wel geluid. al een paar keer contact opgenomen met ziggo. zou een softwareprobleem zijn. vorige week monteur geweest. hij had nog nooit gehoord van een geluidsprobleem door de software. lag volgens de monteur waarschijnlijk aan de hdmi kabel. deze vervangen, probleem blijft echter.


Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

4 Reacties

Reputatie 6

Hey @fred.merx , van harte welkom op de Ziggo Community! 

 

Super frustrerend dat je iedere keer bij het aanzetten van je Next en tv geen geluid hebt! Zeker wanneer dit altijd het geval is bij het aanzetten, wordt dit op den duur vervelend. Wat wel een beetje gek is, is dat het na een reset direct is opgelost. Wat lukt er de eerste keer bij het aanzetten niet, wat een tweede keer wel lukt? Dat gaan we uitvogelen. 

 

De HDMI kabel is dus al vervangen, maar heeft het probleem niet opgelost. Ik ben heel erg benieuwd naar hoe het gaat als je het onderstaande uitprobeert. 

  1. Zet het Energieverbruik van de Mediabox Next op Hoog. Dit doe je in de instellingen. 
  2. Ga naar Instellingen en Beeld en Geluid en wijzig daar de volgende instellingen:
    - 1 knop voor aan- en uitzetten. Heb je deze nu Aan staan, zet 'm dan Uit. Of andersom. 
    - Dolby Audio. Heb je deze nu Ingeschakeld staan, schakel deze dan uit. Of andersom.
    - Audio vertraging. Zet deze op 0 ms


Hoe gaat het daarna met het geluid?​​​​​

Heb ik de afgelopen weken ook weleens gehad, denk een keertje of 4. Bij mij was het voldoende om even te pauzeren en een paar seconden later weer verder te kijken. Je kijkt dan niet live maar geluid is wel meteen terug en blijft aanwezig, ook als je daarna alsnog terugschakelt naar live kijken (althans, zo werkt het bij mij).
Kan misschien ook te maken hebben met een aangesloten Soundbar, in mijn geval de Samsung HW-S61T.

beste Marije,

het komt niet iedere keer voor bij aanzetten maar wel vaak, vooral s morgens bij de eerste keer aanzetten

energieverbuik op hoog had de monteur ook al gewijzigd, hielp ook niet

heb de dolby nu maar eens uitgezet

Reputatie 6

Het is een meevaller dat je het niet altijd bij het aanzetten ervaart, maar het blijft toch opmerkelijk. Ik ben heel benieuwd hoe het dan gaat, @fred.merx ! Maak je trouwens gebruik van externe geluidsapparatuur, zoals een Soundbar?

 

Ik denk dat in @Bartmans zijn situatie het inderdaad te maken heeft met het feit dat de Soundbar is aangesloten. Je kunt het eens testen zonder Soundbar om te kijken of je hetzelfde probleem dan nog ervaart. Dit is alleen wat lastig om in te plannen, als je het niet op een vast moment ervaart :-)