Slechte FM ontvangst na installatie nieuw AOP en splitter POA 3 IEC-NL

  • 17 december 2018
  • 0 reacties
  • 154 keer bekeken

Wij maken nog veel gebruik van analoge FM. Het signaal zit netjes "verpakt" in het analoge FM en TV signaal dat Ziggo levert. Een paar maanden geleden werd onze huis aansluiting (AOP) min of meer ongevraagd vervangen. bij een modem wisseling. Want dat "was beter", dan waren we vast voorbereid voor meer bandbreedte. Als splitter werd de oude SQ 601 vervangen door een POA 3 IEC-NL. Gevolg, geen FM-ontvangst meer, had ik een paar weken later in de gaten.

Wat is er gebeurt. De oude SQ 601 splitter is met een schakelaar zo is in te stellen, dat zowel FM als TV-signaal "uit één coax aansluiting komen". Dat is belangrijk als je in grotere installatie het signaal eerst via een breedband versterker verdeeld en het vervolgens in de eindaansluiting splitst in FM en TV. Door de nieuwe splitter werd het FM signaal al uitgesplitst naar een aparte FM aansluiting, voordat het werd toegevoerd aan de breedband versterker in de huisinstallatie. Dus geen FM meer in huis.

Dit probleem is op te lossen door een ander type splitter te gebruiken (POA 01-UPC), welke het signaal wel als FM+TV-signaal doorgeeft. Je hebt dan overigens een iets andere kabel nodig om het modem aan te sluiten.

Ziggo levert deze spullen ook toe als je er om vraagt. Maar de helpdesk heeft geen flauw idee heb ik 2X gemerkt. En hebben ook niet de wil/vakkennis met je mee te denken. Dus je moet doordrukken. Gelukkig vertelde een Ziggo monteur die ik toevallig op straat tegenkwam, dat mijn waarneming juist was en mij zelfs de bestelnummers gegeven waarom ik moest vragen om het probleem op te lossen.

Moraal van het verhaal, als je oude AOP met SQ 601 splitter werkt, laten zitten. En anders de goede splitter (POA 01-UPC) laten monteren. Laat je niet van de wijs brengen door de (niet)help-desk die zegt dat het probleem niet bestaat, dat er geen verschil tussen deze splitters is, etc.

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.