Beantwoord

Retour doos

  • 12 augustus 2017
  • 4 reacties
  • 2460 keer bekeken

Vandaag een herinnerings mail ontvangen voor het retour sturen van mijn defecte "Mediabox XL" anders gaat het me 363 euro kosten. Ik heb nooit een doos ontvangen. Hoe nu?
icon

Best beantwoord door Serkan Ziggo 14 augustus 2017, 10:15

Goedemorgen Berndicus,



Ik heb je bij deze een retourdoos voor de Mediabox XL verstuurd.
Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

4 Reacties

Reputatie 7
Badge +20
Hier loopt al een topic over. Zoek die anders ook eens op, maar je mag ook zelf een goede passende doos gebruiken. Heb je al wel een retourbon? Stuur je de box op bewaar dan altijd goed de bon van het postkantoor. Ook lange tijd! Kopieer deze anders even zodat ie niet verloren gaat.

Een moderator zal dit na het weekeinde evhter ook wel lezen, en b.v. @Serkan Ziggo kan ook wel wat voor je betekenen en alsnog zorgen voor de retourdoos. Je kan het dus ook nog een paar dagen afwachten.
Reputatie 7
Hi @Berndicus,
Welkom op de community van Ziggo.

Begrijp ik het goed dat je zelf hebt aangegeven dat je een defecte Mediabox XL hebt en heb je toen een nieuwe terug ontvangen? Ik neem aan dat je eerste een nieuwe ontvangt en dat je dan de oude pas terug stuurt? Dan past toch die oude in de doos van die nieuwe en kan je hem op die manier terug sturen. Gebruik wel de stickers die erbij zijn geleverd!

En mocht je geen nieuwe hebben ontvangen dan ontvang je als het goed is een brief met een retour doos en stickers. Het ligt er dus nu maar net aan wat je hebt gedaan om dit te melden en wat je hebt gekregen van Ziggo (begrijp eigenlijk dat je niets hebt ontvangen, anders wist je het wel).

Tip van Willem-A is natuurlijk perfect maar ik wil er graag nog iets aan toevoegen. Best is om vandaag even contact op te nemen met de klantenservice, die zijn gewoon open. Dan kunnen ze er in ieder geval een melding van maken en kunnen ze je ook een retour doos toesturen (mocht je die toch echt willen hebben en geen retour brief en/of stickers hebben ontvangen).
Vandaag een herinnerings mail ontvangen voor het retour sturen van mijn defecte "Mediabox XL" anders gaat het me 363 euro kosten. Ik heb nooit een doos ontvangen. Hoe nu?
Begrijp ik het goed dat u een e-mail hebt ontvangen waarin staat dat u nu onder dreiging van een boete uw Mediabox XL retour moet sturen? Dat u die retourdoos nooit heeft ontvangen? Dat u nu niet weet wat u moet doen?

Dan heb ik uw bericht goed gelezen en begrijp ik uw reactie goed.

U moet contact opnemen met Ziggo.

/sarcasme

Zo, zo kunnen we allemaal wel heel veel reageren om het berichtenaantal maar omhoog te krijgen. Niets hulpvaardigs aan... en totaal overbodig. Dat klanten contact moeten opnemen met Ziggo is vaak al bekend.

En nu even serieus... gewoon even Ziggo bellen. Geen man overboord.
Reputatie 7
Goedemorgen Berndicus,

Ik heb je bij deze een retourdoos voor de Mediabox XL verstuurd.