Beantwoord

Reservering uitzending F1 cafe

  • 2 maart 2020
  • 2 reacties
  • 89 keer bekeken

Beste Ziggo,

Via mijn mobiel heb ik mij aangemeld als bezoeker bij een uitzending van Ziggo F1 Cafe.

Helaas lukte mij het niet om de bevestiging meteen te printen en voor dat ik een screenshot kon maken, drukte ik de pagina per ongeluk weg.

Kunnen jullie via mijn email adres , de datum controleren ? ik denk n.l. dat dit al is voor de uitzending van 05-03-2020 a.s. is. :)  er zijn geen bevestigingen gestuurd hiervan.  mail adres(sen) *** en/of *** - voor de uitzending van 24-04-2020 heb ik wel een screenshot kunnen maken.

ik hoor graag van jullie

 

Groeten Kees Jansen

** Aangepast door moderator (Mark) **
Persoonlijke gegevens verwijderd.

icon

Best beantwoord door Mark Ziggo 2 maart 2020, 15:39

Hi Kees, goed dat je even aan de bel trekt. Ik stuur je de instructies in een privébericht!

Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

2 Reacties

Reputatie 7

Hoi @kees jansen 
Dit is een open Community en iedereen kan alles lezen!!
Daarom de vraag of je je informatie kan aanpassen in je bericht. In ieder geval privé gevoelige informatie zou ik eruit halen. Dit kan nog tot 1 uur na plaatsen van je bericht. Je hebt nu nog 45 minuten, als ik me niet vergis. Zie je dit te laat dan kan je het zelf niet meer aanpassen en moeten de moderatoren dit voor je doen. 

Aanpassen kan je doen door in het bericht, rechts onder in beeld op de 3 Orange bolletjes te klikken. We doen hoor, anders blijft je info online tot iemand van Ziggo het aanpast!

Verder zal je ook op info van Ziggo moeten wachten want op je vraag kunnen wij, als klanten, geen antwoord geven. 

Reputatie 7

Hi Kees, goed dat je even aan de bel trekt. Ik stuur je de instructies in een privébericht!