Beantwoord

Ping spikes en hoge bufferbloat 800ms

  • 25 mei 2020
  • 51 reacties
  • 2590 keer bekeken

Reputatie 1

Hallo Ziggo Community!

Sinds een aantal weken ervaar ik erg vervelende ping spikes tijdens het gamen (op PS4, met kabel verbinding). Mijn ping is normaal redelijk stabiel tussen de 30-40ms, maar ik krijg dus nu regelmatig spikes tot wel 800ms. Dit gebeurt op zo'n beetje elk moment van de dag, en gamen is nu eigenlijk niet meer te doen. Nu heb ik een test gedaan via dslreports.com en blijkt dat mijn bufferbloat erg hoog is (score F, tot wel 1000ms).

Ik heb vandaag contact gehad met de Ziggo klantenservice en ik werd daar geadviseerd om hier mijn vraag te stellen. Weten jullie hier een oplossing voor?

Het betreft een Ubee EVW321B. Ik heb de modem opnieuw opgestart, en ook de LAN kabel naar mijn PS4 vernieuwd. Ook heb ik geprobeerd om te gamen met de rest van mijn apparaten (laptop/iphone) niet verboden aan het netwerk, alleen ook zonder succes. Ik heb ook verschillende DNS servers geprobeerd via mijn PS4 (inclusief analyse via Namebench), maar ook die maken helaas geen verschil. Het vreemde is dat ik sinds Januari zonder problemen gegamed heb, en dat het nu sinds recent zo verslechterd is terwijl ik zelf niks veranderd heb.

Ik heb gelezen dat het aanzetten van QoS kan helpen, alleen zie ik dat dit geen optie is in de Ubee EVW321B… 

Ik ben radeloos, dus alle suggesties zijn welkom! 

icon

Best beantwoord door a9bro3 3 juni 2020, 13:52

@Mark Ziggo De monteur is vanochtend vroeg langs geweest. Hij heeft de modem vervangen, samen met de wandcontactdoos en aansluiting. Ik ben gelijk even gaan testen en ik ervaarde bijna geen ping spikes tijdens het gamen (voor een uur lang, ik zal vanavond wat meer testen).

Nu heb ik ook Pingplotter weer even laten draaien op mijn computer, en dit is het resultaat van de afgelopen 3 uur. Zo te zien is de Max Latency stukken lager als voorheen, dus dat lijkt me positief. Alleen zie ik nu wel veel meer PL%. Ik hoor graag wat jij hier van vindt! 

 

 

Bekijk origineel

Dit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, stel dan je vraag in een nieuw topic.

51 Reacties

Reputatie 1

Ik zie nu net ook het volgende in de admin van de modem (Internet (Verbonden (partial bonding US)). Ik weet niet zeker hoe lang dit er al staat, maar het valt me nu pas op!

 

@a9bro3 Om je binnenkomend en uitgaand signaal te kunnen beoordelen, kun je hier uit je modem de volledige pagina's van downstream en upstream waarden plaatsen met een schermafbeelding en de laatste dagen Netwerk historie?

Waar vind ik de up- en downstreamwaardes van mijn modem?

https://community.ziggo.nl/deel-je-tip-91/waar-vind-ik-de-up-en-downstreamwaardes-van-mijn-modem-29212 

En kun je een foto hier plaatsen van de eerste plaats waar Ziggo je huis binnenkomt met eventuele splitters en versterkers op de foto?

Reputatie 1

Hi @Be rt , bedankt voor de reactie! Ik heb een screenshot van de downstream en upstream waarden toegevoegd in de vraag. De netwerk historie weet ik alleen niet zo snel te vinden. Ook bijgevoegd zijn 2 foto’s van de aansluiting in de meterkast buiten mijn appartement, en 2 foto’s van de aansluiting in de woonkamer. Zoals je kunt zien heb ik het witte kapje ook al verwijderd in de woonkamer.

Bedankt,

Alex

Reputatie 1

Ik weet niet of het waarde heeft, maar ik heb Pingplotter ook even 10 minuten laten draaien. Ik kon op Google geen IP vinden van de Call of Duty servers (de game die ik normaal gesproken speel) dus heb ik de Google IP maar even gebruikt. Het is mij niet duidelijk wat het allemaal betekent, maar zo te zien komen de spikes hier ook terug.

 

OK duidelijk, je signaal ziet er op zich goed uit, allen valt af en toe het signaal even kort weg op 1 kanaal, te zien aan de T3 en de T4 dan valt je signaal even helemaal weg, het is geen ideale situatie, ik ken deze wijze van aansluiten in appartementen.

In de meterkast zie ik een splitter, gebruik je die beide kabels?

Zo ja, dan moet het zo, maar een nieuwe splitter zou daar niet verkeerd uitpakken, de splitters kunnen in de loop van de tijd ook defect raken.

Zo nee, kun je dan alleen de kabel naar de wandcontactdoos van de woonkamer erin doen?

Een nieuwe splitter kan Ziggo je toesturen, mocht er toch een splitter nodig zijn.

Om mogelijk één en ander snel te verbeteren, kun je eens alles splitters stekkers loshalen en weer goed vastdrukken?
Dat kan een stabielere stevige verbinding veroorzaken.

 

Dit is een klant helpt klant forum waar Ziggo moderators, zij hebben Ziggo achter hun naam staan, vrijwel iedere paar werkdagen langskomen in ieder topic.

Zorg dat je postcode en huisnummer in je Ziggo community profiel staan, deze zijn niet openbaar te zien, dan kunnen gelijk de juiste gegevens erbij gepakt worden.

Klik hier om je postcode en huisnummer in je profiel te zetten.
Op de pagina iets naar beneden scrollen.

Pingplotter, weet ik te weinig van om iets zinnigs over te zeggen, mogelijk kunnen @efok @hanh @DennyW hier meer over vertellen.:relaxed:

Reputatie 1

Goedemorgen @Be rt , ik gebruik enkel de kabel naar de woonkamer, dus dan zal ik die andere er uit halen. Ik ga het gelijk proberen!

Bedankt,

Alex

Reputatie 7
Badge +8

@a9bro3 je hebt de Max kolom niet aanstaan in je plaatje dus dan is er niet te zien welke “hops” de hogere spikes veroorzaken. Kun je die eventueel met de muis laten zien? Het is namelijk wel nodig om vast te stellen dat dit binnen het netwerk van Ziggo gebeurd, als het erbuiten is kun je er bij Ziggo niet mee aankloppen.

Hoe maakt de PS4 verbinding met de gameservers, met IPv6 of v4?

Reputatie 1

@Be rt Ik heb de splitter er uit gehaald en de enkele kabel naar de woonkamer aangesloten. De foutmelding “(Verbonden (partial bonding US)” is nu weg. Ik weet niet wat het inhoud, maar zo te zien is er op de Docsis pagina ook wat veranderd:

 

De speedtest van Dslreports ziet er hetzelfde uit (met nog steeds een hoge bufferbloat):

 

Reputatie 1

Hi @Henno , bedankt voor je reactie. 

Ik heb de Max kolom aangezet bij de test van gisteravond (stond nog op pauze):

 

Ik heb nu net ook nog even getest:

Ik weet niet of de PS4 via IPv6 of v4 verbonden is, waar kan ik dat zien? Ik heb al even in het netwerk menu van de PS4 gekeken maar zag het daar niet staan.

 

Bedankt,

Alex

Je signaal ziet er al een stuk beter uit, geen T3 en T4 meer. @a9bro3 

Voor de rest is @Henno daar veel meer mee bekend.

Reputatie 7
Badge +8

@a9bro3 Je kunt op je Windows 10 PC deze een voorkeur laten geven voor IPv4 in plaats v6, zonder deze uit te schakelen.

Hoe staat hier:

https://support.microsoft.com/en-us/help/929852/guidance-for-configuring-ipv6-in-windows-for-advanced-users

Je moet dan naar sectie “Use registry key to configure IPv6” gaan, en in het register een aanpassing of de automatische gebruiken die erboven staan.

Dan zie je daarna pings in IPv4 notatie. Die eerste ping van 314ms is op een CMTS van Ziggo. Ik denk dat hier sprake is van overbelasting.

@Be rt kun je dit bij een moderator voorleggen?

 

Reputatie 1

@Henno Ik heb de stappen in die link gevolgd, maar weet niet of het helemaal goed gelukt is… Ik heb Pingplotter even op mijn Windows 10 laptop laten draaien (de vorige waren op mijn Mac), met onderstaande resultaten (dit keer via Wifi, deze laptop heeft namelijk geen LAN connectie):

 

Reputatie 7
Badge +8

Je moet na de aanpassing Windows wel herstarten, hierboven komen namelijk IPv6 adressen uit de resolving (DNS) en geen IPv4.

Maar de hoge, korte pingtijden zitten op IPv6 op Ziggo switches / CMTS, namelijk as9143.net.

Die lijkt het op dit moment niet meer te trekken.

 

 

Reputatie 1

Ok thanks @Henno. Denk je dat Ziggo hier iets aan kan doen?

Reputatie 1

@Alex Ziggo Ik zag dat jij een soort gelijke vraag beantwoord hebt, zou jij mij hier misschien ook mee kunnen helpen? Ik heb ook per ongeluk het laatste bericht van Henno als antwoord geselecteerd… Ik hoop dat dat niet uit maakt!

Bedankt

Alex

Reputatie 1

@Gianna Ziggo @Gerrit Ziggo @Cecilia Ziggo @Lycke Ziggo @Michael Ziggo (of een andere moderator), ik heb per ongeluk mijn vraag gemarkeerd als beantwoord, alleen is mijn probleem nog niet opgelost! Is het mogelijk om dit ongedaan te maken? En zou een van jullie mee kunnen kijken? Ik begrijp van @Henno dat we een moderator nodig hebben voor dit probleem. 

Bedankt,

Alex

Ik zag de @mention naar mij van @Henno  vanavond pas.

@a9bro3 Ik zie dat je een @mention hebt gedaan aan heel veel moderators, dit resulteert erin dat ze allemaal een mail krijgen, dit is een beetje veel van het goede en heeft ook geen effect op de snelheid van reageren door een moderator.

Iedere moderator heeft zijn eigen deel in klant helpt klant forum en komen vrijwel iedere dag langs in ieder topic en zij reageren indien hun hulp kan bijdragen aan de oplossing.

Reputatie 1

@Be rt Ik wist niet dat het zo werkte, excuus. Ik heb vandaag contact gehad met de klantenservice, maar zij konden mij niks vertellen over de Community ‘regels’ omtrent moderators... Wellicht is het een idee om dit ergens te beschrijven. Maar goed, welke moderator zou hier mee kunnen helpen? 
 

Ondanks dat het er wat positiever uit zag na het weghalen van de splitter, was het gamen helaas vandaag nog steeds niet te doen, met erg veel/hoge ping spikes. 

Geen probleem, hier kun je alles vinden over de community:

https://community.ziggo.nl

Stukje naar beneden scrollen: 

Over onze Community 

 

 

Zo werkt de Ziggo Community!

 

De huisregels van de Ziggo Community

 

De Community moderators: dit kan je van ons verwachten

 

“Maar goed, welke moderator zou hier mee kunnen helpen? “

Zo goed als elke moderator en weet iemand niet alles over een bepaald probleem, dan wordt het gevraagd of komt er iemand bij die hier meer van weet.

Reputatie 5
Badge +8

Goedemiddag @a9bro3 

Allereerst een warm welkom op de Community! Top dat je ons hebt gevonden voor het verbeteren van je thuisnetwerk.
Je geeft aan sinds kort problemen te ervaren met de connectie van je PS4. Een hoge ping is daar het bewijs van.
We zullen allereerst op onderzoek moeten gaan en een aantal zaken uitsluiten.
1. Welke internet snelheid haal je op een laptop/pc bekabeld aangesloten op het Ziggo modem?
2. Is de software versie van de PS4 up to date?
3. Is de PS4 al eens aangesloten met een nieuwe UTP kabel?
4. Ervaar je ook problemen met internet door op andere apparaten het internet te gebruiken? Denk hierbij aan online TV kijken, surfen en sociale media.
5. Welke ping geeft www.speedtest.net aan door je laptop te verbinden met een netwerkkabel?

Reputatie 1

@Jamyla Ziggo Bedankt voor je reactie.

  1. Ik heb zojuist een test gedaan via dslreports.com met de volgende resultaten:
  2. Ja, mijn PS4 is altijd netjes up-to-date.
  3. Ja, ik heb 3 verschillende UTP kabels geprobeerd (een van 2 jaar oud, een van 2 maanden oud, en een nieuwe).
  4. Een website laad wel eens traag, maar het komt niet vaak voor. Streamen gaat via mijn TV (ook met kabel aansluiting) en daar heb ik eigenlijk ook geen last van lag/buffer. 
  5. Via speedtest heb ik 11ms ping (met kabel), zie onderstaand: 

 

Thanks,

Alex

 

Reputatie 5
Badge +8

Wat we kunnen vaststellen is dat er in de verbinding zelf geen enkele problemen zijn. Op overige apparaten heb je geen problemen en de snelheid die je haalt, is ook de maximale snelheid die je met jouw abonnement kan halen. Alles top dus!
Daarnaast is de PS4 geen apparaat dat gemaakt is om een snelheid/ping te testen. De resultaten die je hierboven aanlevert zijn leidend. Als je daadwerkelijke verbindingsproblemen ervaart op de PS4, lijkt het eerder aan hun kant mis te gaan. Misschien heeft @Henno  daarin nog tips? Of je kan de Community van Playstation zelf raadplegen.

Wat we kunnen vaststellen is dat er in de verbinding zelf geen enkele problemen zijn. Op overige apparaten heb je geen problemen en de snelheid die je haalt, is ook de maximale snelheid die je met jouw abonnement kan halen. Alles top dus!
Daarnaast is de PS4 geen apparaat dat gemaakt is om een snelheid/ping te testen. De resultaten die je hierboven aanlevert zijn leidend. Als je daadwerkelijke verbindingsproblemen ervaart op de PS4, lijkt het eerder aan hun kant mis te gaan. Misschien heeft @Henno  daarin nog tips? Of je kan de Community van Playstation zelf raadplegen.


@Jamyla Ziggo Wacht even, die pingplotterplaatjes komen natuurlijk niet van een PS4. En die laten lelijke spikes zien. Tussendoor zal het goed gaan, dat zal. Maar spikes tot 780ms, dat hoort niet.

Reputatie 1

@Jamyla Ziggo Dat snap ik, alleen zit er in mijn netwerk wel een grote bufferbloat (te zien aan de test resultaten van dslreports) en Pingplotter laat ook hoge ping pikes zien (via mijn laptop met kabel verbinding). De snelheid is inderdaad prima, alleen lijkt het netwerk niet stabiel, wat duidelijk word tijdens het online gamen, en is heel erg hinderlijk. Op de PS4 ervaar ik de ping spikes (en zie ik deze ook terug in de ping monitor van Call of Duty), en op mijn laptop zie ik deze ook terug in Pingplotter. Dus het lijk mij onwaarschijnlijk dat het alleen aan de PS4 ligt.

 

@Henno zei het volgende over mijn Pinpglotter resultaten:

“Maar de hoge, korte pingtijden zitten op IPv6 op Ziggo switches / CMTS, namelijk as9143.net.

Die lijkt het op dit moment niet meer te trekken.”

 

Bedankt,

Alex