Vraag

Overschakelen van soundbar actief naar tv speaker actief

  • 14 april 2020
  • 12 reacties
  • 149 keer bekeken

Reputatie 1

Goedenavond,

Ik heb al maanden het probleem dat als ik de mediabox next aanzet dat het geluid dan meestal automatisch op tv speaker actief wordt gezet.

Ik heb een Sony tv XF9005 en bijpassende soundbar. Ik had gehoopt dat het probleem met update 4.22 zou zijn opgelost, maar helaas.…

Soms gaat het goed, maar meestal moet ik op de tv handmatig instellen dat ik soundbar actief wil hebben.

Heel erg lastig en vervelend, omdat het maanden geleden altijd goed ging. 

Kan ook aan de nieuwste update van de Sony tv liggen, maar Sony krijgt het probleem ook niet opgelost.

Herkent iemand dit en is er een oplossing voor?


12 Reacties

Reputatie 7

Hi @Calabria ,

Welkom op de Ziggo Community. Ik hoop dat we je zo goed mogelijk verder kunnen helpen. Ik heb nog enkele vragen over de aansluitsituatie, kun je een toelichting geven op de vragen hieronder? 

  • Heb je de TV rechtstreeks met de soundbar verbonden of heb je de Mediabox Next met de soundbar verbonden?
  • Maak je gebruik van een HDMI kabel om het geluid door te geven of doe je dat bijvoorbeeld met een S/PDIF  kabel?
  • En als je het via HDMI op je TV hebt aangesloten, maak je dan gebruik van een HDMI ARC poort van je TV?
  • En als laatst, wat doe je om het probleem weer te verhelpen? Heb je daar een bepaalde handeling voor nodig?

 

Reputatie 1

Hallo Serkan,

Bedankt voor je snelle reactie.

Mijn aansluiting is als volgt:

HDMI kabel van TV (HDMI IN ARC) naar soundbar (HDMI OUT) TV ARC.

Vervolgens een HDMI kabel van de soundbar (HDMI IN) naar de mediabox.

Als bij het aanzetten van de mediabox het geluid via “TV speaker actief” gaat lopen, dan zet ik dat zelf handmatig om met de Sony afstandsbediening via ACTION MENU en via Speakers selecteer ik dan Audiosysteem.

Dit is uiteraard niet de bedoeling, omdat ik bij het opstarten meteen wil dat “Audiosysteem” actief is.

Ik heb hierover ook al contact met Sony support, maar die krijgen het helaas ook niet opgelost.

Alvast bedankt voor je antwoord.

groet,

Calabria

 

Reputatie 7

@Calabria 

Kun je er ook een filmpje van maken wat je precies doet? Het is mij met je text en uitleg nog niet 100% duidelijk welke stappen je exact onderneemt.

Reputatie 1

Hoi Serkan,

Sorry, het filmpje lukt niet, omdat het bestand te groot is.

Het begint met het aanzetten van de next met de next afstandsbediening.

Ik krijg dan op het scherm “TV speaker actief”.

Ik wil uiteraard “Audiosysteem actief” en die zet ik dan handmatig aan zoals beschreven via ACTION MENU met de afstandsbediening van de TV.

Kun je overigens aangeven of mijn aansluitschema goed is?

Ik hoop dat het nu duidelijk is.

groet,

Calabria

Reputatie 7

@Calabria 

Je mag hem wel via WeTransfer versturen naar community@vodafoneziggo.com (graag t.a.v. Serkan erbij vermelden)

 

Reputatie 1

Als het goed is, is het bestand verzonden via WeTransfer.

groet,

Calabria

Reputatie 7

@Calabria 

Ik heb het filmpje ontvangen, waarvoor dank! 

1: Je zet de TV aan en krijgt meteen de melding “Controleer de externe ingang of selecteer een andere ingang met de knop INPUT”.

2: Vervolgens krijg je alsnog beeld op HDMI 3 en hoor ik 1 of 2 seconde later het geluid (is dat het geluid via je TV?). Het beeld valt vervolgens weg en dan zie ik de melding “TV-speaker actief”.

3: Je beeld flitst dan nog een keer even weg en komt eerst terug met 480P (zwart beeld) en schakelt gelijk door naar 1080P. Daarna kun je kiezen tussen “TV en HDMI”. Volgens mij kies je ‘HDMI’, en flitst het beeld weer weg.

En ineens heb je beeld en geluid (volgens mij via de TV). Want je kiest daarna nog voor je “speakers”, waarna het beeld nog eens weg flitst en terugkomt. 

 

Ik heb hierop nog wel een aantal vragen:

  • Hoe is alles met elkaar verbonden? Kun je de aansluitsituatie voor ons schetsen? 
  • Welke geluidsinstelling heb je in gebruik op de Mediabox Next? 
  • Hoe reageert de TV/Mediabox als je eerst de TV inschakelt, en daarna de Mediabox? (Of andersom)

 

Reputatie 1

Beste Serkan,

Bedankt voor je antwoord, maar ik denk niet dat we tot een oplossing komen.

Het aansluitschema heb ik al eerder doorgegeven. Het verbaast me dat je er nu om vraagt.

In het verleden ging het altijd goed. Ik zet de next aan met de afstandsbediening van de next en vervolgens ging altijd de TV aan en meteen de soundbar.

Nu moet ik telkens meer handelingen verrichten om geluid via de soundbar te krijgen. Dat lijkt me niet de bedoeling.

Ik ga helaas maar telkens handmatig de geluidsinstelling via de soundbar laten lopen.

Bedankt voor je pogingen om me te helpen.

groet,

Calabria

Reputatie 7

@Calabria 

Ik kan niet beloven dat ik het kan verhelpen, maar wel met je mee proberen te denken. En dat doe ik graag.

 

Het aansluitschema heb ik al eerder doorgegeven. Het verbaast me dat je er nu om vraagt.

Sorry, had het even over het hoofd gezien! TV > via HDMI ARC naar Soundbar > Via HDMI OUT naar Mediabox Next. 

 

In het verleden ging het altijd goed. Ik zet de next aan met de afstandsbediening van de next en vervolgens ging altijd de TV aan en meteen de soundbar.

Dus je gebruikt nog steeds de afstandsbediening van de Mediabox Next om alles in één keer (met de rechter stand-by toets) in te schakelen. Is het de moeite waard om eerst even de TV in te schakelen en vervolgens de Mediabox? Al is het maar om te weten of dat helpt..

 

Welke geluidsinstelling heb je in gebruik op de Mediabox Next? 

Ook hier ben ik nog steeds benieuwd naar. Heb je hem ingesteld op je TV of geluidssysteem?

Reputatie 1

Hallo Serkan,

Volgens mij is de door jou samengevatte aansluiting anders dan mijn aansluiting zoals ik die eerder heb doorgegeven.

Ik heb geprobeerd om eerst de TV aan te zetten en dan de mediabox. De eerste keer was het geluid goed via de soundbar. De tweede keer kreeg ik weer de melding  “TV speaker actief”.

Hierbij ook een foto van mijn instellingen van beeld en geluid.

groet,

Calabria

 

Reputatie 7

Mijn tekst:  TV > via HDMI ARC naar Soundbar > Via HDMI OUT naar Mediabox Next. 

Jouw tekst: HDMI kabel van TV (HDMI IN ARC) naar soundbar (HDMI OUT) TV ARC. Vervolgens een HDMI kabel van de soundbar (HDMI IN) naar de mediabox.

Kun je dan het verschil in aansluitsituatie aangeven? Ik zie het verschil namelijk niet.

 

Voor wat betreft de foto (waarvoor dank), staat de instelling “bepaal je volume” altijd op “van je tv"? (ongeacht of het geluid vanuit de soundbar komt of niet?)

En heb je al getest hoe het werkt als je deze instelling wijzigt naar je audiosysteem? (soundbar)

 

Ik heb geprobeerd om eerst de TV aan te zetten en dan de mediabox. De eerste keer was het geluid goed via de soundbar. De tweede keer kreeg ik weer de melding  “TV speaker actief”.

Dankjewel! Kun je dit nog een aantal keren testen, en met ruim 10 seconde verschil qua opstarten? Ik weet niet hoe snel je beide apparaten inschakelt en vind het wel opvallend dat het de eerste keer wel functioneerde, en de tweede keer een ander resultaat geeft.

Reputatie 1

Ik zie toch echt een verschil met mijn aansluiting en hoe jij mijn aansluiting omschrijft. Bij mij staat dat hij via de soundbar hdmi in naar de mediabox gaat en bij jou staat toch echt dat hij via de soundbar hdmi out naar de mediabox gaat. 

Ik heb besloten om de moed op te geven voor een goede oplossing.

Ik laat voortaan de mediabox de hele dag aan staan en als ik weg ga dan zet ik alleen de tv uit met de afstandsbediening van de tv. ‘s Nachts zet ik uiteraard ook de mediabox uit. 

Ik heb overigens wel de functie “Een knop voor aan en uitzetten” Uit gezet.

groet,

Calabria

Reageer